www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Crytek odhalil demo Neon Noir: ray tracing v reálném čase i na Radeonech

Crytek odhalil demo Neon Noir: ray tracing v reálném čase i na Radeonech
, , aktualita
Byla tu už řada debat o tom, zda ray tracing v reálném čase mohou zvládnout i jiné existující karty než GeForce RTX. Vypadá to, že odpověď na ni má společnost Crytek, jejíž demo Neon Noir mají zvládnout i dnešní mainstreamové karty AMD a NVIDIA. 
K oblíbeným
reklama
Demo Neon Noir má v sobě atmosféru moderního města plného pouličního násilí, jimž prolétává malý policejní dron. Může nám to připomenout chystaný titul Cyberpunk 2077, ovšem ten bude jako dílo studia CD Projekt Red založen na REDengine 4. 
 
 odrazy objektů, které nejsou zachyceny přímo ve scéně, ukazují na ray tracing
 
Z videa se dozvíme, že tu máme v reálném čase pomocí ray tracingu vykreslované odrazy i lomy světla a engine se nespoléhá na žádné speciální vlastnosti nějakého API nebo architektury grafického čipu. Zvládnou jej tak i dnešní Radeony a ve skutečnosti to, co nám ukáže samotné video, bylo v reálném čase vykresleno na Radeonu RX Vega 56. 
 
 
Neon Noir je demo založené na vyvíjeném CRYENGINE 5.5 a ray tracing je založený na zatím experimentální technologii Total Illumination. Budoucí implementace však již bude optimalizována pro nejnovější generaci grafických karet a také pro API Vulkan a DirectX 12. 
 
 
Toto demo se tak snaží ukázat především odrazy světla a že jde o ray tracing, to poznáme celkem snadno. Ve scénách se objevují i věrné odrazy objektů, které daná scéna přímo nezachycuje. Může to být neonový nápis na protější straně ulice nebo dron létající nad kaluží s nábojnicemi. Scéna je plná zrcadlových povrchů a my můžeme doufat, že toto demo bude brzy uvolněno i pro veřejnost, abychom si sami mohli vyzkoušet, na co stačí naše Radeony nebo GeForce GTX. 
 
Zdroj: YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem
Společnost NZXT si připravila SFF věžovitou skříň, která dokáže uchladit i vysoce výkonnou sestavu založenou na desce Mini ITX a má k tomu k dispozici jednak vlastní chladič procesoru a pak také zdroj. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Včera, aktualita, Jan Vítek