www.svethardware.cz
>
>
>
>

Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490

Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
, , aktualita
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
K oblíbeným
reklama
Intel Comet Lake-S nastoupí za aktuální Coffee Lake-S Refresh a jejich hlavním lákadlem bude očekávané zvýšení počtu jader až na 10. Očekáváme, že Core i5 i Core i3 získají se stávajícím počtem fyzických jader podporu Hyperthreadingu, což Intel v podstatě nebude nic stát. Půjde tak ve výsledku procesory s konfigurací 6C/12T a 4C/8T, díky čemuž se Core i3 v podstatě dostanou na dlouholetou úroveň procesorů Core i7. Čekáme také na to, jak Intel zamává s cenami, což by vzhledem k aktuální nabídce firmy AMD rozhodně měl. 
 
 
Prozatím byly testovány inženýrské vzorky, což jednoduše znamená, že takty ještě nemusí být konečné, ale nám jde v tuto chvíli především o potvrzení toho, že Intel se skutečně chystá nabídnout až 10jádrové procesory. 
 
 
 
Otázka je jak se to Intel chystá provést s procesory Core i7. Core i9 budou mít evidentně 10 jader a konfiguraci 10C/20T, jak ukazuje test Geekbench i Sandra. 
 
 
Core i5 zase budou mít 6C/12T, jak potvrzuje prvotní test rovněž v Geekbench, přičemž v generaci Coffee Lake-S Refresh mají Core i7 osm jader jako Core i9, ovšem bez Hyperthreadingu. Nabízí se tak jednoduchá možnost, že Core i7 v Comet Lake-S také dostanou Hyperthreading, takže jím bude vybaveno celé spektrum procesorů Core od i3 po i9, jež pak budou čítat 4, 6, 8 a 10 fyzických jader. 
 
 
Nakonec tu máme záznam z Userbenchmark, kde zase v popisu sestavy vpravo najdeme desku ASRock Z490M-ITX/ac, na které pracoval procesor Core i5 na 3,5 až 4,1 GHz.
 
 
Intel by tak mohl využít CES 2020 na samotném začátku příštího roku, aby generaci Comet Lake-S představil a prozradil, kdy ta přijde na trh. 
 
Zdroj: wccftech
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek