www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i7-8700K přetaktován na 7,34 GHz na desce se Z270

Core i7-8700K přetaktován na 7,34 GHz na desce se Z270
, , aktualita
Německý profesionální overclocker Dancop vytvořil rekord pro procesor Intel Core i7-8700K, když jej přetaktoval na frekvenci 7,34 GHz, a to na desce, na níž by ani neměl fungovat. Šlo totiž o Asus ROG Maximus IX Apex se Z270.
reklama
Tento případ ukazuje, že Intel opravdu nemusel nové procesory Coffee Lake omezit pouze na desky s čipsety 300 Series, alespoň ne nutně ve všech případech. Je škoda, že lidé vlastnící kvalitní a drahé základní desky s 200 Series, které by pohodlně zvládly i šestijádrový Core i7-8700K, si museli pro takový procesor pořídit nové desky (pokud o něj stáli, pochopitelně), které dohromady nenabídly ze strany Intelu nic nového, pouze přeznačený starý čipset.
 
- klikněte pro zvětšení -
 
Na desce ASUS ROG Maximus IX Apex (Z270) tak procesor Intel Core i7-8700K pracoval díky upravené verzi BIOSu, jejíž označení je 0084 a datum vytvoření 11. červen 2018. Procesor byl vyhnán až na 7344 MHz, samozřejmě s využitím extrémního chlazení, ovšem není divu, že to nezvládl na všech svých jádrech. Pracovaly pouze tři s vypnutým Hyperthreadingem (3C/3T). 
 
Dancop dále použil dva 8GB moduly pamětí DDR4-4000 a vytvořil rekord v benchmarku SuperPI 32M, který byl přechroustán za pouhých 7,609 sekund. 
 
 
Výsledný takt 7344 MHz byl nastaven s využitím násobiče 73x, přičemž oněch 44 MHz navíc zajistila mírně a jako obvykle asi neúmyslně zvýšená základní frekvence 100,61 MHz, či alespoň takovou udávala utilita CPU-Z. Díky chlazení pomocí tekutého dusíku mohlo být nastaveno napětí 1,984 V, přičemž velký blok či nádoba pro dusík byla napojena také na MOSFETy základní desky. 
 
Zdroj: Dancop


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek