www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Cooler Master MS120: mem-chanická klávesnice s myší

Cooler Master MS120: mem-chanická klávesnice s myší
, , aktualita
Cooler Master si připravil kombo klávesnice a myši, které bude prodávat pod označením MasterSet MS120. Danou klávesnici přitom v titulku označuje za mem-chanickou a my se můžeme podívat na to, co to má znamenat. 
reklama
Cooler Master MasterSet MS120 tak obsahuje "mem-chanickou" klávesnici a také myš, které jsou určeny především hráčům počítačových her. Pojďme si nejdříve vysvětlit, co má znamenat ono slovo, jímž výrobce označuje klávesnici. Uvedeno je, že tlačítka jsou cvakací (clicky), takže by měly mít zvukovou i hmatovou odezvu, která se však více než pro hraní hodí pro psaní dlouhých textů. 
 
 
Výrobce uvádí, že vytvořil klávesnici, jejíž tlačítka připomínají známý typ Cherry MX Blue. Právě ten disponuje zvukovou a hmatovou odezvou vhodnou pro psaní, přičemž tlačítka použitá v této klávesnici mají být výrazně levnější než MX Blue. Ze slova mem-chanical pak lze vyčíst, že nepůjde o čistě mechanická tlačítka, ale o jejich hybrid využívající také membránu. Ta tak pravděpodobně zajistí odpor při stisku namísto pružiny a pak tu bude nějaký mechanismus pro hmatovou odezvu. 
 
 
Tato tlačítka si Cooler Master vytvořil sám pro vlastní účely a vedle toho také uvedl, že celkový zdvih těchto tlačítek je 3,8 mm a stisk se zaznamená už po 1,8 mm. Krom toho má tato klávesnice ve výbavě anti-ghosting, a to přesněji 26KRO, takže bude schopna zaznamenat až 26 najednou stisknutých kláves, což pochopitelně dalece překračuje potřeby běžného člověka vybaveného deseti prsty na rukou. Z fotografií je také zřejmé, že nabídne i RGB podsvícení kláves, a to typ "per-key", takže bychom měli být schopni nastavit podsvícení a barvu zvlášť pod každou klávesou. To nám ale ještě musí umožnit dodávaný software, který zahrnuje přinejmenším 9 LED režimů a efektů. 
 
 
Co se týče myši, o té nám toho výrobce moc neprozradil. Dozvíme se o tlačítkách Omron (pravděpodobně jen pod hlavní dvojicí) s ratingem 10 milionů stisků, dále tu je optický senzor Pixart 3050 se 4 úrovněmi rozlišení do maximálních 3500 dpi a vedle toho tu máme také RGB podsvícení, a to ve třech zónách. 
 
 
Díky fotografiím můžeme určit, že jde o pruh ve spodní části myši, ohraničení loga Cooler Master a nakonec kolečko. 
 
MasterSet MS120 už byl vypuštěn na trh s cenou 90 eur. 
 

reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek