www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Corsair Vengeance LPX už nabízejí i efektivních 4866 MHz

Corsair Vengeance LPX už nabízejí i efektivních 4866 MHz
, , aktualita
Ačkoliv už jsou na obzoru paměti DDR5, tak dnešní DDR4 ještě neřekly poslední slovo a neustále se zrychlují. Nedávno byl překonán rekord překročením DDR4-6000 MHz a nyní tu máme nové 4866MHz paměti. 
K oblíbeným
reklama
Paměti DDR4 se nedávno díky chlazení tekutým dusíkem poprvé dostaly nad DDR4-6000 MHz, přičemž my v tomto případě pochopitelně mluvíme o efektivním taktu (nebo MT/s - megatransfers/s), přičemž ten fyzický je vždy poloviční. To platí i pro nové Corsair Vengeance LPX, které mají být schopny na deskách s čipovou sadou AMD X570 pracovat na 4866 MHz, čili reálných 2433 MHz. 
 
 
I to ukazuje, jak se platforma AMD s procesory Ryzen za poslední tři roky vyvinula. První generace měla všeobecně problémy dobře pracovat s paměťmi. Byla velice vybíravá a i my jsme si museli pro Ryzen s deskami série 300 pečlivě volit vhodné a prověřené paměťové moduly, abychom se vyhnuli případných problémům s kompatibilitou či stabilitou. Vyhráno pak měl ten, kdo na svém Ryzenu rozběhal DDR4 na 3000 nebo 3200 MHz. 
 
To se však postupně zlepšilo a v rámci druhé generace procesorů Ryzen už jsme nic takového neřešili a ta třetí už dokonce láme rekordy, protože 4866 MHz nových pamětí Corsair Vengeance LPX je určeno zvláště pro kvalitní desky s čipsetem X570, a sice konkrétně ASUS ROG Crosshair VIII Formula, MSI MEG X570 GODLIKE a MSI PRESTIGE CREATION X570. V jejich případě to máme potvrzeno a zaručeno, ovšem to samozřejmě neznamená, že daného taktu nedosáhneme i na jiných deskách. 
 
Nový 16GB (2x 8 GB) kit Corsair Vengeance LPX tak byl připraven ve spolupráci se společností AMD a jde o produkt s označením CMK16GX4M2Z4866C18. Na trh přichází právě dnes, ovšem v českých obchodech jsem jej zatím hledal marně. Je ale jasné, že nepůjde o nic levného, však na Newegg je k dostání za 860 USD, samotný Corsair US jej nabízí za 950 USD a ve Velké Británii mohou kupovat s cenou 975 liber. Jde tak skutečně jen o produkt pro ty, které skutečně moc nezajímá, kolik co stojí, protože se dá s klidem v srdci tvrdit, že v tomto případě nám zaplacená částka opravdu nepřinese odpovídající nárůst výkonu. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře