www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Crew Dragon společnosti SpaceX má odstartovat k ISS do měsíce

Crew Dragon společnosti SpaceX má odstartovat k ISS do měsíce
, , aktualita
Elon Musk prozradil, že v dohledné době několika týdnů má startovat prototyp lodi Spaceship, ovšem půjde nejen o tu. V mnohem pokročilejší verzi, respektive v podstatě už ve finální verzi, se do vesmíru podívá i Crew Dragon. 
K oblíbeným
reklama
První prototyp Starship má tak startovat nejpozději za 8 týdnů a nejdříve za čtyři, takže to vypadá, že ještě dříve asi poletí loď Crew Dragon, v jejímž případě to nebude pouze "poskočení" do nízké výšky a v nízké rychlosti, ale rovnou výlet k Mezinárodní vesmírné stanici. SpaceX dříve sdělovala, že Crew Dragon poletí nejspíše 17. ledna, ovšem nyní Elon Musk mluví spíše o začátku února a NASA potvrzuje, že v lednu to opravdu nebude. Žádné oficiální datum ale stanoveno nebylo. 
 
 
Samotný Crew Dragon je však již v podstatě připraven a NASA uvádí, že dané zdržení jde na vrub pouze tomu, že je třeba provést kompletní testy celého zařízení, nicméně je velice pravděpodobné i to, že za zdržením stojí stále probíhající "shutdown" americké vlády, který znamená, že 95 procent civilní pracovní síly NASA má nucenou dovolenou. V podstatě tak nejsou lidé, kteří by dokázali ze strany NASA připravit odpaliště a zajistit jeho provoz, jak ostatně společnost SpaceX už měla šanci dříve poznat. 
 
 
Start Crew Dragonu proběhne na Kennedyho vesmírném centru na Floridě, kam pozemní obsluha už dopravila potřebnou raketu Falcon 9, a sice na odpaliště 39A. Elon Musk se tak už mohl pochlubit fotografií této rakety, na jejímž vrcholku už je umístěn Crew Dragon a k němu vede zbrusu nová rampa, po níž do lodi později v tomto roce vstoupí první astronauti, které SpaceX vynese do vesmíru a k ISS. A jak se dalo očekávat, rampa je to velice úhledná se stylově namodralým osvícením průchodu. 
 
Musk si ani tentokrát neodpustil poznámku, že první lety Crew Dragonu budou "zvláště nebezpečné, protože se využije mnoho nového hardwaru". To má pochopitelně vyvolat zájem, protože test, ze kterého kouká možná katastrofa, bude divácky přitažlivější. Nelze ale očekávat, že by se to týkalo červnového třetího vypuštění této lodi, na jejíž palubě už budou astronauti Douglas Hurley a Bob Behnken, protože samotná NASA by jistě něco takového neumožnila, pokud by mělo platit, že to bude "zvláště nebezpečný" test. Do té doby ale proběhnou dva lety, a sice za pár týdnů první a v květnu druhý, při němž se otestuje záchranný systém lodi v případě selhání rakety. 
  
Zdroj: Elon Musk via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková