www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Co AMD zítra představí? Navi to prý nebude

Co AMD zítra představí? Navi to prý nebude
, , aktualita
AMD si na zítřejší den chystá zásadní představení nového hardwaru pro tento rok a my se můžeme podívat na to, co to asi bude. Redaktor WCCFTech tvrdí, že má informace o představovaných produktech i o tom, kdy je můžeme čekat na trhu. 
reklama
Je jisté, že tématem pro AMD budou nové produkty, a to produkty především pro spotřebitele. Serverová Vega vyráběná 7nm procesem byla představena už loni stejně jako 7nm serverové procesory EPYC. Co zbývá? Sami můžeme určit, že půjde o desktopové procesory Ryzen 3000, čili ne o mobilní APU Ryzen 3000, která AMD představilo už v pondělí a která jsou vyráběna ještě 12nm procesem ve firmě GlobalFoundries.
 
 
Dle WCCFTech tak o desktopové Ryzen 3000 skutečně půjde, ale AMD je představí předem a neuvede rovnou na trh, takže půjde o tzv. soft launch a je možné, že nebudou známy ještě veškeré informace, jako jsou ceny nebo konečné takty. To rozhodně dává smysl vzhledem k tomu, že Ryzen 2000 ještě nejsou na trhu ani rok, takže prý můžeme očekávat, že dostupnost jejich nástupníků bude někdy ve třetím kvartálu 2019. 
 
Očekávat však máme přinejmenším dvě nové 7nm produktové řady, takže jaká je ta druhá? Sázet bychom mohli na představení GPU Navi, ale tak tomu prý nebude a navzdory předchozím informacím by to skutečně měla být herní verze 7nm čipu Vega II. Není jasné, zda to bude opravdu Radeon Vega II nebo nějaký jiný komerční název, to je nakonec jedno. Důležité je, že takový čip či čipy mají přijít na trh také během druhého kvartálu. 
 
AMD se těší na to, že jako první firma uvede na trh 7nm PC hardware a nakonec není vyloučeno, že bude zmíněna i generace Navi, ale podrobné specifikace opravdu prý čekat nemůžeme. 
 
Čili pokud na trh přijde před Navi ještě další Vega, co od ní můžeme čekat? Jisté je, že to bude GPU opět maximálně se 4096 Stream procesory a na podstatné změny v architektuře to také nevypadá. Nabídne snad ale nová herní Vega také 4096bitové rozhraní pro HBM2, a tedy i 4 paměťové čipy s vysokou propustností jako serverová verze? To by ji jistě prodražilo. AMD přitom může navýšit výkon původní Vegy především vyššími takty, a tak bude mít problém bojovat proti konkurenci od NVIDIE, již brzy posílí RTX 2060 s lepším poměrem ceny a výkonu. Můžeme se tak ptát, zda údajný Radeon Vega II bude patřit do řady RX, čili zda bude vůbec určena pro hráče. Logicky to tak spíš vypadá na kartu pro profesionály, tvůrce obsahu a podobně, čili konkurenci pro TITAN a ne pro herní GeForce, ale už brzy uvidíme sami. 
 
Zdroj: WCCFTech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek