www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery

Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
, , aktualita
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
K oblíbeným
reklama
Corsair K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard vychází z dobře známých modelů K95, takže její provedení nám může být velice povědomé. Jako obvykle využívá hliníkové tělo, do nějž byla zasazena mechanická tlačítka s podsvícením pomocí RGB diod a povědomý je také ovladač nahoře vpravo, který funguje jako kolečko myši. 
 
 
Corsair přitom v poslední době výrazně investoval do herních produktů, ovšem především tak, že skupoval značky či firmy jako Origin PC, Elgato či Scuf. Tato nová klávesnice sice vychází z jeho vlastního modelu z roku 2017, ovšem byla upravena tak, aby mohla dobře spolupracovat se softwarem Stream Deck, který vyvíjela právě dříve ještě samostatná firma Elgato. 
 
 
I zde máme individuální RGB podsvícení kláves, čili pro každou je tu jedna barevná LED a na výběr jsou tlačítka Cherry MX Speed Silver, a to Brown a Blue. Ta mají dle výrobce (ne Corsair, ale Cherry) vydržet 10 milionů stisků a Corsair K95 RGB Platinum XT je vůbec první model, který je nabídne na trhu. Samotný Corsair zase slibuje mimořádně odolné klávesy, jichž je tu celkem 111. Ostatně je obvyklé, že právě klávesy, čili plastové čepičky držící na samotných tlačítkách, se intenzivním využitím ochodí nejdříve, což obvykle znamená, že se jejich povrch vyhladí a mohou z něj zmizet i popisky. Z těchto podsvícených ale popisky pochopitelně nesedřeme, neboť to bychom museli klávesy prsty prodřít skrz. 
 
Pro software Stream Deck je zde určena sloupec šesti kláves vlevo, které mají příhodné označení S1 až S6 namísto obvyklého G. Mají nastaveny funkce jako hardwarové ovladače Elgato Stream Deck (Mini), ovšem Corsair ve skutečnosti pochopitelně nezměnil v podstatě nic. Využil jen jiné než obvyklé popisky programovatelných tlačítek a zbytek je prostě jen otázka toho, jaké jim byly přiřazeny funkce. 
 
 
A krom toho s touto klávesnicí získáme právě i obvyklé klávesy G1 až G6, čili nejde o žádné vyložené přizpůsobení jejích funkcí streamerům a pokud nás má něčím opravdu zaujmout, jsou to spíše právě ona výše zmíněná tlačítka od Cherry. 
 
Doporučená cena klávesnice Corsair K95 RGB Platinum XT je 200 USD. U nás lze očekávat ceny mírně pod 6000 Kč. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC a 6. generace CoWoS: začne výroba čipů pro až 12 HBM TSMC a 6. generace CoWoS: začne výroba čipů pro až 12 HBM
Společnost TSMC mohutně investuje do nových technologií pouzdření, které sama nově označuje jako 3D Fabric. Nyní se povídá, že má již brzy začít výroba již šesté generace CoWoS pro až 12 HBM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem
Společnost PNY představila nová vysoce výkonná SSD řady XLR CS3040. Ty už využívají rychlého rozhraní PCI Gen4 a k vysokému výkonu jim má dopomoci i pokročilé chlazení. Najdete zde 45g heatsink se žebrováním.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon
Na světlo světa se dostala roadmap, která ukazuje plány Intelu na výrobu nových procesorů Xeon. Týká se nejbližších dvou let, pokud pomineme zbytek tohoto roku, přičemž se dozvíme o Ice Lake i Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala