www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-9900KS z českého e-shopu snadno přetaktován na 5,2 GHz

Core i9-9900KS z českého e-shopu snadno přetaktován na 5,2 GHz
, , aktualita
Uživatel Redditu s přezdívkou FR33_L35T3R se pochlubil svým novým procesorem Intel Core i9-9900KS, který ukázal pracující na taktu 5,2 GHz. Toho je prý snadné docílit. A proč v titulku zmiňujeme, že jde o CPU z českého obchodu? 
K oblíbeným
reklama
FR33_L35T3R tvrdí, že si svůj Intel Core i9-9900KS pořídil v českém obchodu za cenu v přepočtu 589 eur s DPH bez uvedení dalších podrobností. Jde o zajímavou informaci vzhledem k tomu, že tento procesor ještě nebyl oficiálně uveden na trh. Obchody jsou ale už evidentně zásobeny, takže lze očekávat, že jej Intel vypustí na trh velice brzy. 
 
 
 
Intel Core i9-9900KS je v podstatě stále ten samý Core i9-9900K s osmi jádry, 16 MB L3 cache, grafikou GT2 a tak dále. Má však mít zvýšené TDP, které umožní i navýšit základní takt na 4 GHz, přičemž Intel se chlubí především turbem všech jader na 5 GHz. 
 
Je tak zřejmé, že pro toto SKU si Intel vybírá ty nejpovedenější čipy, a tak ani není překvapivé, že FR33_L35T3R dokázal svůj kus bez problémů přetaktovat na 5,2 GHz, samozřejmě na všech jádrech. Využil k tomu desku ASUS ROG Maximus XI Hero a s chlazením pomocí modelu Noctua NH-D15 dosáhl při maximální zátěži na základních taktech teplot do 83 °C. V průměru to bylo se zátěží pomocí Prime95 ale spíše 75 °C s udávanou frekvencí jader 5020 MHz. 
 
Přetaktování na 5200 MHz proběhlo s nastavením napětí na 1,32 V, ovšem s AVX offset 5. To znamená, že při zátěži využívající instrukce Advanced Vector Extensions bude procesor pracovat s nižším násobičem, čili zde na výsledných 4700 MHz. V testu Cinebench R20 toto nastavení vyneslo 5356 bodů. 
 
 
Ovšem i když se dá předpokládat, že model Core i9-9900KS se bude obecně lépe taktovat než Core i9-9900K, tyto informace pochopitelně nelze brát jako záruku, že dosáhneme alespoň stejných výsledků v případě každého zakoupeného kusu. Ostatně některé mohou být na druhou stranu ještě lepší, zvláště pokud se jim zajistí výkonnější chlazení. 
 
Zdroj: Reddit 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek