www.svethardware.cz
>
>
>
>

Compubench odhalil intelovské iGPU 12. generace s 96 EU

Compubench odhalil intelovské iGPU 12. generace s 96 EU
, , aktualita
Velice zajímavý záznam se objevil v databázi testu Compubench. Máme tu integrované intelovské GPU, které nabízí 96 jednotek Execution Unit, čili EU. To by znamenalo pozoruhodný výkon.  
K oblíbeným
reklama
Intel už má v procesorech Ice Lake integrované grafické čipy 11. generace, které přinášejí podstatné zvýšení výkonu v běžně používaných modelech, ovšem to pravé má přijít až s 12. generací chystanou na příští rok. My přitom očekáváme především výkonné desktopové modely se samostatnými čipy, ale jak to vypadá, připravují se také slušně výkonné integrované grafické čipy. Jeden takový s 96 EU se ukázal v Compubenchi. 
 
 
Na výkon dle tohoto multiplatformního benchmarku zatím nemusíme hledět, neboť je jasné, že jde o test raného vzorku procesoru s iGPU a jde právě především o udávaný počet jednotek EU, zde pod označením Compute Unit. 
 
 
Intel dosud vypustil do světa své nejsilnější GPU a zároveň integrované GPU v podobě Iris Pro P580, které nese 72 EU. Nicméně s ním se běžný uživatel v podstatě nesetká, neboť běžně používaný standard je UHD 630 s 24 EU. Ovšem jak už bylo řečeno, to už také zcela neplatí, neboť na předvánoční trh se chystají notebooky s procesory Ice Lake, které už mají běžně nabídnout grafiku se 64 EU. To platí pro všechny modely Core i7 a dva Core i5, čili celkem 5 z 11 známých modelů Ice Lake. Ostatní pak budou mít alespoň 48 nebo 32 EU, což je také slušný pokrok vzhledem k předchozímu hubenému období. 
 
Je dobré vědět, že Intel se chystá tento počet EU zase navýšit, a to při zachování obvyklého taktu 1100 MHz. V hrubém výkonu by to dělalo necelých 1,7 TFLOPS, což už je téměř srovnatelné s iGPU Vega 10 nebo Vega 11 nebo s GeForce GTX 1050. 
 
Zdroj: Compubench


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik