www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Cooler Master MS120: mem-chanická klávesnice s myší

Cooler Master MS120: mem-chanická klávesnice s myší
, , aktualita
Cooler Master si připravil kombo klávesnice a myši, které bude prodávat pod označením MasterSet MS120. Danou klávesnici přitom v titulku označuje za mem-chanickou a my se můžeme podívat na to, co to má znamenat. 
K oblíbeným
reklama
Cooler Master MasterSet MS120 tak obsahuje "mem-chanickou" klávesnici a také myš, které jsou určeny především hráčům počítačových her. Pojďme si nejdříve vysvětlit, co má znamenat ono slovo, jímž výrobce označuje klávesnici. Uvedeno je, že tlačítka jsou cvakací (clicky), takže by měly mít zvukovou i hmatovou odezvu, která se však více než pro hraní hodí pro psaní dlouhých textů. 
 
 
Výrobce uvádí, že vytvořil klávesnici, jejíž tlačítka připomínají známý typ Cherry MX Blue. Právě ten disponuje zvukovou a hmatovou odezvou vhodnou pro psaní, přičemž tlačítka použitá v této klávesnici mají být výrazně levnější než MX Blue. Ze slova mem-chanical pak lze vyčíst, že nepůjde o čistě mechanická tlačítka, ale o jejich hybrid využívající také membránu. Ta tak pravděpodobně zajistí odpor při stisku namísto pružiny a pak tu bude nějaký mechanismus pro hmatovou odezvu. 
 
 
Tato tlačítka si Cooler Master vytvořil sám pro vlastní účely a vedle toho také uvedl, že celkový zdvih těchto tlačítek je 3,8 mm a stisk se zaznamená už po 1,8 mm. Krom toho má tato klávesnice ve výbavě anti-ghosting, a to přesněji 26KRO, takže bude schopna zaznamenat až 26 najednou stisknutých kláves, což pochopitelně dalece překračuje potřeby běžného člověka vybaveného deseti prsty na rukou. Z fotografií je také zřejmé, že nabídne i RGB podsvícení kláves, a to typ "per-key", takže bychom měli být schopni nastavit podsvícení a barvu zvlášť pod každou klávesou. To nám ale ještě musí umožnit dodávaný software, který zahrnuje přinejmenším 9 LED režimů a efektů. 
 
 
Co se týče myši, o té nám toho výrobce moc neprozradil. Dozvíme se o tlačítkách Omron (pravděpodobně jen pod hlavní dvojicí) s ratingem 10 milionů stisků, dále tu je optický senzor Pixart 3050 se 4 úrovněmi rozlišení do maximálních 3500 dpi a vedle toho tu máme také RGB podsvícení, a to ve třech zónách. 
 
 
Díky fotografiím můžeme určit, že jde o pruh ve spodní části myši, ohraničení loga Cooler Master a nakonec kolečko. 
 
MasterSet MS120 už byl vypuštěn na trh s cenou 90 eur. 
 

reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková