www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Corsair Vengeance LPX už nabízejí i efektivních 4866 MHz

Corsair Vengeance LPX už nabízejí i efektivních 4866 MHz
, , aktualita
Ačkoliv už jsou na obzoru paměti DDR5, tak dnešní DDR4 ještě neřekly poslední slovo a neustále se zrychlují. Nedávno byl překonán rekord překročením DDR4-6000 MHz a nyní tu máme nové 4866MHz paměti. 
K oblíbeným
reklama
Paměti DDR4 se nedávno díky chlazení tekutým dusíkem poprvé dostaly nad DDR4-6000 MHz, přičemž my v tomto případě pochopitelně mluvíme o efektivním taktu (nebo MT/s - megatransfers/s), přičemž ten fyzický je vždy poloviční. To platí i pro nové Corsair Vengeance LPX, které mají být schopny na deskách s čipovou sadou AMD X570 pracovat na 4866 MHz, čili reálných 2433 MHz. 
 
 
I to ukazuje, jak se platforma AMD s procesory Ryzen za poslední tři roky vyvinula. První generace měla všeobecně problémy dobře pracovat s paměťmi. Byla velice vybíravá a i my jsme si museli pro Ryzen s deskami série 300 pečlivě volit vhodné a prověřené paměťové moduly, abychom se vyhnuli případných problémům s kompatibilitou či stabilitou. Vyhráno pak měl ten, kdo na svém Ryzenu rozběhal DDR4 na 3000 nebo 3200 MHz. 
 
To se však postupně zlepšilo a v rámci druhé generace procesorů Ryzen už jsme nic takového neřešili a ta třetí už dokonce láme rekordy, protože 4866 MHz nových pamětí Corsair Vengeance LPX je určeno zvláště pro kvalitní desky s čipsetem X570, a sice konkrétně ASUS ROG Crosshair VIII Formula, MSI MEG X570 GODLIKE a MSI PRESTIGE CREATION X570. V jejich případě to máme potvrzeno a zaručeno, ovšem to samozřejmě neznamená, že daného taktu nedosáhneme i na jiných deskách. 
 
Nový 16GB (2x 8 GB) kit Corsair Vengeance LPX tak byl připraven ve spolupráci se společností AMD a jde o produkt s označením CMK16GX4M2Z4866C18. Na trh přichází právě dnes, ovšem v českých obchodech jsem jej zatím hledal marně. Je ale jasné, že nepůjde o nic levného, však na Newegg je k dostání za 860 USD, samotný Corsair US jej nabízí za 950 USD a ve Velké Británii mohou kupovat s cenou 975 liber. Jde tak skutečně jen o produkt pro ty, které skutečně moc nezajímá, kolik co stojí, protože se dá s klidem v srdci tvrdit, že v tomto případě nám zaplacená částka opravdu nepřinese odpovídající nárůst výkonu. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář