Cooler Master ukázal dvouvěžový CPU chladič MasterAir MA620M

Cooler Master ukázal dvouvěžový CPU chladič MasterAir MA620M
, , aktualita
Procesorový chladič Cooler Master MasterAir MA620M se má zařadit mezi ty výkonnější modely a zaujmout chce svým designem využívajícím i jednotlivě adresovatelné RGB LED. Slibuje také tichý provoz svého ventilátoru. 
K oblíbeným
reklama
Procesorové vzduchové chladiče už dávno nejsou tak zajímavé jako kdysi, neboť pokrok se v jejich případě v podstatě zastavil, i když sem tam se objeví něco nového. Stojí se ale občas podívat na to, jaké novinky tu máme, takže si dnes představíme model MasterAir MA620M. 
 
 
Ten využívá sendvičovitý design, ovšem s tím, že roli chleba zde mají dva kusy hliníkového žebroví a ne ventilátory. Cooler Master se také v propagačních materiálech chlubí tím, že "nyní chladí procesory firem Intel i AMD", k čemuž by se chtělo dodat, že to by už mělo dávno být v DIY sektoru naprostou samozřejmostí. 
 
 
Tento chladič se tak skládá z měděné základny, z níž vycházejí oběma směry černě eloxované heatpipe, které pak protínají rovněž černé, ale už hliníkové žebroví. Uprostřed pak sedí zvenčí neviditelný 120mm ventilátor Cooler Master SF120R. Ten je řízen pomocí PWM na otáčky od 650 do 2000 RPM, přičemž výrobce udává hlučnost 8 až 30 dBA. 
 
 
Mluví také o motorku, který by měl méně vibrovat, přičemž případné vibrace pomohou utlumit gumové rohy rámečku, pomocí nichž je ventilátor přichycen k chladiči. Nezvyklé zpracování má také lopatková část, kde jsou konce lopatek spojeny pomocí plastového kruhu. Výrobce uvádí, že to má především snižovat hlučnost.
 
Podsvícení RGB diodami je zde spíše ještě decentní a jde především o proužky v horním krytu chladiče a snad i o trošku světla, které bude pronikat skrz tmavé žebroví. Rozměry celého chladiče jsou 135 x 125 x 165 mm a hmotnost slušných 1,62 kg. Jde tak o pořádný kus, ale také za pořádnou cenu v přepočtu kolem 2600 Kč. Výrobce na svou novinku nabízí 5letou záruku.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů