www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Corsair Vengeance LPX už nabízejí i efektivních 4866 MHz

Corsair Vengeance LPX už nabízejí i efektivních 4866 MHz
, , aktualita
Ačkoliv už jsou na obzoru paměti DDR5, tak dnešní DDR4 ještě neřekly poslední slovo a neustále se zrychlují. Nedávno byl překonán rekord překročením DDR4-6000 MHz a nyní tu máme nové 4866MHz paměti. 
K oblíbeným
reklama
Paměti DDR4 se nedávno díky chlazení tekutým dusíkem poprvé dostaly nad DDR4-6000 MHz, přičemž my v tomto případě pochopitelně mluvíme o efektivním taktu (nebo MT/s - megatransfers/s), přičemž ten fyzický je vždy poloviční. To platí i pro nové Corsair Vengeance LPX, které mají být schopny na deskách s čipovou sadou AMD X570 pracovat na 4866 MHz, čili reálných 2433 MHz. 
 
 
I to ukazuje, jak se platforma AMD s procesory Ryzen za poslední tři roky vyvinula. První generace měla všeobecně problémy dobře pracovat s paměťmi. Byla velice vybíravá a i my jsme si museli pro Ryzen s deskami série 300 pečlivě volit vhodné a prověřené paměťové moduly, abychom se vyhnuli případných problémům s kompatibilitou či stabilitou. Vyhráno pak měl ten, kdo na svém Ryzenu rozběhal DDR4 na 3000 nebo 3200 MHz. 
 
To se však postupně zlepšilo a v rámci druhé generace procesorů Ryzen už jsme nic takového neřešili a ta třetí už dokonce láme rekordy, protože 4866 MHz nových pamětí Corsair Vengeance LPX je určeno zvláště pro kvalitní desky s čipsetem X570, a sice konkrétně ASUS ROG Crosshair VIII Formula, MSI MEG X570 GODLIKE a MSI PRESTIGE CREATION X570. V jejich případě to máme potvrzeno a zaručeno, ovšem to samozřejmě neznamená, že daného taktu nedosáhneme i na jiných deskách. 
 
Nový 16GB (2x 8 GB) kit Corsair Vengeance LPX tak byl připraven ve spolupráci se společností AMD a jde o produkt s označením CMK16GX4M2Z4866C18. Na trh přichází právě dnes, ovšem v českých obchodech jsem jej zatím hledal marně. Je ale jasné, že nepůjde o nic levného, však na Newegg je k dostání za 860 USD, samotný Corsair US jej nabízí za 950 USD a ve Velké Británii mohou kupovat s cenou 975 liber. Jde tak skutečně jen o produkt pro ty, které skutečně moc nezajímá, kolik co stojí, protože se dá s klidem v srdci tvrdit, že v tomto případě nám zaplacená částka opravdu nepřinese odpovídající nárůst výkonu. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář