Cyberpunk 2077 ukázal své herní mechanismy

Cyberpunk 2077 ukázal své herní mechanismy
, , aktualita
V pátek proběhla další ukázka očekávaného titulu Cyberpunk 2077, ovšem kdo měl před víkendem něco lepšího na práci než sledovat stream o hře, která možná přijde na trh příští rok na jaře, může se podívat nyní. 
K oblíbeným
reklama
Cyberpunk 2077 je adept na jednu z nejlepších her pro příští rok, ostatně jde o další velký projekt polského studia CD Projekt Red, které ani v tomto sci-fi titulu nezapře, že má za sebou sérii Zaklínače. To ostatně můžeme poznat z detailů, které se nám ukáží v následujícím videu a jde třeba o malou lebku u jména těch protivníků, na něž naše postava jednoduše ještě nemá, a raději by se tak měla klidit z jejich dosahu. 
 
 
V tomto videu se už nebudeme koukat na průběh jedné mise a kochat se prostředím. Grafika v něm popravdě nevypadá nejlépe, snad jako by byly záznamy pořízeny z původního Xbox One. Ostatně pohyb postavy ve hře jednoznačně ukazuje na ovládání gamepadem, ale to platí i pro starší ukázky, které také často působí neostře. Ovšem autoři si to uvědomují a není divu, že i toto video má nahoře upozornění, že nemusí odpovídat finální podobě hry. 
 
My se můžeme podívat na 15minutový výtah z prezentace, který nám ukáže to nejzajímavější a především pak různé herní styly. Jak se dalo očekávat, nemáme tu žádné pevně dané třídy, jak je dnes v případě RPG moderní. Nemusíme se tak rozhodovat mezi nabušeným svalovcem a ve stínu ukrytým hackerem, můžeme mít svalovce, co umí dobře hackovat, nicméně jako obvykle naše postava nebude moci zvládnout zcela vše ze stromu dovedností. Jisté rozdělení dle tříd tu ale přeci jen je, přičemž video ukáže dvě: solo a netrunner. První je pro postavy zaměřené na boj zblízka a sílu, díky níž budeme moci třeba otevírat dveře nebo okrást automatické věže o jejich zbraň. Netrunner, jak by se dalo tušit, je spíše orientován na skrytý pohyb a hacking. 
 
Co se týče výběru postavy, největší vliv na další postup bude mít nejspíše to, jakou si zvolíme minulost, která pak bude s rozhodnutími v rámci hry určovat další cestu příběhem. Na výběr budou alespoň tři, a sice nomád, dítě ulice nebo bývalý člen vyšší společnosti. Jako obvykle si pak budeme vybírat, ke komu se ve světě Night City přidáme a proti komu budeme bojovat. 
 
Dovednost hackingu by přitom mohla být v tomto titulu zvláště zábavná, neboť autoři slibují, že napíchnout budeme moci v podstatě vše elektronické, neboť to vše je napojeno do sítě (takový rozvinutý Internet věcí budoucnosti). Když tak třeba uvidíme, jak se člen gangu Animals baví boxováním s trénovacím robotem, můžeme zkusit tohoto robota přepnout na vyšší obtížnost a odvést tím pozornost. Stejnou věc ale může zařídit automat na nápoje, který je začne vedle postávající stráže chrlit na zem. 
 
Koho tak zklamal poslední Deus Ex, ten si snad na jaře spraví své cyberpunkové chutě, neboť dosud to stále vypadá velice dobře. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD? TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD?
Ve světě počítačů PC neexistuje jiná firma než AMD, která by dokázala využít 7nm proces firmy TSMC. Na něm je AMD nyní už v podstatě závislé, a tak se jej přímo dotýká to, jak se TSMC prohýbá pod objednávkami právě na výrobu 7nm čipů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek