www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Crytek odhalil demo Neon Noir: ray tracing v reálném čase i na Radeonech

Crytek odhalil demo Neon Noir: ray tracing v reálném čase i na Radeonech
, , aktualita
Byla tu už řada debat o tom, zda ray tracing v reálném čase mohou zvládnout i jiné existující karty než GeForce RTX. Vypadá to, že odpověď na ni má společnost Crytek, jejíž demo Neon Noir mají zvládnout i dnešní mainstreamové karty AMD a NVIDIA. 
K oblíbeným
reklama
Demo Neon Noir má v sobě atmosféru moderního města plného pouličního násilí, jimž prolétává malý policejní dron. Může nám to připomenout chystaný titul Cyberpunk 2077, ovšem ten bude jako dílo studia CD Projekt Red založen na REDengine 4. 
 
 odrazy objektů, které nejsou zachyceny přímo ve scéně, ukazují na ray tracing
 
Z videa se dozvíme, že tu máme v reálném čase pomocí ray tracingu vykreslované odrazy i lomy světla a engine se nespoléhá na žádné speciální vlastnosti nějakého API nebo architektury grafického čipu. Zvládnou jej tak i dnešní Radeony a ve skutečnosti to, co nám ukáže samotné video, bylo v reálném čase vykresleno na Radeonu RX Vega 56. 
 
 
Neon Noir je demo založené na vyvíjeném CRYENGINE 5.5 a ray tracing je založený na zatím experimentální technologii Total Illumination. Budoucí implementace však již bude optimalizována pro nejnovější generaci grafických karet a také pro API Vulkan a DirectX 12. 
 
 
Toto demo se tak snaží ukázat především odrazy světla a že jde o ray tracing, to poznáme celkem snadno. Ve scénách se objevují i věrné odrazy objektů, které daná scéna přímo nezachycuje. Může to být neonový nápis na protější straně ulice nebo dron létající nad kaluží s nábojnicemi. Scéna je plná zrcadlových povrchů a my můžeme doufat, že toto demo bude brzy uvolněno i pro veřejnost, abychom si sami mohli vyzkoušet, na co stačí naše Radeony nebo GeForce GTX. 
 
Zdroj: YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek