www.svethardware.cz
>
>
>
>

Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490

Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
, , aktualita
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
K oblíbeným
reklama
Intel Comet Lake-S nastoupí za aktuální Coffee Lake-S Refresh a jejich hlavním lákadlem bude očekávané zvýšení počtu jader až na 10. Očekáváme, že Core i5 i Core i3 získají se stávajícím počtem fyzických jader podporu Hyperthreadingu, což Intel v podstatě nebude nic stát. Půjde tak ve výsledku procesory s konfigurací 6C/12T a 4C/8T, díky čemuž se Core i3 v podstatě dostanou na dlouholetou úroveň procesorů Core i7. Čekáme také na to, jak Intel zamává s cenami, což by vzhledem k aktuální nabídce firmy AMD rozhodně měl. 
 
 
Prozatím byly testovány inženýrské vzorky, což jednoduše znamená, že takty ještě nemusí být konečné, ale nám jde v tuto chvíli především o potvrzení toho, že Intel se skutečně chystá nabídnout až 10jádrové procesory. 
 
 
 
Otázka je jak se to Intel chystá provést s procesory Core i7. Core i9 budou mít evidentně 10 jader a konfiguraci 10C/20T, jak ukazuje test Geekbench i Sandra. 
 
 
Core i5 zase budou mít 6C/12T, jak potvrzuje prvotní test rovněž v Geekbench, přičemž v generaci Coffee Lake-S Refresh mají Core i7 osm jader jako Core i9, ovšem bez Hyperthreadingu. Nabízí se tak jednoduchá možnost, že Core i7 v Comet Lake-S také dostanou Hyperthreading, takže jím bude vybaveno celé spektrum procesorů Core od i3 po i9, jež pak budou čítat 4, 6, 8 a 10 fyzických jader. 
 
 
Nakonec tu máme záznam z Userbenchmark, kde zase v popisu sestavy vpravo najdeme desku ASRock Z490M-ITX/ac, na které pracoval procesor Core i5 na 3,5 až 4,1 GHz.
 
 
Intel by tak mohl využít CES 2020 na samotném začátku příštího roku, aby generaci Comet Lake-S představil a prozradil, kdy ta přijde na trh. 
 
Zdroj: wccftech
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny Jak naštvat hráče? Narvat šest RTX 3080 do kufru BMW a těžit tam kryptoměny
Simon Byrne to patrně s těžbou kryptoměn dotáhl hodně daleko, protože si může dovolit nejen elektrické BMW, ale také farmu se 78 kartami GeForce RTX 3080. Šest karet dokonce nastrkal do kufru svého auta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů Detaily o AMD Cezanne: APU z 10,78 mld. tranzistorů
Server VideoCardz přinesl prezentaci firmy AMD týkající se procesorů Cezanne, čili nových APU založených na architektuře Zen 3. AMD v ní slibuje i to, že Ryzen 9 5900XG bude o 19 % výkonnější než konkurenční Core i9-10980HK. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3? AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3?
Ashes of the Singularity Benchmark odhalil další dosud neznámé GPU od firmy AMD, které se označuje jako Nashira Summit. Toto označení opět odkazuje na hvězdy, ovšem co nám prozradí test i leakeři?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu? Plánuje Samsung výstavbu továrny na čipy v Texasu?
Už nějaký ten pátek víme, že TSMC se vřelou podporou americké vlády hodlá v USA postavit moderní továrnu pro výrobu 5nm čipů. Nyní se ozývá Bloomberg, že velice podobnou akci nyní plánuje i Samsung. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu Gelsinger slíbil návrat starých časů velkého Intelu
Po nevýrazném Bobu Swanovi přichází do Intelu na post výkonného ředitele Patrick Gelsinger, jenž se nebojí hýřit optimismem ještě před svým opravdovým nástupem. Slíbil také návrat starých dní, na což se hodí upravené heslo "Make Intel Great Again". 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů