Cooler Master ukázal dvouvěžový CPU chladič MasterAir MA620M

Cooler Master ukázal dvouvěžový CPU chladič MasterAir MA620M
, , aktualita
Procesorový chladič Cooler Master MasterAir MA620M se má zařadit mezi ty výkonnější modely a zaujmout chce svým designem využívajícím i jednotlivě adresovatelné RGB LED. Slibuje také tichý provoz svého ventilátoru. 
K oblíbeným
reklama
Procesorové vzduchové chladiče už dávno nejsou tak zajímavé jako kdysi, neboť pokrok se v jejich případě v podstatě zastavil, i když sem tam se objeví něco nového. Stojí se ale občas podívat na to, jaké novinky tu máme, takže si dnes představíme model MasterAir MA620M. 
 
 
Ten využívá sendvičovitý design, ovšem s tím, že roli chleba zde mají dva kusy hliníkového žebroví a ne ventilátory. Cooler Master se také v propagačních materiálech chlubí tím, že "nyní chladí procesory firem Intel i AMD", k čemuž by se chtělo dodat, že to by už mělo dávno být v DIY sektoru naprostou samozřejmostí. 
 
 
Tento chladič se tak skládá z měděné základny, z níž vycházejí oběma směry černě eloxované heatpipe, které pak protínají rovněž černé, ale už hliníkové žebroví. Uprostřed pak sedí zvenčí neviditelný 120mm ventilátor Cooler Master SF120R. Ten je řízen pomocí PWM na otáčky od 650 do 2000 RPM, přičemž výrobce udává hlučnost 8 až 30 dBA. 
 
 
Mluví také o motorku, který by měl méně vibrovat, přičemž případné vibrace pomohou utlumit gumové rohy rámečku, pomocí nichž je ventilátor přichycen k chladiči. Nezvyklé zpracování má také lopatková část, kde jsou konce lopatek spojeny pomocí plastového kruhu. Výrobce uvádí, že to má především snižovat hlučnost.
 
Podsvícení RGB diodami je zde spíše ještě decentní a jde především o proužky v horním krytu chladiče a snad i o trošku světla, které bude pronikat skrz tmavé žebroví. Rozměry celého chladiče jsou 135 x 125 x 165 mm a hmotnost slušných 1,62 kg. Jde tak o pořádný kus, ale také za pořádnou cenu v přepočtu kolem 2600 Kč. Výrobce na svou novinku nabízí 5letou záruku.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb
Dle ruské mutace Popular Mechanics se ruští zákonodárci chystají stanovit postih pro ty občany, kteří by se chtěli připojit k Internetu pomocí služby Starlink či případně jiných podobných satelitních ISP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end
NVIDIA si připravila novou grafickou kartu GeForce GT 1010, která pochopitelně moc výkonu nenabídne a nastupuje na trh za starý model GeForce GT 710. Sama je ostatně založena na staré architektuře Pascal, a to nehledě na konfiguraci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně
Vůbec poprvé se najednou zažehly hned čtyři motory RS-25, které se měly dostat na plný výkon v cca osmiminutovém testu, který měl zhruba odpovídat startu rakety SLS. Test ale trval jen přibližně minutu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři NVIDIE upřesňují specifikace karty RTX 3060 Partneři NVIDIE upřesňují specifikace karty RTX 3060
NVIDIA minulý týden na virtuálním CES 2021 představila novou GeForce RTX 3060 s GA106, ale neuvedla kompletní specifikace, které by se ostatně mohly ještě i změnit. Co nám ale o této kartě prozradí AIB partneři? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek