www.svethardware.cz
>
>
>

Cougar Conquer 2: skříňová extravagance

Cougar Conquer 2: skříňová extravagance
, , aktualita
Počítačová skříň Conquer 2 od společnosti Cougar se dá označit za čistou extraganci a protipól designově minimalistických modelů. Ostatně vypadá jako součást duhovkami vybarveného transformera. 
K oblíbeným
reklama
Cougar Conquer 2 je tak jedna ze skříní, která by mohla být poloviční, kdyby z ní zmizelo vše, co nemá praktický význam. Tvořena je různě tvarovanými kovovými panely, chybět ale nesmí ani temperované sklo a také různé RGB diodami prosvícené prvky včetně předního ventilátoru, jenž je rovněž schován za sklem. 
 
 
Má svůj divoký design ale aspoň trošku promyšlený? Když se podíváme na zpracování, pak je vidět, že v základu půjde v podstatě o střední věž s pozicí zdroje dole, což je dnes běžné a podivné je pouze to množství kovu a skla okolo. Cougar také uvádí, že veškeré panely bude možné odšroubovat, čímž jde zase na ruku modderům
 
 

 
Nicméně je celkem zřejmé, že kdyby měl uživatel před instalací komponent nebo sebemenší změnou vždy odmontovat onu změť různě tvarovaných panelů, asi by tvůrcům neděkoval za pěkné chvíle strávené se šroubovákem v ruce. Ve skutečnosti je tak možné počítač s vnitřní konstrukcí zezadu vysunout ven. Snad ale ve firmě Cougar také mysleli na snadné odpojení kabelů od předních tlačítek či I/O portů, anebo prostě nabízí dostatečně dlouhé kabely a místo, kam se mohou uložit. 
 
 
Uvnitř máme místo pro desky formátu ATX, až osm rozšiřujících karet dlouhých do 400 mm (grafiku lze nainstalovat také vertikálně), vepředu máme prostor pro 240mm radiátor a nahoře pak pro 360mm radiátor. 
 
 
Cenu své novinky výrobce neprozradil stejně jako dostupnost, ale je zřejmé, že cena bude vysoká a s obrovskou sérií vyrobených kusů se asi nepočítá. První model Conquer je u nás ještě k dispozici za 6500 Kč. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme
Před dvěma měsíci se objevily zprávy, že Samsung bude více spolupracovat se společnostmi AMD i ARM. Její nové procesory Exynos by tak měly v budoucnu obsahovat grafické čipy od AMD, prvním takovým má být Exynos 9925.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her
Ten samý inženýr, který nedávno předvedl, jak se rozebírá konzole PlayStation, uvedl i jednu zajímavost o jejím chlazení. To má být totiž laděno na základě toho, jaká konkrétní hra právě na konzoli běží.  
Včera, aktualita, Jan Vítek