www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair představuje designovou skříň Spec-Omega RGB

Corsair představuje designovou skříň Spec-Omega RGB
, , aktualita
S celým názvem Corsair Carbide Series Spec-Omega RGB přichází počítačová skříň moderního ražení, která se chce především líbit. Má tak výrazný design stejně jako jiné nové skříně této společnosti. 
K oblíbeným
reklama
Předně je ale třeba říci, že v základu je Corsair Carbide Series Spec-Omega RGB klasický Middle Tower pro sestavy založené na deskách ATX. Výrobce se snažil zapracovat především na jeho zevnějšku, což postihlo panely a plastové nástavby. A co by to bylo za moderní skříň, kdyby neměla v zásobě pěkných pár barevných LED? Ty se uplatní jako obvykle ve ventilátorech a také v předním panelu. 
 
 
Ten je rozdělen na tři části, a sice bílou či černou dle verze, pak je to průhledná kouřová z temperovaného skla a nakonec je dole menší trojúhelník coby průduch pro nabírání vzduchu. Vepředu také najdeme obvyklou výbavu dvou USB 3.0, dvou audio konektorů a nezbytných tlačítek. 
 
 
 
Corsair v rámci základní výbavy již nabízí celkem 54 barevných LED a k tomu také příslušný ovladač Node PRO zařizující různé efekty s využitím softwaru Corsair iCUE, který umožní také synchronizaci s podsvícením dalšího hardwaru. Na podsvícení se ostatně zaměřila i nová skříň Corsair Obsidian 1000D tvořící hi-end této firmy. Vedle skla v předním panelu tu máme i celou skleněnou levou bočnici. 
 
Barevné LED se dělí na 30 v předním panelu a po 12 jsou v předním a zadním ventilátoru Corsair HD120 RGB. Celá skříň má rozměry 232 x 495 x 516 mm a má připraveny pozice pro až 6 ventilátorů nebo také až 360mm radiátor vodního chlazení vepředu, 240mm nahoře a 120mm vzadu. Kompatibilní jsou s ní firemní vodní chladiče H55, H60, H75, H80i, H90, H100i, H105, H110i, H115i a H150i. 
 
Dovnitř můžeme umístit desky ATX, Micro ATX nebo Mini ITX s až sedmi sloty, pak je tu místo pro dva pevné disky a tři SSD, maximální délka karet je 370 mm, hloubka zdroje 180 mm a výška procesorového chladiče 170 mm. Cena byla stanovena na cca 3500 Kč s daní, přičemž samotný Lightning Node PRO, který je obsažen v základní verzi, přijde na cca 1250 Kč. A pokud z RGB podsvícení nejste zrovna odvaření, můžete si za cenu o cca 1000 Kč nižší pořídit i Corsair Carbide Series SPEC-OMEGA s temperovaným sklem, ale bez RGB LED. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů