www.svethardware.cz
>
>
>
>

Comet Lake-S jsou na světě, ukázalo se nové Core i5 se pro patici LGA 1159

Comet Lake-S jsou na světě, ukázalo se nové Core i5 se pro patici LGA 1159
, , aktualita
Rozhodně to nevypadá, jako by procesory Comet Lake-S měly vstoupit na trh až někdy v plném rozkvětu jara, jak tvrdily nedávné zprávy. V poslední době se ostatně roztrhl celý pytel informací o této generaci. 
K oblíbeným
reklama
Můžeme očekávat, že Intel své Comet Lake-S představí nejspíše již příští týden na CES 2020 a bude se snažit je co nejdříve dostat na trh, a to zvláště pak nové 10jádrové modely. Chystá si ale celou novou generaci, v jejímž případě nebude chtít otálet, protože konkurence nespí a chystá další generaci Ryzenů, která Intelu dle všeho přidělá ještě mnohé další vrásky než ta třetí. 
 
 
Intel tak bude chtít dostat na trh jednak nové desetijádrové procesory Core a vedle nich také nové řady Core i5 a Core i3, které na rozdíl od Coffee Lake nabídnou Hyperthreading, a tedy i celkově vyšší výkon. Zvyšovat se také budou pracovní takty, a to už opravdu na maximum s tím, že mít přehled o všech těch možných turbech bude ještě těžší než dříve. 
 
Na prvním snímku můžete vidět vzorek procesoru Comet Lake-S. To ale nemusí znamenat, že jde o nějakou ranou podobu těchto procesorů, ostatně inženýrské vzorky jsou běžně rozesílány i recenzentům a v takovém případě jde už v podstatě o to samé, co se objeví v obchodech. V tomto případě ale zřejmě o takový procesor ještě nejde, ale není k tomu daleko. 
 
Vyfocený procesor nese označení QSRK, čili jde o tzv. Qualifying Sample, který by se správně neměl dostat na veřejnost, na což ukazuje obvyklé oblé logo, ovšem bez nápisu Intel uprostřed. Takový procesor by tedy měl být už v podstatě hotový a víceméně odpovídat vzorkům, které jsou rozesílány pro testy, snad možná až na mírné změny v taktech. 
 
 
Máme tu také snímek obrazovky s otevřeným CPU-Z a správcem úloh, přičemž jde o šestijádrový procesor s výchozím taktem 3 GHz, což by mohl být Core i5-10400 či 10500, anebo prostě nějaká neklasifikovaná verze nového Core i5. Ukazuje se, že konfigurace pamětí cache zůstává stejná a ještě jednou se potvrzuje, že Core i5 budou mít 6 jader a Hyperthreading. 
 
Dále se ale dozvídáme, že nová patice asi nebude mít 1200 pinů, takže nepůjde o LGA 1200, ale o LGA 1159. To nám nakonec může být zcela jedno, pokud má platit, že stejně budeme potřebovat novou desku. Comet Lake-S také využijí integrovaná GPU série UHD 700 a povětšinou pak UHD 730. Velké změny oproti UHD 620 ale očekávat nelze. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů