www.svethardware.cz
>
>
>
>

Compubench odhalil intelovské iGPU 12. generace s 96 EU

Compubench odhalil intelovské iGPU 12. generace s 96 EU
, , aktualita
Velice zajímavý záznam se objevil v databázi testu Compubench. Máme tu integrované intelovské GPU, které nabízí 96 jednotek Execution Unit, čili EU. To by znamenalo pozoruhodný výkon.  
K oblíbeným
reklama
Intel už má v procesorech Ice Lake integrované grafické čipy 11. generace, které přinášejí podstatné zvýšení výkonu v běžně používaných modelech, ovšem to pravé má přijít až s 12. generací chystanou na příští rok. My přitom očekáváme především výkonné desktopové modely se samostatnými čipy, ale jak to vypadá, připravují se také slušně výkonné integrované grafické čipy. Jeden takový s 96 EU se ukázal v Compubenchi. 
 
 
Na výkon dle tohoto multiplatformního benchmarku zatím nemusíme hledět, neboť je jasné, že jde o test raného vzorku procesoru s iGPU a jde právě především o udávaný počet jednotek EU, zde pod označením Compute Unit. 
 
 
Intel dosud vypustil do světa své nejsilnější GPU a zároveň integrované GPU v podobě Iris Pro P580, které nese 72 EU. Nicméně s ním se běžný uživatel v podstatě nesetká, neboť běžně používaný standard je UHD 630 s 24 EU. Ovšem jak už bylo řečeno, to už také zcela neplatí, neboť na předvánoční trh se chystají notebooky s procesory Ice Lake, které už mají běžně nabídnout grafiku se 64 EU. To platí pro všechny modely Core i7 a dva Core i5, čili celkem 5 z 11 známých modelů Ice Lake. Ostatní pak budou mít alespoň 48 nebo 32 EU, což je také slušný pokrok vzhledem k předchozímu hubenému období. 
 
Je dobré vědět, že Intel se chystá tento počet EU zase navýšit, a to při zachování obvyklého taktu 1100 MHz. V hrubém výkonu by to dělalo necelých 1,7 TFLOPS, což už je téměř srovnatelné s iGPU Vega 10 nebo Vega 11 nebo s GeForce GTX 1050. 
 
Zdroj: Compubench


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů