www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair uvedl superrychlé SSD Force Series MP510

Corsair uvedl superrychlé SSD Force Series MP510
, , aktualita
Od společnosti Corsair jsme se dočkali nového SSD disku Force Series MP510 M.2 PCIe NVMe s opravdu extrémně vysokými přenosovými rychlostmi. U čtení se můžete těšit na téměř 3,5 GB/s, což je opravdu mnoho.
K oblíbeným
reklama
V nabídce produktů značky Corsair se nově objevují extrémně rychlé SSD disky Force Series MP510 M.2 PCIe NVMe. Jde o SSD formátu M.2 2280, tedy s rozměry 80x22x3 mm. Disky využívají rozhraní PCIe 3.0 x4 a nechybí ani podpora NVMe. Nejlákavější mají být na těchto discích přenosové rychlosti. U sekvenčního čtení totiž Corsair slibuje rychlost až 3480 MB/s. U zápisu je to o něco méně a hodnota je trochu nejasná, v rámci jednoho dokumentu totiž výrobce hovoří o údaji 3000 MB/s na jednom místě a 2700 MB/s na druhém. Ať tak či onak, obě hodnoty jsou vynikající.
 
Corsair Force Series MP510
 
Výborné jsou také údaje o náhodném čtení a zápisu (QD32), které dosahují 530K IOPS, resp. 485K IOPS. Corsair slibuje také slušnou výdrž, střední doba mezi poruchami má činit 1,8 milionů hodin. Disk je postaven na 3D TLC NAND pamětech a k dispozici bude s kapacitou 1920 GB, přičemž výdrž má dosahovat 3120 TBW (každou buňku je tak možné přepsat 1625krát). Zajímavostí je i cena disku. Vzhledem k tomu, že jde o extrémně výkonné SSD a má téměř 2TB kapacitu, není 489,99 EUR zas až tak přehnaná částka. Na disk bude poskytována 5letá záruka.
 
Corsair Force Series MP510
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek