Cooler Master ukázal dvouvěžový CPU chladič MasterAir MA620M

Cooler Master ukázal dvouvěžový CPU chladič MasterAir MA620M
, , aktualita
Procesorový chladič Cooler Master MasterAir MA620M se má zařadit mezi ty výkonnější modely a zaujmout chce svým designem využívajícím i jednotlivě adresovatelné RGB LED. Slibuje také tichý provoz svého ventilátoru. 
K oblíbeným
reklama
Procesorové vzduchové chladiče už dávno nejsou tak zajímavé jako kdysi, neboť pokrok se v jejich případě v podstatě zastavil, i když sem tam se objeví něco nového. Stojí se ale občas podívat na to, jaké novinky tu máme, takže si dnes představíme model MasterAir MA620M. 
 
 
Ten využívá sendvičovitý design, ovšem s tím, že roli chleba zde mají dva kusy hliníkového žebroví a ne ventilátory. Cooler Master se také v propagačních materiálech chlubí tím, že "nyní chladí procesory firem Intel i AMD", k čemuž by se chtělo dodat, že to by už mělo dávno být v DIY sektoru naprostou samozřejmostí. 
 
 
Tento chladič se tak skládá z měděné základny, z níž vycházejí oběma směry černě eloxované heatpipe, které pak protínají rovněž černé, ale už hliníkové žebroví. Uprostřed pak sedí zvenčí neviditelný 120mm ventilátor Cooler Master SF120R. Ten je řízen pomocí PWM na otáčky od 650 do 2000 RPM, přičemž výrobce udává hlučnost 8 až 30 dBA. 
 
 
Mluví také o motorku, který by měl méně vibrovat, přičemž případné vibrace pomohou utlumit gumové rohy rámečku, pomocí nichž je ventilátor přichycen k chladiči. Nezvyklé zpracování má také lopatková část, kde jsou konce lopatek spojeny pomocí plastového kruhu. Výrobce uvádí, že to má především snižovat hlučnost.
 
Podsvícení RGB diodami je zde spíše ještě decentní a jde především o proužky v horním krytu chladiče a snad i o trošku světla, které bude pronikat skrz tmavé žebroví. Rozměry celého chladiče jsou 135 x 125 x 165 mm a hmotnost slušných 1,62 kg. Jde tak o pořádný kus, ale také za pořádnou cenu v přepočtu kolem 2600 Kč. Výrobce na svou novinku nabízí 5letou záruku.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MIT vyvíjí grafenové zařízení pro výrobu elektřiny z Wi-Fi signálu MIT vyvíjí grafenové zařízení pro výrobu elektřiny z Wi-Fi signálu
Vědci v Massachusetts Institute of Technology pracují na další zajímavé technologii. Mělo by jí být zařízení využívající grafen k výrobě elektřiny převodem ze signálů Wi-Fi a jiných. Telefony by se tak mohly průběžně dobíjet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Asus VG27VH1B s FreeSync Premium slibuje kvalitní barvy Asus VG27VH1B s FreeSync Premium slibuje kvalitní barvy
Asus přináší na trh v rámci své znaky TUF Gaming nový monitor VG27VH1B s poněkud rozporuplnými specifikacemi. Nejde tak o model, který bychom mohli jen a jen chválit, a tak se podívejme na to, co nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 4900HS: AMD zastínilo Intel už i v mobilním sektoru Ryzen 9 4900HS: AMD zastínilo Intel už i v mobilním sektoru
Na webu se objevily první testy toho nejlepšího mobilního procesoru, jaký AMD nově nabízí, a tím je Ryzen 9 4900HS. Slovo zastínit v titulku je přitom s ohledem na ně snad až příliš mírné, ale posuďte sami. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge dostane řadu nových funkcí včetně vertikálních karet Microsoft Edge dostane řadu nových funkcí včetně vertikálních karet
Microsoft oznámil funkce, které se během následujících měsíců dostanou do prohlížeče Edge. Nalezneme mezi nimi karty seřazené na výšku, chytré kopírování zachovávající původní formátování nebo správce hesel, který vás upozorní v případě úniku hesla.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Office 365 se mění na Microsoft 365 a přináší nové funkce Office 365 se mění na Microsoft 365 a přináší nové funkce
Microsoft se rozhodl rebrandovat své předplatné Office 365. Nově ponese název Microsoft 365 a kromě dosavadních funkcí přinese také pár novinek. Teams získají i funkce pro koncové zákazníky a aplikace Family Safety pomůže ohlídat děti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik