www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery

Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
, , aktualita
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
K oblíbeným
reklama
Corsair K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard vychází z dobře známých modelů K95, takže její provedení nám může být velice povědomé. Jako obvykle využívá hliníkové tělo, do nějž byla zasazena mechanická tlačítka s podsvícením pomocí RGB diod a povědomý je také ovladač nahoře vpravo, který funguje jako kolečko myši. 
 
 
Corsair přitom v poslední době výrazně investoval do herních produktů, ovšem především tak, že skupoval značky či firmy jako Origin PC, Elgato či Scuf. Tato nová klávesnice sice vychází z jeho vlastního modelu z roku 2017, ovšem byla upravena tak, aby mohla dobře spolupracovat se softwarem Stream Deck, který vyvíjela právě dříve ještě samostatná firma Elgato. 
 
 
I zde máme individuální RGB podsvícení kláves, čili pro každou je tu jedna barevná LED a na výběr jsou tlačítka Cherry MX Speed Silver, a to Brown a Blue. Ta mají dle výrobce (ne Corsair, ale Cherry) vydržet 10 milionů stisků a Corsair K95 RGB Platinum XT je vůbec první model, který je nabídne na trhu. Samotný Corsair zase slibuje mimořádně odolné klávesy, jichž je tu celkem 111. Ostatně je obvyklé, že právě klávesy, čili plastové čepičky držící na samotných tlačítkách, se intenzivním využitím ochodí nejdříve, což obvykle znamená, že se jejich povrch vyhladí a mohou z něj zmizet i popisky. Z těchto podsvícených ale popisky pochopitelně nesedřeme, neboť to bychom museli klávesy prsty prodřít skrz. 
 
Pro software Stream Deck je zde určena sloupec šesti kláves vlevo, které mají příhodné označení S1 až S6 namísto obvyklého G. Mají nastaveny funkce jako hardwarové ovladače Elgato Stream Deck (Mini), ovšem Corsair ve skutečnosti pochopitelně nezměnil v podstatě nic. Využil jen jiné než obvyklé popisky programovatelných tlačítek a zbytek je prostě jen otázka toho, jaké jim byly přiřazeny funkce. 
 
 
A krom toho s touto klávesnicí získáme právě i obvyklé klávesy G1 až G6, čili nejde o žádné vyložené přizpůsobení jejích funkcí streamerům a pokud nás má něčím opravdu zaujmout, jsou to spíše právě ona výše zmíněná tlačítka od Cherry. 
 
Doporučená cena klávesnice Corsair K95 RGB Platinum XT je 200 USD. U nás lze očekávat ceny mírně pod 6000 Kč. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD
A okamžitě nás může napadnout, jak moc je toto rozhodnutí ovlivněno plány společnosti Intel outsourcovat výrobu svých čipů, o čemž se však stále ještě rozhoduje a těžit z toho může právě společnost TSMC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart
Dle krátké ukázky by se dalo mluvit o ruské verzi hry Control, neboť jde také o 3D FPS akci v uzavřených prostorách s notnou dávkou paranormality, hlavní hrdina je rovněž vládní agent a i zde půjde o hru, v níž se mají ukázat výhody ray tracingu a DLSS.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz
Skupina výzkumníků z Národní univerzity v Jokohamě vyzkoušela v praxi supravodivý procesor nataktovaný na 2,5 GHz. Jedná se o CPU zvané MANA, aneb Monolithic Adiabatic iNtegration Architecture. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy
Návrat na Měsíc dává velkou naději také astronomům, kteří jej vidí jako vhodnou základnu pro budoucí teleskopy. Možná že tak budeme v budoucnu mluvit nejen o vesmírných, ale také o měsíčních teleskopech a podobných zařízeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně? NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně?
Závěrečný test hlavního stupně rakety SLS v rámci série zvané Green Run proběhl na konci minulého týdne a měla představovat ideálně osmiminutový zážeh čtyř motorů RS-25. Test byl ale brzy zastaven a my jsme byli zvědaví na příčinu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek