Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cyberpunk 2077 přijde do roku 2021, vedle něj ale i jiné AAA RPG

26.3.2018, Jan Vítek, aktualita
Cyberpunk 2077 přijde do roku 2021, vedle něj ale i jiné AAA RPG
Ostře sledovaný projekt Cyberpunk 2077 už konečně získává obrysy i z hlediska roku, kdy bude vypuštěný na trh. Dle nových informací od CD Projekt Red totiž spadá do období, které končí rokem 2021. 
Cyberpunk 2077 je po zaklínačové sérii další velký projekt studia CD Projekt Red, který však představí zásadně odlišný svět, jak už je ostatně zcela zřejmé z jeho názvu. Z fantasy světa Zaklínače plného mečů a magie se tak přesuneme do nedaleké dystopické budoucnosti.
 
 
Polští vývojáři zveřejnili nové informace v PDF, které se však zaměřuje ne na hráče, ale na investory. Mluví se tak o období let 2017 a 2021, kdy má Cyberpunk 2077 přijít na svět. Čili to neznamená, že půjde až o rok 2021, ale je to pravděpodobné. Vedle toho se ovšem má chystat i další příběhové RPG ze soudku AAA her, o kterém se však už neví vůbec nic. 
 
 
Dále se společnost CDPR chystá rozšiřovat své služby a prodávat další typy médií a produktů, což se pravděpodobně týká platformy GOG. Není tak divu, že se má pracovní síla společnosti více než zdvojnásobit a ta bude čítat také čtyři nezávislé týmy vyvíjející hry a pracovníky dalších místních kanceláří pro zesílení působnosti firmy v klíčových oblastech. 
 
 
CDPR se také nezapomněli pochlubit, že série Zaklínače se celkem prodalo 33 milionů kopií po celém světě a dobře to také vypadá s platformou GOG, která už nyní komunikuje ve 13 jazycích a podporuje také stejný počet měn pro platbu. 
 
Vývoj Cyberpunk 2077 prý také pokračuje dobře a na konci předchozího roku se dosáhlo jistého důležitého milníku, ale jaký to byl, to ohlášeno nebylo. CDPR ale pro tyto účely otevřel nové studio ve Vratislavi a dnes už cílí na novou generaci konzolí od Sony a Microsoftu, což tedy nejsou aktuální PS4 Pro a Xbox One X. Uvidíme, jakou hru si pro nás Poláci nakonec přichystají, však Cyberpunk 2077 je ve vývoji už alespoň 6 let a další cca 4 jsou ještě před námi. 
 
Zdroj: Hexus.net