www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery

Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
, , aktualita
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
K oblíbeným
reklama
Corsair K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard vychází z dobře známých modelů K95, takže její provedení nám může být velice povědomé. Jako obvykle využívá hliníkové tělo, do nějž byla zasazena mechanická tlačítka s podsvícením pomocí RGB diod a povědomý je také ovladač nahoře vpravo, který funguje jako kolečko myši. 
 
 
Corsair přitom v poslední době výrazně investoval do herních produktů, ovšem především tak, že skupoval značky či firmy jako Origin PC, Elgato či Scuf. Tato nová klávesnice sice vychází z jeho vlastního modelu z roku 2017, ovšem byla upravena tak, aby mohla dobře spolupracovat se softwarem Stream Deck, který vyvíjela právě dříve ještě samostatná firma Elgato. 
 
 
I zde máme individuální RGB podsvícení kláves, čili pro každou je tu jedna barevná LED a na výběr jsou tlačítka Cherry MX Speed Silver, a to Brown a Blue. Ta mají dle výrobce (ne Corsair, ale Cherry) vydržet 10 milionů stisků a Corsair K95 RGB Platinum XT je vůbec první model, který je nabídne na trhu. Samotný Corsair zase slibuje mimořádně odolné klávesy, jichž je tu celkem 111. Ostatně je obvyklé, že právě klávesy, čili plastové čepičky držící na samotných tlačítkách, se intenzivním využitím ochodí nejdříve, což obvykle znamená, že se jejich povrch vyhladí a mohou z něj zmizet i popisky. Z těchto podsvícených ale popisky pochopitelně nesedřeme, neboť to bychom museli klávesy prsty prodřít skrz. 
 
Pro software Stream Deck je zde určena sloupec šesti kláves vlevo, které mají příhodné označení S1 až S6 namísto obvyklého G. Mají nastaveny funkce jako hardwarové ovladače Elgato Stream Deck (Mini), ovšem Corsair ve skutečnosti pochopitelně nezměnil v podstatě nic. Využil jen jiné než obvyklé popisky programovatelných tlačítek a zbytek je prostě jen otázka toho, jaké jim byly přiřazeny funkce. 
 
 
A krom toho s touto klávesnicí získáme právě i obvyklé klávesy G1 až G6, čili nejde o žádné vyložené přizpůsobení jejích funkcí streamerům a pokud nás má něčím opravdu zaujmout, jsou to spíše právě ona výše zmíněná tlačítka od Cherry. 
 
Doporučená cena klávesnice Corsair K95 RGB Platinum XT je 200 USD. U nás lze očekávat ceny mírně pod 6000 Kč. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: únor 2020 Doporučené PC sestavy: únor 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek6 komentářů
AMD zvýšilo prodeje Radeonů o 22,6 %, ubírá Nvidii AMD zvýšilo prodeje Radeonů o 22,6 %, ubírá Nvidii
Podle společnosti Jon Peddie Research se za poslední čtvrtletí prodalo o 22,6 % grafických karet AMD více než v tom předchozím. To je opravdu výrazný nárůst, nicméně Nvidia má v dedikovaných grafikách stále výrazný náskok.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2 Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2
Inženýři z ESETu přišli na novou chybu mnoha zařízení s bezdrátovým připojením Wi-Fi. Zjistilo se, že Wi-Fi modemy Broadcomu a Cypressu mají závažnou chybu, která umožňuje narušit šifrování dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli
Server GOG.com přišel se zajímavým postojem ke vrácení peněz (refund). Nově totiž bude možné vracet hry až do 30 dní od data nákupu a dokonce ani nebude záležet na tom, zda byly staženy a hrány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
26.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře