reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Corsair svolává zdroje řady SF, zákazníci dostanou nové

, , aktualita
Corsair svolává zdroje řady SF, zákazníci dostanou nové
Společnost Corsair zjistila, že některé její zdroje řady SF se pozoruhodně často vrací v rámci reklamačních řízení. Začala tak zkoumat příčinu těchto problémů a nakonec se rozhodla ke svolání veškerých zdrojů SF vyrobených v určitém období.
Corsair svolává zdroje řady SF, zákazníci dostanou nové
Pokud tak máte ve své výbavě počítačový zdroj Corsair řady SF, který byl vyrobený mezi říjnem 2019 a březnem 2020 a označen je kódem 194448xx až 201148xx, měli byste ve vlastním zájmu využít nabídku firmy Corsair a nechat si jej vyměnit. 
 
 
Jedná se tak o zdroje formátu SFX určené zpravidla pro malé sestavy založené na deskách Mini ITX a podobných, čili ne o plně rostlé ATX zdroje. Jako takové tak budou zřejmě celkově méně populární, i když dle žebříčku serveru Heureku se dá říci, že v samotné kategorii SFX jsou poměrně oblíbené. 
 
Corsair oživil svou sérii SF před dvěma lety, když představil modely s vysokou efektivitou a certifikací 80 Plus Platinum. Právě takové nabízí i ve výkonu 600 a 750 W, takže jde o velice zajímavé malé zdroje za poměrně vysoké ceny. Jejich časté selhávání tak Corsairu jistě neprospěje, ale co se dá dělat, důležitá je i reakce firmy a ta je adekvátní. 
 
Problém se zdrojem SF může vzniknout v případě, kdy je ten vystaven vyšším teplotám při rovněž vyšší vlhkosti vzduchu, což pak vede k celkovému selhání. To ale nemusí nastat po nějaké době provozu, ale třeba i v případě, kdy si zdroj přineseme domu a poprvé zapneme. 
 
Corsair ale nezapomíná zdůraznit, že zákazníci se nemusí obávat o své komponenty, neboť daný problém není v části zdroje poskytující stejnosměrný proud, ale na straně zpracovávající střídavý proud. Stejně tak uvádí, že ne všechny zdroje spadající do výše uvedených mantinelů časem takto selžou a že pro svolání všech se firma rozhodla spíše z "přemíry opatrnosti a oddanosti kvalitě série SF". 
 
Pokud se vás tedy tato záležitost týká, můžete kontaktovat firmu Corsair a požádat o bezplatnou výměnu zdroje. Pokud to bude možné, firma zašle náhradní kus předem a také se zavázala zaplatit za dodání nového i odeslání starého. 


reklama
reklama
reklama