www.svethardware.cz
>
>

Computex byl odsunut na září a zkrácen na tři dny

Computex byl odsunut na září a zkrácen na tři dny
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že tchaj-wanská vláda zakázala návštěvy cizinců, a to až na naprosté výjimky. To ovšem začalo ohrožovat přípravy veletrhu Computex, a tak nyní přichází to, co vypadalo jako nevyhnutelné. 
K oblíbeným
reklama
Computex 2020 neproběhne ve svém původně stanoveném termínu na začátku června a namísto toho začne na konci září, jak ohlásila společnost TAITRA. Ta totiž musela začít počítat s tím, že na Tchaj-wan nově nemohou přilétat návštěvníci z cizích zemí, a přitom už od dubna se očekávali ti, kteří měli začít s přípravami stánků a celého zázemí pro své firmy. To znamená, že bez jejich práce by Computex musel proběhnout mnohem skromněji.
 
 
TAITRA také dříve oznámila, že o osudu Computexu 2020 se rozhodne nejspíše v dubnu. To nakonec přichází dříve, když ostatně už ani nebylo na co čekat. Nově stanovený termín je 28. až 30. září 2020, čili letošní Computex bude trvat pouze tři dny namísto původně plánovaných pěti. Možná se očekává slabší účast kvůli přetrvávajícím opatřením proti Covid-19 ve světě, či snad kvůli tomu, že některé větší firmy se rozhodnou své novinky prezentovat jinde a jinak. 
 
Termín na konci září by ale mohl přímo kolidovat se záměry firmy AMD představit novou generaci procesorů Ryzen a grafických karet Radeon. To se ostatně očekávalo i od červnového Computexu, ovšem jen v rámci předběžné prezentace bez všech podrobností, jako byl třeba loňský CES v lednu, kde byly už ukázány procesory Ryzen 3000, jež nakonec dorazily až v létě. 
 
Na konci září by ale AMD už mohlo být připraveno ke konečné prezentaci produktů, jež by brzy poté mohly nastoupit na trh, ale to by se nejdříve musela potvrdit informace, že AMD chce své hlavní novinky skutečně začít prodávat od října. 
 
Uvidíme také, zda si velké společnosti připraví náhradní program pro červen, na nějž si i Intel jistě chystal velké novinky. Ale o tom je ještě předčasné mluvit.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů