reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cooler Master představuje pasivní zdroje X Silent Edge s výkonem až 1100 W

8.1.2024, Milan Šurkala, aktualita
Cooler Master představuje pasivní zdroje X Silent Edge s výkonem až 1100 W
Od společnosti Cooler Master tu máme několik zajímavých novinek v oblasti počítačových zdrojů. Jde o pasivně chlazené zdroje X Silent Edge s výkonem až 1100 W a ještě výkonnější, ale stále tiché X Silent Max.
Mezi počítačovými zdroji máme tři nové modely od společnosti Cooler Master. Ta představila nové verze do řad X Silent Edge a X Silent Max. V případě modelů X Silent Edge jde o plně pasivně chlazené zdroje, tedy bez jakéhokoli zdroje hluku. Zajímavé je na tom ale to, že i přes absenci aktivního chlazení mají být schopny poskytovat 850 W nebo dokonce 1100 W. Aby se dokázaly dostatečně dobře chladit, sází na vysokou účinnost i pokročilý systém heat pipe. Výrobce navíc natolik věří životnosti svých zdrojů, že na ně poskytuje 15letou záruku.
 
Komu nevadí trochu hluku, má tu řadu X Silent Max, která má tichý ventilátor Mobius. S ním má přesto zdroj dosahovat nanejvýš hlučnosti jen 20 dB(A). V tomto případě se bude nabízet verze s výkonem 1300 W. Obě řady zdrojů používají čipy od Infieonu, nabízí možnost digitálního monitorování stavu, tedy teploty zdroje a ventilátorů, software MasterCTRL pak umožňuje i řízení některých parametrů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama