www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Corsair Vengeance LPX už nabízejí i efektivních 4866 MHz

Corsair Vengeance LPX už nabízejí i efektivních 4866 MHz
, , aktualita
Ačkoliv už jsou na obzoru paměti DDR5, tak dnešní DDR4 ještě neřekly poslední slovo a neustále se zrychlují. Nedávno byl překonán rekord překročením DDR4-6000 MHz a nyní tu máme nové 4866MHz paměti. 
K oblíbeným
reklama
Paměti DDR4 se nedávno díky chlazení tekutým dusíkem poprvé dostaly nad DDR4-6000 MHz, přičemž my v tomto případě pochopitelně mluvíme o efektivním taktu (nebo MT/s - megatransfers/s), přičemž ten fyzický je vždy poloviční. To platí i pro nové Corsair Vengeance LPX, které mají být schopny na deskách s čipovou sadou AMD X570 pracovat na 4866 MHz, čili reálných 2433 MHz. 
 
 
I to ukazuje, jak se platforma AMD s procesory Ryzen za poslední tři roky vyvinula. První generace měla všeobecně problémy dobře pracovat s paměťmi. Byla velice vybíravá a i my jsme si museli pro Ryzen s deskami série 300 pečlivě volit vhodné a prověřené paměťové moduly, abychom se vyhnuli případných problémům s kompatibilitou či stabilitou. Vyhráno pak měl ten, kdo na svém Ryzenu rozběhal DDR4 na 3000 nebo 3200 MHz. 
 
To se však postupně zlepšilo a v rámci druhé generace procesorů Ryzen už jsme nic takového neřešili a ta třetí už dokonce láme rekordy, protože 4866 MHz nových pamětí Corsair Vengeance LPX je určeno zvláště pro kvalitní desky s čipsetem X570, a sice konkrétně ASUS ROG Crosshair VIII Formula, MSI MEG X570 GODLIKE a MSI PRESTIGE CREATION X570. V jejich případě to máme potvrzeno a zaručeno, ovšem to samozřejmě neznamená, že daného taktu nedosáhneme i na jiných deskách. 
 
Nový 16GB (2x 8 GB) kit Corsair Vengeance LPX tak byl připraven ve spolupráci se společností AMD a jde o produkt s označením CMK16GX4M2Z4866C18. Na trh přichází právě dnes, ovšem v českých obchodech jsem jej zatím hledal marně. Je ale jasné, že nepůjde o nic levného, však na Newegg je k dostání za 860 USD, samotný Corsair US jej nabízí za 950 USD a ve Velké Británii mohou kupovat s cenou 975 liber. Jde tak skutečně jen o produkt pro ty, které skutečně moc nezajímá, kolik co stojí, protože se dá s klidem v srdci tvrdit, že v tomto případě nám zaplacená částka opravdu nepřinese odpovídající nárůst výkonu. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek