www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?

Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?
, , aktualita
Cena procesoru Core i5-9600KF v zahraničí i u nás výrazně a skokově klesla, což ukazuje na to, že nejde jen o nějakou akci prodejců. Za kolik si tak můžeme pořídit toto čisté šestijádro a jak na tom jsou jiné Intely?
K oblíbeným
reklama
Intel Core i5-9600KF je zajímavý procesor především pro herní sestavy. Jde o čisté šestijádro bez Hyperthreadingu, které nemá aktivovanou integrovanou grafiku a naopak má odemknutý násobič. Server wccftech nyní hlásí, že cena tohoto procesoru spadla mírně pod 200 dolarů. 
 
 
Snížení ceny Core i5-9600KF jsme přitom zaznamenali i u nás, a to v případě průměrné prodejní částky rovnou o cca tisícovku na 5600 Kč. V nejlevnějších obchodech se přitom cena už pomalu blíží hranici 5000 Kč, takže toto Core se už dostalo na úroveň procesoru Ryzen 5 3600. Nic levnějšího z nové generace CPU už přitom AMD na trhu nemá (krom čínské specialitky v podobě 3500X) a také to znamená, že cena modelu 9600KF se snížila z původních 263 USD na cca 195 USD a ještě v červnu bychom za něj nedali méně než sedm tisíc. 
 
Propad cen v zahraničních i v podstatě všech tuzemských obchodech přitom ukazuje na to, že ceny se nejspíše rozhodl upravit sám Intel, ale s jistotou to tvrdit nelze. Ostatně to nevypadá, že by jiné moderní procesory Core zlevnily, alespoň jsem žádné další nenašel, takže rozhodně nejde o rozsáhlejší změny v nacenění. 
 
Core i5-9600KF tak může jít plně proti modelu Ryzen 5 3600, vedle nějž má ovšem jednu očividnou a podstatnou nevýhodu v tom, že nemá 12 logických jader. Daný Ryzen totiž podporuje SMT. Jak se ale ukázalo, Intel by to měl napravit v rámci 10. generace Core, kde Core i3 a i5 mají se stávajícím počtem fyzických jader nabídnout Hyperthreading, čímž se řada Core i3 už konečně dostane na úroveň Core i7 z generace Kaby Lake. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Core i5-9600KF, nebo Ryzen 5 3600?
V anketě šlo hlasovat od 13.11.2019 do 30.11.2019. Počet hlasujících: 38
Core i5-9600KF 8 % 8% Ryzen 5 3600 79 % 79% ani jeden 13 % 13%
reklama
Nejnovější články
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Včera, aktualita, Jan Vítek