www.svethardware.cz
>
>
>

Cryptojacking letos zaznamenal více než 40× nárůst

Cryptojacking letos zaznamenal více než 40× nárůst
, , aktualita
Přestože se cena většiny kryptoměn dramaticky snižuje, cryptojacking, aneb tajná těžba kryptoměn na zařízeních obětí, se těší stále velké oblibě. Letos jeho popularita vzrostla více než 40krát, což je opravdu mnoho.
K oblíbeným
reklama
Zatímco v roce 2017 byl hitem především ransomware aneb vyděračský software, který zašifroval data obětí a požadoval výkupné za jejich odemčení, letos se výrazně zvýšila popularita cryptojackingu. To znamená, že je zařízení napadeno malwarem, který na něm tajně těží kryptoměny (obvykle si to oběť všimne dramatickým zvýšením vytížení CPU). Vytěžené kryptoměny pak přistávají na účtech hackerů, kteří si takto přijdou na velmi lákavé částky. V dnešní době, kdy cena kryptoměnů většinou míří dolů, už to sice není tak lukrativní, ale stále je to pro hackery lepší než nic.
 
McAfee logo
 
Podle zprávy společnosti McAfee se počet takto napadených zařízení za poslední rok zvýšil více než 40krát. Je ale vidět, že klesající cena kryptoměn růst výrazně přibrzdila, za poslední čtvrtletí to totiž bylo jen 55 %, za to předposlední to dokonce vůbec nerostlo. Např.ve třetím čtvrtletí roku 2017 to nebylo ani 100 tisíc infekcí, koncem téhož roku to bylo 250 tisíc zařízení, ale už v prvním čtvrtletí roku 2018 počet stoupl na 2,5 milionu, tedy 10krát. Nyní jsme někde kolem 4 milionů.
 
Hackeři ale nešíří malware se skripty pro těžbu kryptoměn jen do počítačů a notebooků. Napadají i routery nebo IP kamery. Ty totiž mají obvykle velmi slabé zabezpečení, takže je pro hackery relativně snadné se do nich dostat. Počty napadených zařízení jsou tak obrovské a pak už ani nevadí nízký výkon jejich CPU. Připomeňme ještě, že v posledních několika dnech se hodnota kryptoměn zase zvyšuje, např. Bitcoin šel nahoru o třetinu a nyní je na zhruba $4100.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář