www.svethardware.cz
>
>
>

Cougar Conquer 2: skříňová extravagance

Cougar Conquer 2: skříňová extravagance
, , aktualita
Počítačová skříň Conquer 2 od společnosti Cougar se dá označit za čistou extraganci a protipól designově minimalistických modelů. Ostatně vypadá jako součást duhovkami vybarveného transformera. 
K oblíbeným
reklama
Cougar Conquer 2 je tak jedna ze skříní, která by mohla být poloviční, kdyby z ní zmizelo vše, co nemá praktický význam. Tvořena je různě tvarovanými kovovými panely, chybět ale nesmí ani temperované sklo a také různé RGB diodami prosvícené prvky včetně předního ventilátoru, jenž je rovněž schován za sklem. 
 
 
Má svůj divoký design ale aspoň trošku promyšlený? Když se podíváme na zpracování, pak je vidět, že v základu půjde v podstatě o střední věž s pozicí zdroje dole, což je dnes běžné a podivné je pouze to množství kovu a skla okolo. Cougar také uvádí, že veškeré panely bude možné odšroubovat, čímž jde zase na ruku modderům
 
 

 
Nicméně je celkem zřejmé, že kdyby měl uživatel před instalací komponent nebo sebemenší změnou vždy odmontovat onu změť různě tvarovaných panelů, asi by tvůrcům neděkoval za pěkné chvíle strávené se šroubovákem v ruce. Ve skutečnosti je tak možné počítač s vnitřní konstrukcí zezadu vysunout ven. Snad ale ve firmě Cougar také mysleli na snadné odpojení kabelů od předních tlačítek či I/O portů, anebo prostě nabízí dostatečně dlouhé kabely a místo, kam se mohou uložit. 
 
 
Uvnitř máme místo pro desky formátu ATX, až osm rozšiřujících karet dlouhých do 400 mm (grafiku lze nainstalovat také vertikálně), vepředu máme prostor pro 240mm radiátor a nahoře pak pro 360mm radiátor. 
 
 
Cenu své novinky výrobce neprozradil stejně jako dostupnost, ale je zřejmé, že cena bude vysoká a s obrovskou sérií vyrobených kusů se asi nepočítá. První model Conquer je u nás ještě k dispozici za 6500 Kč. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Stadia Pro nyní zdarma na 2 měsíce, u nás však stále ještě není Stadia Pro nyní zdarma na 2 měsíce, u nás však stále ještě není
Google se rozhodl, že veřejnosti nabídne přístup ke službě Stadia Pro na dva měsíce zdarma, což začíná platit již dnes, ovšem my můžeme být stále v klidu, neboť v České republice Stadia dosud není. Ale mohla by brzy dorazit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
800gb/s Ethernet je tu, míří do HPC sektoru 800gb/s Ethernet je tu, míří do HPC sektoru
Zatímco ve světě osobních počítačů můžeme řešit to, kdy se už konečně posuneme ze standardu 1Gb/s Ethernetu alespoň na 2,5 Gb/s, servery již mají k dispozici standard 800GBASE-R slibující propustnost 800 Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek