www.svethardware.cz
>
>
>

Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou

Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou
, , aktualita
Výzkumníci z Columbia University vyvíjejí vlastní systém pro aplikaci počítačových čipů do těla pacientů, čímž rozhodně nechtějí přiživit konspirační teorie, ale spíše přispět k pokroku v oblasti medicíny. 
K oblíbeným
reklama
Základem celého systému vyvíjeného na Columbia University jsou pochopitelně samotné čipy, respektive celé "Chip as System", které jsou založeny na křemíku zpracovávaném firmou TSMC. Jde tak o celé systémy schopné fungovat samy o sobě, které se už pohodlně vejdou do injekční jehly, čili tímto způsobem mohou být vpraveny do těla pacienta. Pohybujeme se tu tak v měřítku desetin milimetru. 
 
 
Vedoucí studie profesor Ken Shepard k tomu uvedl, že cílem bylo posunout hranice toho, jak malý samostatně funkční čip je možné vytvořit. Zatím nejde o nic prakticky použitelného, jako spíše o základ pro budoucí miniaturní zařízení, která budou schopna bezdrátově komunikovat a ponesou třeba různé senzory či snad léčiva. 
 
 
Čip, který vidíme nahoře na hrotu jehly, je pouze senzor, který může velice přesně měřit teplotu, a to v určitém přesně vymezeném místu těla. Napájen je pomocí ultrazvukové technologie, s jejíž pomocí také bezdrátově komunikuje. Čili v případě, že přes čip budou procházet ultrazvukové vlny, dokáže se sám aktivovat, změřit teplotu a informace o tom pak poslat sám pomocí ultrazvuku. Převod energie ultrazvuku do podoby elektrické energie zde zajišťují piezoelektrické materiály. 
 
Budoucí verze tohoto čipu by už mohly umět monitorovat třeba tlak krve, sledovat hladinu glukózy či dýchání pacienta. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici
Čína pokračuje v budování své vlastní kosmické stanice na oběžné dráze Země. V dubnu se podařilo na orbitu dopravit základní modul této stanice, nyní k němu zamířili první astronauti, kteří budou čelit náročné misi.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů
Vývojáři v Obsidian Entertainment připravují novou hru The Outer Worlds 2 a nyní představují první trailer k ní. Ten je ale poněkud odlišný od typických trailerů. Dělá si z nich totiž legraci, a tedy i ze samotných vývojářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením
Společnost Corsair přidala do svého výrobního programu tři nové vodní chladiče. Nesou názvy H55 RGB, H100 RGB a H150 RGB, přičemž pak mohou mít jeden až tři 120mm ventilátory. Pochopitelně nechybí ani módní osvětlení RGB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22 Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22
Známý leaker Tum Apisak zveřejnil nové informace o grafických čipech Intel DG2, a to konkrétně dosud neznámé verzi vybavené 448 jádry EU. Jde tak o mírně osekanou plnou verzi. Jaký má výkon?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů
Data čínské vlády ukazují na prudce se zvyšující výrobu místních firem produkujících počítačové čipy. Pokud jde o dosavadní období roku mezi lednem a květnem, vyrobilo se již na 140 miliard čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů