www.svethardware.cz
>
>
>
>

Core i9-9900KS z českého e-shopu snadno přetaktován na 5,2 GHz

Core i9-9900KS z českého e-shopu snadno přetaktován na 5,2 GHz
, , aktualita
Uživatel Redditu s přezdívkou FR33_L35T3R se pochlubil svým novým procesorem Intel Core i9-9900KS, který ukázal pracující na taktu 5,2 GHz. Toho je prý snadné docílit. A proč v titulku zmiňujeme, že jde o CPU z českého obchodu? 
K oblíbeným
reklama
FR33_L35T3R tvrdí, že si svůj Intel Core i9-9900KS pořídil v českém obchodu za cenu v přepočtu 589 eur s DPH bez uvedení dalších podrobností. Jde o zajímavou informaci vzhledem k tomu, že tento procesor ještě nebyl oficiálně uveden na trh. Obchody jsou ale už evidentně zásobeny, takže lze očekávat, že jej Intel vypustí na trh velice brzy. 
 
 
 
Intel Core i9-9900KS je v podstatě stále ten samý Core i9-9900K s osmi jádry, 16 MB L3 cache, grafikou GT2 a tak dále. Má však mít zvýšené TDP, které umožní i navýšit základní takt na 4 GHz, přičemž Intel se chlubí především turbem všech jader na 5 GHz. 
 
Je tak zřejmé, že pro toto SKU si Intel vybírá ty nejpovedenější čipy, a tak ani není překvapivé, že FR33_L35T3R dokázal svůj kus bez problémů přetaktovat na 5,2 GHz, samozřejmě na všech jádrech. Využil k tomu desku ASUS ROG Maximus XI Hero a s chlazením pomocí modelu Noctua NH-D15 dosáhl při maximální zátěži na základních taktech teplot do 83 °C. V průměru to bylo se zátěží pomocí Prime95 ale spíše 75 °C s udávanou frekvencí jader 5020 MHz. 
 
Přetaktování na 5200 MHz proběhlo s nastavením napětí na 1,32 V, ovšem s AVX offset 5. To znamená, že při zátěži využívající instrukce Advanced Vector Extensions bude procesor pracovat s nižším násobičem, čili zde na výsledných 4700 MHz. V testu Cinebench R20 toto nastavení vyneslo 5356 bodů. 
 
 
Ovšem i když se dá předpokládat, že model Core i9-9900KS se bude obecně lépe taktovat než Core i9-9900K, tyto informace pochopitelně nelze brát jako záruku, že dosáhneme alespoň stejných výsledků v případě každého zakoupeného kusu. Ostatně některé mohou být na druhou stranu ještě lepší, zvláště pokud se jim zajistí výkonnější chlazení. 
 
Zdroj: Reddit 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala