www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i7-8700K přetaktován na 7,34 GHz na desce se Z270

Core i7-8700K přetaktován na 7,34 GHz na desce se Z270
, , aktualita
Německý profesionální overclocker Dancop vytvořil rekord pro procesor Intel Core i7-8700K, když jej přetaktoval na frekvenci 7,34 GHz, a to na desce, na níž by ani neměl fungovat. Šlo totiž o Asus ROG Maximus IX Apex se Z270.
reklama
Tento případ ukazuje, že Intel opravdu nemusel nové procesory Coffee Lake omezit pouze na desky s čipsety 300 Series, alespoň ne nutně ve všech případech. Je škoda, že lidé vlastnící kvalitní a drahé základní desky s 200 Series, které by pohodlně zvládly i šestijádrový Core i7-8700K, si museli pro takový procesor pořídit nové desky (pokud o něj stáli, pochopitelně), které dohromady nenabídly ze strany Intelu nic nového, pouze přeznačený starý čipset.
 
- klikněte pro zvětšení -
 
Na desce ASUS ROG Maximus IX Apex (Z270) tak procesor Intel Core i7-8700K pracoval díky upravené verzi BIOSu, jejíž označení je 0084 a datum vytvoření 11. červen 2018. Procesor byl vyhnán až na 7344 MHz, samozřejmě s využitím extrémního chlazení, ovšem není divu, že to nezvládl na všech svých jádrech. Pracovaly pouze tři s vypnutým Hyperthreadingem (3C/3T). 
 
Dancop dále použil dva 8GB moduly pamětí DDR4-4000 a vytvořil rekord v benchmarku SuperPI 32M, který byl přechroustán za pouhých 7,609 sekund. 
 
 
Výsledný takt 7344 MHz byl nastaven s využitím násobiče 73x, přičemž oněch 44 MHz navíc zajistila mírně a jako obvykle asi neúmyslně zvýšená základní frekvence 100,61 MHz, či alespoň takovou udávala utilita CPU-Z. Díky chlazení pomocí tekutého dusíku mohlo být nastaveno napětí 1,984 V, přičemž velký blok či nádoba pro dusík byla napojena také na MOSFETy základní desky. 
 
Zdroj: Dancop


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek