www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair představuje designovou skříň Spec-Omega RGB

Corsair představuje designovou skříň Spec-Omega RGB
, , aktualita
S celým názvem Corsair Carbide Series Spec-Omega RGB přichází počítačová skříň moderního ražení, která se chce především líbit. Má tak výrazný design stejně jako jiné nové skříně této společnosti. 
K oblíbeným
reklama
Předně je ale třeba říci, že v základu je Corsair Carbide Series Spec-Omega RGB klasický Middle Tower pro sestavy založené na deskách ATX. Výrobce se snažil zapracovat především na jeho zevnějšku, což postihlo panely a plastové nástavby. A co by to bylo za moderní skříň, kdyby neměla v zásobě pěkných pár barevných LED? Ty se uplatní jako obvykle ve ventilátorech a také v předním panelu. 
 
 
Ten je rozdělen na tři části, a sice bílou či černou dle verze, pak je to průhledná kouřová z temperovaného skla a nakonec je dole menší trojúhelník coby průduch pro nabírání vzduchu. Vepředu také najdeme obvyklou výbavu dvou USB 3.0, dvou audio konektorů a nezbytných tlačítek. 
 
 
 
Corsair v rámci základní výbavy již nabízí celkem 54 barevných LED a k tomu také příslušný ovladač Node PRO zařizující různé efekty s využitím softwaru Corsair iCUE, který umožní také synchronizaci s podsvícením dalšího hardwaru. Na podsvícení se ostatně zaměřila i nová skříň Corsair Obsidian 1000D tvořící hi-end této firmy. Vedle skla v předním panelu tu máme i celou skleněnou levou bočnici. 
 
Barevné LED se dělí na 30 v předním panelu a po 12 jsou v předním a zadním ventilátoru Corsair HD120 RGB. Celá skříň má rozměry 232 x 495 x 516 mm a má připraveny pozice pro až 6 ventilátorů nebo také až 360mm radiátor vodního chlazení vepředu, 240mm nahoře a 120mm vzadu. Kompatibilní jsou s ní firemní vodní chladiče H55, H60, H75, H80i, H90, H100i, H105, H110i, H115i a H150i. 
 
Dovnitř můžeme umístit desky ATX, Micro ATX nebo Mini ITX s až sedmi sloty, pak je tu místo pro dva pevné disky a tři SSD, maximální délka karet je 370 mm, hloubka zdroje 180 mm a výška procesorového chladiče 170 mm. Cena byla stanovena na cca 3500 Kč s daní, přičemž samotný Lightning Node PRO, který je obsažen v základní verzi, přijde na cca 1250 Kč. A pokud z RGB podsvícení nejste zrovna odvaření, můžete si za cenu o cca 1000 Kč nižší pořídit i Corsair Carbide Series SPEC-OMEGA s temperovaným sklem, ale bez RGB LED. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek