www.svethardware.cz
>
>
>
>

CPU Ryzen 5000 se ukázala ve finálních verzích

CPU Ryzen 5000 se ukázala ve finálních verzích
, , aktualita
Procesory AMD Ryzen 5000 už očividně začaly proudit dodavatelským řetězcem, neboť tu máme fotografii s trayovými verzemi. Jiné pak ještě čeká do podoby boxovaných produktů určených pro maloobchod. 
K oblíbeným
reklama
Procesorům AMD Ryzen 5000 zbývá do začátku prodeje ještě více než čtrnáct dní, takže zatím si na ně můžeme nechat zajít chuť a můžeme se podívat alespoň na část plata, které nese už finální verze procesorů Ryzen 9 5950X, Ryzen 9 5900X, Ryzen 7 5800X a Ryzen 5 5600X, čili všechny čtyři verze, které AMD dosud ohlásilo. 
 
 
K dispozici budou od 5. listopadu za ceny 800, 550, 450 a 300 USD a připraveny jsou na ně desky s čipovými sadami AMD 500, od nového roku budou nabízeny také BIOSy pro desky se sérií 400 a s podporou desek s čipsety řady 300 nepočítejme. 
 
 
A mimochodem, nyní už i Biostar po společnostech Asus a MSI přišel s vyjádřením, že jeho desky s čipsety série 400 budou podporovat nové procesory Ryzen 5000, a to rovněž od ledna 2021. AMD tak má skutečně asi pojištěno to, že výrobci desek nepřichystají podporu nových procesorů na starších deskách moc brzy a pokud si někdo bude chtít užít výkon architektury Zen 3 ještě letos, nezbude mu než si pořídit desku s čipsetem řady 500.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře