www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Crew Dragon společnosti SpaceX má odstartovat k ISS do měsíce

Crew Dragon společnosti SpaceX má odstartovat k ISS do měsíce
, , aktualita
Elon Musk prozradil, že v dohledné době několika týdnů má startovat prototyp lodi Spaceship, ovšem půjde nejen o tu. V mnohem pokročilejší verzi, respektive v podstatě už ve finální verzi, se do vesmíru podívá i Crew Dragon. 
K oblíbeným
reklama
První prototyp Starship má tak startovat nejpozději za 8 týdnů a nejdříve za čtyři, takže to vypadá, že ještě dříve asi poletí loď Crew Dragon, v jejímž případě to nebude pouze "poskočení" do nízké výšky a v nízké rychlosti, ale rovnou výlet k Mezinárodní vesmírné stanici. SpaceX dříve sdělovala, že Crew Dragon poletí nejspíše 17. ledna, ovšem nyní Elon Musk mluví spíše o začátku února a NASA potvrzuje, že v lednu to opravdu nebude. Žádné oficiální datum ale stanoveno nebylo. 
 
 
Samotný Crew Dragon je však již v podstatě připraven a NASA uvádí, že dané zdržení jde na vrub pouze tomu, že je třeba provést kompletní testy celého zařízení, nicméně je velice pravděpodobné i to, že za zdržením stojí stále probíhající "shutdown" americké vlády, který znamená, že 95 procent civilní pracovní síly NASA má nucenou dovolenou. V podstatě tak nejsou lidé, kteří by dokázali ze strany NASA připravit odpaliště a zajistit jeho provoz, jak ostatně společnost SpaceX už měla šanci dříve poznat. 
 
 
Start Crew Dragonu proběhne na Kennedyho vesmírném centru na Floridě, kam pozemní obsluha už dopravila potřebnou raketu Falcon 9, a sice na odpaliště 39A. Elon Musk se tak už mohl pochlubit fotografií této rakety, na jejímž vrcholku už je umístěn Crew Dragon a k němu vede zbrusu nová rampa, po níž do lodi později v tomto roce vstoupí první astronauti, které SpaceX vynese do vesmíru a k ISS. A jak se dalo očekávat, rampa je to velice úhledná se stylově namodralým osvícením průchodu. 
 
Musk si ani tentokrát neodpustil poznámku, že první lety Crew Dragonu budou "zvláště nebezpečné, protože se využije mnoho nového hardwaru". To má pochopitelně vyvolat zájem, protože test, ze kterého kouká možná katastrofa, bude divácky přitažlivější. Nelze ale očekávat, že by se to týkalo červnového třetího vypuštění této lodi, na jejíž palubě už budou astronauti Douglas Hurley a Bob Behnken, protože samotná NASA by jistě něco takového neumožnila, pokud by mělo platit, že to bude "zvláště nebezpečný" test. Do té doby ale proběhnou dva lety, a sice za pár týdnů první a v květnu druhý, při němž se otestuje záchranný systém lodi v případě selhání rakety. 
  
Zdroj: Elon Musk via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala