www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i7-8700K přetaktován na 7,34 GHz na desce se Z270

Core i7-8700K přetaktován na 7,34 GHz na desce se Z270
, , aktualita
Německý profesionální overclocker Dancop vytvořil rekord pro procesor Intel Core i7-8700K, když jej přetaktoval na frekvenci 7,34 GHz, a to na desce, na níž by ani neměl fungovat. Šlo totiž o Asus ROG Maximus IX Apex se Z270.
reklama
Tento případ ukazuje, že Intel opravdu nemusel nové procesory Coffee Lake omezit pouze na desky s čipsety 300 Series, alespoň ne nutně ve všech případech. Je škoda, že lidé vlastnící kvalitní a drahé základní desky s 200 Series, které by pohodlně zvládly i šestijádrový Core i7-8700K, si museli pro takový procesor pořídit nové desky (pokud o něj stáli, pochopitelně), které dohromady nenabídly ze strany Intelu nic nového, pouze přeznačený starý čipset.
 
- klikněte pro zvětšení -
 
Na desce ASUS ROG Maximus IX Apex (Z270) tak procesor Intel Core i7-8700K pracoval díky upravené verzi BIOSu, jejíž označení je 0084 a datum vytvoření 11. červen 2018. Procesor byl vyhnán až na 7344 MHz, samozřejmě s využitím extrémního chlazení, ovšem není divu, že to nezvládl na všech svých jádrech. Pracovaly pouze tři s vypnutým Hyperthreadingem (3C/3T). 
 
Dancop dále použil dva 8GB moduly pamětí DDR4-4000 a vytvořil rekord v benchmarku SuperPI 32M, který byl přechroustán za pouhých 7,609 sekund. 
 
 
Výsledný takt 7344 MHz byl nastaven s využitím násobiče 73x, přičemž oněch 44 MHz navíc zajistila mírně a jako obvykle asi neúmyslně zvýšená základní frekvence 100,61 MHz, či alespoň takovou udávala utilita CPU-Z. Díky chlazení pomocí tekutého dusíku mohlo být nastaveno napětí 1,984 V, přičemž velký blok či nádoba pro dusík byla napojena také na MOSFETy základní desky. 
 
Zdroj: Dancop


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik
Malý Magellanův oblak se měl v minulosti srazit s Velkým Magellanovým oblakem a tato trpasličí galaxie má dle nejnovějších pozorování nyní rapidně přicházet o vodík, a to větším tempem, než by měla být jeho spotřeba díky hvězdotvorbě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek