www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i7-8700K přetaktován na 7,34 GHz na desce se Z270

Core i7-8700K přetaktován na 7,34 GHz na desce se Z270
, , aktualita
Německý profesionální overclocker Dancop vytvořil rekord pro procesor Intel Core i7-8700K, když jej přetaktoval na frekvenci 7,34 GHz, a to na desce, na níž by ani neměl fungovat. Šlo totiž o Asus ROG Maximus IX Apex se Z270.
reklama
Tento případ ukazuje, že Intel opravdu nemusel nové procesory Coffee Lake omezit pouze na desky s čipsety 300 Series, alespoň ne nutně ve všech případech. Je škoda, že lidé vlastnící kvalitní a drahé základní desky s 200 Series, které by pohodlně zvládly i šestijádrový Core i7-8700K, si museli pro takový procesor pořídit nové desky (pokud o něj stáli, pochopitelně), které dohromady nenabídly ze strany Intelu nic nového, pouze přeznačený starý čipset.
 
- klikněte pro zvětšení -
 
Na desce ASUS ROG Maximus IX Apex (Z270) tak procesor Intel Core i7-8700K pracoval díky upravené verzi BIOSu, jejíž označení je 0084 a datum vytvoření 11. červen 2018. Procesor byl vyhnán až na 7344 MHz, samozřejmě s využitím extrémního chlazení, ovšem není divu, že to nezvládl na všech svých jádrech. Pracovaly pouze tři s vypnutým Hyperthreadingem (3C/3T). 
 
Dancop dále použil dva 8GB moduly pamětí DDR4-4000 a vytvořil rekord v benchmarku SuperPI 32M, který byl přechroustán za pouhých 7,609 sekund. 
 
 
Výsledný takt 7344 MHz byl nastaven s využitím násobiče 73x, přičemž oněch 44 MHz navíc zajistila mírně a jako obvykle asi neúmyslně zvýšená základní frekvence 100,61 MHz, či alespoň takovou udávala utilita CPU-Z. Díky chlazení pomocí tekutého dusíku mohlo být nastaveno napětí 1,984 V, přičemž velký blok či nádoba pro dusík byla napojena také na MOSFETy základní desky. 
 
Zdroj: Dancop


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů