www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair uvedl superrychlé SSD Force Series MP510

Corsair uvedl superrychlé SSD Force Series MP510
, , aktualita
Od společnosti Corsair jsme se dočkali nového SSD disku Force Series MP510 M.2 PCIe NVMe s opravdu extrémně vysokými přenosovými rychlostmi. U čtení se můžete těšit na téměř 3,5 GB/s, což je opravdu mnoho.
reklama
V nabídce produktů značky Corsair se nově objevují extrémně rychlé SSD disky Force Series MP510 M.2 PCIe NVMe. Jde o SSD formátu M.2 2280, tedy s rozměry 80x22x3 mm. Disky využívají rozhraní PCIe 3.0 x4 a nechybí ani podpora NVMe. Nejlákavější mají být na těchto discích přenosové rychlosti. U sekvenčního čtení totiž Corsair slibuje rychlost až 3480 MB/s. U zápisu je to o něco méně a hodnota je trochu nejasná, v rámci jednoho dokumentu totiž výrobce hovoří o údaji 3000 MB/s na jednom místě a 2700 MB/s na druhém. Ať tak či onak, obě hodnoty jsou vynikající.
 
Corsair Force Series MP510
 
Výborné jsou také údaje o náhodném čtení a zápisu (QD32), které dosahují 530K IOPS, resp. 485K IOPS. Corsair slibuje také slušnou výdrž, střední doba mezi poruchami má činit 1,8 milionů hodin. Disk je postaven na 3D TLC NAND pamětech a k dispozici bude s kapacitou 1920 GB, přičemž výdrž má dosahovat 3120 TBW (každou buňku je tak možné přepsat 1625krát). Zajímavostí je i cena disku. Vzhledem k tomu, že jde o extrémně výkonné SSD a má téměř 2TB kapacitu, není 489,99 EUR zas až tak přehnaná částka. Na disk bude poskytována 5letá záruka.
 
Corsair Force Series MP510
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek