reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Codemasters nabízí DirectX 12 ve hře F1 2018

, , aktualita
Codemasters nabízí DirectX 12 ve hře F1 2018
Codemasters si připravili pro fanoušky jejich závodní hry F1 2018 podporu API DirectX 12. Ta se však aktuálně nachází v betaverzi, a tak nelze zaručit pokud možno bezproblémový provoz hry. Za vyzkoušení to ale snad stojí. 
Codemasters nabízí DirectX 12 ve hře F1 2018
Po všeobecném nadšení a slibu výkonu díky efektivnímu využití hardwaru je nakonec míra adopce API DirectX 12 velice malá a než aby se objevovalo stále více titulů, spíše je to naopak a chystané hry nám DirectX 12 nabízejí stále méně. V případě titulu Hitman 2 došlo dokonce k tomu, že dříve nabízená podpora nové verze DirectX byla zrušena a zůstala pouze podpora DirectX 11. 
 
Nejvíce her pro DirectX tak přišlo v roce 2016, o rok později jich byla asi polovina a letos vyšly zatím tři: Warhammer: Vermintide 2, Sword Art Online: Fatal Bullet a Rust, přičemž se očekává ještě aktualizace pro World of Warcraft (Battle for Azeroth) a Claybook. 
 
 
Kde je problém? Dle už staršího vyjádření Richarda Huddyho z firmy AMD to jsou extra nároky na programování, které přichází s možností více a přímo využívat nabízený hardware. To je spojeno s tím, že DirectX 12 lze pořádně a smysluplně využít spíše u těch velice náročných her. K tomu se chce dodat, že my se nyní nacházíme na konci cyklu aktuální generace konzolí (Xbox One a PS4) a AAA hry jsou obvykle tvořeny tak, aby je tyto konzole zvládly. Jejich výkon i technologie už jsou přitom dávno na úrovni podřadného PC, z čehož vyplývá, že dnešní hry obecně nejsou tvořeny tak, aby dokázaly využít možnosti moderního hardwaru, jako spíše aby vymačkaly maximum z toho staršího. Nástup DirectX 12 je prostě běh na dlouhou trať.
 
Codemasters i tak připravili podporu DirectX 12 pro F1 2018, ovšem ta je aktuálně v betaverzi. Tu si můžeme zapnout ve Steamu, respektive si stáhnout příslušnou verzi, k čemuž bude zapotřebí učinit několik kroků. 
 
Především je třeba si v seznamu her vybrat F1 2018 a ve vlastnostech aktivovat možnost využívat betaverzi. K tomu je ještě třeba zadat příslušný kód: 244EwzNFQkfnqf4Xc6GTmgsPtT6LAbYn a ten si nechat ověřit kliknutím na Check Code. Pak už bude možné si stáhnout a nainstalovat DirectX 12 verzi hry, což je konkrétně f1_dx12_beta. Pro návrat ke starší verzi hry stačí opět otevřít v nastavení hry záložku pro betaverze a vybrat si prostě a jednoduše žádnou. 
 


reklama
reklama
reklama