www.svethardware.cz
>
>

Computex byl odsunut na září a zkrácen na tři dny

Computex byl odsunut na září a zkrácen na tři dny
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že tchaj-wanská vláda zakázala návštěvy cizinců, a to až na naprosté výjimky. To ovšem začalo ohrožovat přípravy veletrhu Computex, a tak nyní přichází to, co vypadalo jako nevyhnutelné. 
K oblíbeným
reklama
Computex 2020 neproběhne ve svém původně stanoveném termínu na začátku června a namísto toho začne na konci září, jak ohlásila společnost TAITRA. Ta totiž musela začít počítat s tím, že na Tchaj-wan nově nemohou přilétat návštěvníci z cizích zemí, a přitom už od dubna se očekávali ti, kteří měli začít s přípravami stánků a celého zázemí pro své firmy. To znamená, že bez jejich práce by Computex musel proběhnout mnohem skromněji.
 
 
TAITRA také dříve oznámila, že o osudu Computexu 2020 se rozhodne nejspíše v dubnu. To nakonec přichází dříve, když ostatně už ani nebylo na co čekat. Nově stanovený termín je 28. až 30. září 2020, čili letošní Computex bude trvat pouze tři dny namísto původně plánovaných pěti. Možná se očekává slabší účast kvůli přetrvávajícím opatřením proti Covid-19 ve světě, či snad kvůli tomu, že některé větší firmy se rozhodnou své novinky prezentovat jinde a jinak. 
 
Termín na konci září by ale mohl přímo kolidovat se záměry firmy AMD představit novou generaci procesorů Ryzen a grafických karet Radeon. To se ostatně očekávalo i od červnového Computexu, ovšem jen v rámci předběžné prezentace bez všech podrobností, jako byl třeba loňský CES v lednu, kde byly už ukázány procesory Ryzen 3000, jež nakonec dorazily až v létě. 
 
Na konci září by ale AMD už mohlo být připraveno ke konečné prezentaci produktů, jež by brzy poté mohly nastoupit na trh, ale to by se nejdříve musela potvrdit informace, že AMD chce své hlavní novinky skutečně začít prodávat od října. 
 
Uvidíme také, zda si velké společnosti připraví náhradní program pro červen, na nějž si i Intel jistě chystal velké novinky. Ale o tom je ještě předčasné mluvit.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek