www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Cooler Master MS120: mem-chanická klávesnice s myší

Cooler Master MS120: mem-chanická klávesnice s myší
, , aktualita
Cooler Master si připravil kombo klávesnice a myši, které bude prodávat pod označením MasterSet MS120. Danou klávesnici přitom v titulku označuje za mem-chanickou a my se můžeme podívat na to, co to má znamenat. 
K oblíbeným
reklama
Cooler Master MasterSet MS120 tak obsahuje "mem-chanickou" klávesnici a také myš, které jsou určeny především hráčům počítačových her. Pojďme si nejdříve vysvětlit, co má znamenat ono slovo, jímž výrobce označuje klávesnici. Uvedeno je, že tlačítka jsou cvakací (clicky), takže by měly mít zvukovou i hmatovou odezvu, která se však více než pro hraní hodí pro psaní dlouhých textů. 
 
 
Výrobce uvádí, že vytvořil klávesnici, jejíž tlačítka připomínají známý typ Cherry MX Blue. Právě ten disponuje zvukovou a hmatovou odezvou vhodnou pro psaní, přičemž tlačítka použitá v této klávesnici mají být výrazně levnější než MX Blue. Ze slova mem-chanical pak lze vyčíst, že nepůjde o čistě mechanická tlačítka, ale o jejich hybrid využívající také membránu. Ta tak pravděpodobně zajistí odpor při stisku namísto pružiny a pak tu bude nějaký mechanismus pro hmatovou odezvu. 
 
 
Tato tlačítka si Cooler Master vytvořil sám pro vlastní účely a vedle toho také uvedl, že celkový zdvih těchto tlačítek je 3,8 mm a stisk se zaznamená už po 1,8 mm. Krom toho má tato klávesnice ve výbavě anti-ghosting, a to přesněji 26KRO, takže bude schopna zaznamenat až 26 najednou stisknutých kláves, což pochopitelně dalece překračuje potřeby běžného člověka vybaveného deseti prsty na rukou. Z fotografií je také zřejmé, že nabídne i RGB podsvícení kláves, a to typ "per-key", takže bychom měli být schopni nastavit podsvícení a barvu zvlášť pod každou klávesou. To nám ale ještě musí umožnit dodávaný software, který zahrnuje přinejmenším 9 LED režimů a efektů. 
 
 
Co se týče myši, o té nám toho výrobce moc neprozradil. Dozvíme se o tlačítkách Omron (pravděpodobně jen pod hlavní dvojicí) s ratingem 10 milionů stisků, dále tu je optický senzor Pixart 3050 se 4 úrovněmi rozlišení do maximálních 3500 dpi a vedle toho tu máme také RGB podsvícení, a to ve třech zónách. 
 
 
Díky fotografiím můžeme určit, že jde o pruh ve spodní části myši, ohraničení loga Cooler Master a nakonec kolečko. 
 
MasterSet MS120 už byl vypuštěn na trh s cenou 90 eur. 
 

reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář