www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Crew Dragon společnosti SpaceX má odstartovat k ISS do měsíce

Crew Dragon společnosti SpaceX má odstartovat k ISS do měsíce
, , aktualita
Elon Musk prozradil, že v dohledné době několika týdnů má startovat prototyp lodi Spaceship, ovšem půjde nejen o tu. V mnohem pokročilejší verzi, respektive v podstatě už ve finální verzi, se do vesmíru podívá i Crew Dragon. 
reklama
První prototyp Starship má tak startovat nejpozději za 8 týdnů a nejdříve za čtyři, takže to vypadá, že ještě dříve asi poletí loď Crew Dragon, v jejímž případě to nebude pouze "poskočení" do nízké výšky a v nízké rychlosti, ale rovnou výlet k Mezinárodní vesmírné stanici. SpaceX dříve sdělovala, že Crew Dragon poletí nejspíše 17. ledna, ovšem nyní Elon Musk mluví spíše o začátku února a NASA potvrzuje, že v lednu to opravdu nebude. Žádné oficiální datum ale stanoveno nebylo. 
 
 
Samotný Crew Dragon je však již v podstatě připraven a NASA uvádí, že dané zdržení jde na vrub pouze tomu, že je třeba provést kompletní testy celého zařízení, nicméně je velice pravděpodobné i to, že za zdržením stojí stále probíhající "shutdown" americké vlády, který znamená, že 95 procent civilní pracovní síly NASA má nucenou dovolenou. V podstatě tak nejsou lidé, kteří by dokázali ze strany NASA připravit odpaliště a zajistit jeho provoz, jak ostatně společnost SpaceX už měla šanci dříve poznat. 
 
 
Start Crew Dragonu proběhne na Kennedyho vesmírném centru na Floridě, kam pozemní obsluha už dopravila potřebnou raketu Falcon 9, a sice na odpaliště 39A. Elon Musk se tak už mohl pochlubit fotografií této rakety, na jejímž vrcholku už je umístěn Crew Dragon a k němu vede zbrusu nová rampa, po níž do lodi později v tomto roce vstoupí první astronauti, které SpaceX vynese do vesmíru a k ISS. A jak se dalo očekávat, rampa je to velice úhledná se stylově namodralým osvícením průchodu. 
 
Musk si ani tentokrát neodpustil poznámku, že první lety Crew Dragonu budou "zvláště nebezpečné, protože se využije mnoho nového hardwaru". To má pochopitelně vyvolat zájem, protože test, ze kterého kouká možná katastrofa, bude divácky přitažlivější. Nelze ale očekávat, že by se to týkalo červnového třetího vypuštění této lodi, na jejíž palubě už budou astronauti Douglas Hurley a Bob Behnken, protože samotná NASA by jistě něco takového neumožnila, pokud by mělo platit, že to bude "zvláště nebezpečný" test. Do té doby ale proběhnou dva lety, a sice za pár týdnů první a v květnu druhý, při němž se otestuje záchranný systém lodi v případě selhání rakety. 
  
Zdroj: Elon Musk via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek