www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair uvedl superrychlé SSD Force Series MP510

Corsair uvedl superrychlé SSD Force Series MP510
, , aktualita
Od společnosti Corsair jsme se dočkali nového SSD disku Force Series MP510 M.2 PCIe NVMe s opravdu extrémně vysokými přenosovými rychlostmi. U čtení se můžete těšit na téměř 3,5 GB/s, což je opravdu mnoho.
K oblíbeným
reklama
V nabídce produktů značky Corsair se nově objevují extrémně rychlé SSD disky Force Series MP510 M.2 PCIe NVMe. Jde o SSD formátu M.2 2280, tedy s rozměry 80x22x3 mm. Disky využívají rozhraní PCIe 3.0 x4 a nechybí ani podpora NVMe. Nejlákavější mají být na těchto discích přenosové rychlosti. U sekvenčního čtení totiž Corsair slibuje rychlost až 3480 MB/s. U zápisu je to o něco méně a hodnota je trochu nejasná, v rámci jednoho dokumentu totiž výrobce hovoří o údaji 3000 MB/s na jednom místě a 2700 MB/s na druhém. Ať tak či onak, obě hodnoty jsou vynikající.
 
Corsair Force Series MP510
 
Výborné jsou také údaje o náhodném čtení a zápisu (QD32), které dosahují 530K IOPS, resp. 485K IOPS. Corsair slibuje také slušnou výdrž, střední doba mezi poruchami má činit 1,8 milionů hodin. Disk je postaven na 3D TLC NAND pamětech a k dispozici bude s kapacitou 1920 GB, přičemž výdrž má dosahovat 3120 TBW (každou buňku je tak možné přepsat 1625krát). Zajímavostí je i cena disku. Vzhledem k tomu, že jde o extrémně výkonné SSD a má téměř 2TB kapacitu, není 489,99 EUR zas až tak přehnaná částka. Na disk bude poskytována 5letá záruka.
 
Corsair Force Series MP510
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek