www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair svolává zdroje řady SF, zákazníci dostanou nové

Corsair svolává zdroje řady SF, zákazníci dostanou nové
, , aktualita
Společnost Corsair zjistila, že některé její zdroje řady SF se pozoruhodně často vrací v rámci reklamačních řízení. Začala tak zkoumat příčinu těchto problémů a nakonec se rozhodla ke svolání veškerých zdrojů SF vyrobených v určitém období.
K oblíbeným
reklama
Pokud tak máte ve své výbavě počítačový zdroj Corsair řady SF, který byl vyrobený mezi říjnem 2019 a březnem 2020 a označen je kódem 194448xx až 201148xx, měli byste ve vlastním zájmu využít nabídku firmy Corsair a nechat si jej vyměnit. 
 
 
Jedná se tak o zdroje formátu SFX určené zpravidla pro malé sestavy založené na deskách Mini ITX a podobných, čili ne o plně rostlé ATX zdroje. Jako takové tak budou zřejmě celkově méně populární, i když dle žebříčku serveru Heureku se dá říci, že v samotné kategorii SFX jsou poměrně oblíbené. 
 
Corsair oživil svou sérii SF před dvěma lety, když představil modely s vysokou efektivitou a certifikací 80 Plus Platinum. Právě takové nabízí i ve výkonu 600 a 750 W, takže jde o velice zajímavé malé zdroje za poměrně vysoké ceny. Jejich časté selhávání tak Corsairu jistě neprospěje, ale co se dá dělat, důležitá je i reakce firmy a ta je adekvátní. 
 
Problém se zdrojem SF může vzniknout v případě, kdy je ten vystaven vyšším teplotám při rovněž vyšší vlhkosti vzduchu, což pak vede k celkovému selhání. To ale nemusí nastat po nějaké době provozu, ale třeba i v případě, kdy si zdroj přineseme domu a poprvé zapneme. 
 
Corsair ale nezapomíná zdůraznit, že zákazníci se nemusí obávat o své komponenty, neboť daný problém není v části zdroje poskytující stejnosměrný proud, ale na straně zpracovávající střídavý proud. Stejně tak uvádí, že ne všechny zdroje spadající do výše uvedených mantinelů časem takto selžou a že pro svolání všech se firma rozhodla spíše z "přemíry opatrnosti a oddanosti kvalitě série SF". 
 
Pokud se vás tedy tato záležitost týká, můžete kontaktovat firmu Corsair a požádat o bezplatnou výměnu zdroje. Pokud to bude možné, firma zašle náhradní kus předem a také se zavázala zaplatit za dodání nového i odeslání starého. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář