www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Crytek odhalil demo Neon Noir: ray tracing v reálném čase i na Radeonech

Crytek odhalil demo Neon Noir: ray tracing v reálném čase i na Radeonech
, , aktualita
Byla tu už řada debat o tom, zda ray tracing v reálném čase mohou zvládnout i jiné existující karty než GeForce RTX. Vypadá to, že odpověď na ni má společnost Crytek, jejíž demo Neon Noir mají zvládnout i dnešní mainstreamové karty AMD a NVIDIA. 
K oblíbeným
reklama
Demo Neon Noir má v sobě atmosféru moderního města plného pouličního násilí, jimž prolétává malý policejní dron. Může nám to připomenout chystaný titul Cyberpunk 2077, ovšem ten bude jako dílo studia CD Projekt Red založen na REDengine 4. 
 
 odrazy objektů, které nejsou zachyceny přímo ve scéně, ukazují na ray tracing
 
Z videa se dozvíme, že tu máme v reálném čase pomocí ray tracingu vykreslované odrazy i lomy světla a engine se nespoléhá na žádné speciální vlastnosti nějakého API nebo architektury grafického čipu. Zvládnou jej tak i dnešní Radeony a ve skutečnosti to, co nám ukáže samotné video, bylo v reálném čase vykresleno na Radeonu RX Vega 56. 
 
 
Neon Noir je demo založené na vyvíjeném CRYENGINE 5.5 a ray tracing je založený na zatím experimentální technologii Total Illumination. Budoucí implementace však již bude optimalizována pro nejnovější generaci grafických karet a také pro API Vulkan a DirectX 12. 
 
 
Toto demo se tak snaží ukázat především odrazy světla a že jde o ray tracing, to poznáme celkem snadno. Ve scénách se objevují i věrné odrazy objektů, které daná scéna přímo nezachycuje. Může to být neonový nápis na protější straně ulice nebo dron létající nad kaluží s nábojnicemi. Scéna je plná zrcadlových povrchů a my můžeme doufat, že toto demo bude brzy uvolněno i pro veřejnost, abychom si sami mohli vyzkoušet, na co stačí naše Radeony nebo GeForce GTX. 
 
Zdroj: YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková