Cooler Master ukázal dvouvěžový CPU chladič MasterAir MA620M

Cooler Master ukázal dvouvěžový CPU chladič MasterAir MA620M
, , aktualita
Procesorový chladič Cooler Master MasterAir MA620M se má zařadit mezi ty výkonnější modely a zaujmout chce svým designem využívajícím i jednotlivě adresovatelné RGB LED. Slibuje také tichý provoz svého ventilátoru. 
K oblíbeným
reklama
Procesorové vzduchové chladiče už dávno nejsou tak zajímavé jako kdysi, neboť pokrok se v jejich případě v podstatě zastavil, i když sem tam se objeví něco nového. Stojí se ale občas podívat na to, jaké novinky tu máme, takže si dnes představíme model MasterAir MA620M. 
 
 
Ten využívá sendvičovitý design, ovšem s tím, že roli chleba zde mají dva kusy hliníkového žebroví a ne ventilátory. Cooler Master se také v propagačních materiálech chlubí tím, že "nyní chladí procesory firem Intel i AMD", k čemuž by se chtělo dodat, že to by už mělo dávno být v DIY sektoru naprostou samozřejmostí. 
 
 
Tento chladič se tak skládá z měděné základny, z níž vycházejí oběma směry černě eloxované heatpipe, které pak protínají rovněž černé, ale už hliníkové žebroví. Uprostřed pak sedí zvenčí neviditelný 120mm ventilátor Cooler Master SF120R. Ten je řízen pomocí PWM na otáčky od 650 do 2000 RPM, přičemž výrobce udává hlučnost 8 až 30 dBA. 
 
 
Mluví také o motorku, který by měl méně vibrovat, přičemž případné vibrace pomohou utlumit gumové rohy rámečku, pomocí nichž je ventilátor přichycen k chladiči. Nezvyklé zpracování má také lopatková část, kde jsou konce lopatek spojeny pomocí plastového kruhu. Výrobce uvádí, že to má především snižovat hlučnost.
 
Podsvícení RGB diodami je zde spíše ještě decentní a jde především o proužky v horním krytu chladiče a snad i o trošku světla, které bude pronikat skrz tmavé žebroví. Rozměry celého chladiče jsou 135 x 125 x 165 mm a hmotnost slušných 1,62 kg. Jde tak o pořádný kus, ale také za pořádnou cenu v přepočtu kolem 2600 Kč. Výrobce na svou novinku nabízí 5letou záruku.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou? Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?
MSI si pochopitelně chystá nové základní desky pro procesory Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že ty se objevily v záznamech Eurasian Economic Commission (EEC). Jaké modely to konkrétně jsou?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.) Týdenní šance o zdroj Chieftronic PowerPlay (13.1. - 19.1.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 13.1. do 19.1. naše Týdenní šance se značkou Chieftronic, v které jste mohli vyhrát 550W zdroj Chieftronic PowerPlay. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes, soutěž, Karel Polívka