Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570

Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
, , aktualita
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
K oblíbeným
reklama
V posledních letech si asijští výrobci hardwarových komponent vymýšlí různé zkratky pro své produktové řady. V tom lepším případě jde například o FTW (For the Win) a pak tu máme třeba Galax a jeho řadu WTF, což ale tentokrát neznamená výraz údivu, nýbrž Work the Frames a nyní tu máme Colorful s jeho řadou CVN. Ta zase znamená Carrier Vessel Nuclear, na což by se jako reakce hodilo právě ono WTF. 
 
 
Tato nukleární deska s celkovým označením CVN X570M GAMING Pro nese aktivně chlazenou čipovou sadu AMD X570, takže je určena především pro výkonné procesory z řady Ryzen 3000, přičemž zákazník se bude muset uskrovnit v podstatě jen s ohledem na nabídku rozšiřujících slotů a to mnohým bude naprosto jedno. 
 
 
Podporováno je tu samozřejmě rozhraní PCI Express 4.0 a dále to vypadá desetifázové napájení. Výrobce dále nabízí rozhraní USB 3.1 Gen 2 s 10Gb/s propustností a dále jednu gigabitovou LAN realizovanou čipem Realtek RTL8111H, 8.1 kanálové audio s neuvedeným převodníkem a kondenzátory od Nichiconu. Myslelo se také na periferie s rozhraním PS/2 a také na možné využití APU, pro něž tu je rozhraní HDMI a DisplayPort. 
 
Evidentně tak nejde o jednu z nejlépe vybavených desek s čipsetem X570, což by se ale také mělo odrazit v ceně. Tu se ale nedozvíme, ale máme tu ostatně už ten problém, že firma Colorful dosud na našem trhu nefiguruje, ale to by se mohlo časem změnit. 
 
Zdroj: Colorful


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře