www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Co AMD zítra představí? Navi to prý nebude

Co AMD zítra představí? Navi to prý nebude
, , aktualita
AMD si na zítřejší den chystá zásadní představení nového hardwaru pro tento rok a my se můžeme podívat na to, co to asi bude. Redaktor WCCFTech tvrdí, že má informace o představovaných produktech i o tom, kdy je můžeme čekat na trhu. 
K oblíbeným
reklama
Je jisté, že tématem pro AMD budou nové produkty, a to produkty především pro spotřebitele. Serverová Vega vyráběná 7nm procesem byla představena už loni stejně jako 7nm serverové procesory EPYC. Co zbývá? Sami můžeme určit, že půjde o desktopové procesory Ryzen 3000, čili ne o mobilní APU Ryzen 3000, která AMD představilo už v pondělí a která jsou vyráběna ještě 12nm procesem ve firmě GlobalFoundries.
 
 
Dle WCCFTech tak o desktopové Ryzen 3000 skutečně půjde, ale AMD je představí předem a neuvede rovnou na trh, takže půjde o tzv. soft launch a je možné, že nebudou známy ještě veškeré informace, jako jsou ceny nebo konečné takty. To rozhodně dává smysl vzhledem k tomu, že Ryzen 2000 ještě nejsou na trhu ani rok, takže prý můžeme očekávat, že dostupnost jejich nástupníků bude někdy ve třetím kvartálu 2019. 
 
Očekávat však máme přinejmenším dvě nové 7nm produktové řady, takže jaká je ta druhá? Sázet bychom mohli na představení GPU Navi, ale tak tomu prý nebude a navzdory předchozím informacím by to skutečně měla být herní verze 7nm čipu Vega II. Není jasné, zda to bude opravdu Radeon Vega II nebo nějaký jiný komerční název, to je nakonec jedno. Důležité je, že takový čip či čipy mají přijít na trh také během druhého kvartálu. 
 
AMD se těší na to, že jako první firma uvede na trh 7nm PC hardware a nakonec není vyloučeno, že bude zmíněna i generace Navi, ale podrobné specifikace opravdu prý čekat nemůžeme. 
 
Čili pokud na trh přijde před Navi ještě další Vega, co od ní můžeme čekat? Jisté je, že to bude GPU opět maximálně se 4096 Stream procesory a na podstatné změny v architektuře to také nevypadá. Nabídne snad ale nová herní Vega také 4096bitové rozhraní pro HBM2, a tedy i 4 paměťové čipy s vysokou propustností jako serverová verze? To by ji jistě prodražilo. AMD přitom může navýšit výkon původní Vegy především vyššími takty, a tak bude mít problém bojovat proti konkurenci od NVIDIE, již brzy posílí RTX 2060 s lepším poměrem ceny a výkonu. Můžeme se tak ptát, zda údajný Radeon Vega II bude patřit do řady RX, čili zda bude vůbec určena pro hráče. Logicky to tak spíš vypadá na kartu pro profesionály, tvůrce obsahu a podobně, čili konkurenci pro TITAN a ne pro herní GeForce, ale už brzy uvidíme sami. 
 
Zdroj: WCCFTech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek