www.svethardware.cz
>
>
>
>

Compubench odhalil intelovské iGPU 12. generace s 96 EU

Compubench odhalil intelovské iGPU 12. generace s 96 EU
, , aktualita
Velice zajímavý záznam se objevil v databázi testu Compubench. Máme tu integrované intelovské GPU, které nabízí 96 jednotek Execution Unit, čili EU. To by znamenalo pozoruhodný výkon.  
K oblíbeným
reklama
Intel už má v procesorech Ice Lake integrované grafické čipy 11. generace, které přinášejí podstatné zvýšení výkonu v běžně používaných modelech, ovšem to pravé má přijít až s 12. generací chystanou na příští rok. My přitom očekáváme především výkonné desktopové modely se samostatnými čipy, ale jak to vypadá, připravují se také slušně výkonné integrované grafické čipy. Jeden takový s 96 EU se ukázal v Compubenchi. 
 
 
Na výkon dle tohoto multiplatformního benchmarku zatím nemusíme hledět, neboť je jasné, že jde o test raného vzorku procesoru s iGPU a jde právě především o udávaný počet jednotek EU, zde pod označením Compute Unit. 
 
 
Intel dosud vypustil do světa své nejsilnější GPU a zároveň integrované GPU v podobě Iris Pro P580, které nese 72 EU. Nicméně s ním se běžný uživatel v podstatě nesetká, neboť běžně používaný standard je UHD 630 s 24 EU. Ovšem jak už bylo řečeno, to už také zcela neplatí, neboť na předvánoční trh se chystají notebooky s procesory Ice Lake, které už mají běžně nabídnout grafiku se 64 EU. To platí pro všechny modely Core i7 a dva Core i5, čili celkem 5 z 11 známých modelů Ice Lake. Ostatní pak budou mít alespoň 48 nebo 32 EU, což je také slušný pokrok vzhledem k předchozímu hubenému období. 
 
Je dobré vědět, že Intel se chystá tento počet EU zase navýšit, a to při zachování obvyklého taktu 1100 MHz. V hrubém výkonu by to dělalo necelých 1,7 TFLOPS, což už je téměř srovnatelné s iGPU Vega 10 nebo Vega 11 nebo s GeForce GTX 1050. 
 
Zdroj: Compubench


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře