www.svethardware.cz
>
>
>

Další bezpečnostní problém, Facebook skrytě spouštěl kameru v iOS aplikaci

Další bezpečnostní problém, Facebook skrytě spouštěl kameru v iOS aplikaci
, , aktualita
Sociální síť Facebook má opravdu mnoho bezpečnostních problémů. Teď se zjistilo, že aplikace Facebook pro operační systém iOS obsahovala chybu, kdy mohla samovolně spouštět selfie kamerku fotoaparátu.
K oblíbeným
reklama
Možnost věřit čemukoli od Facebooku z bezpečnostního hlediska dostává další ránu. Poté, co se před pár dny zjistilo, že Groups API není zabezpečeno proti neoprávněnému přístupu, jak by mělo, nyní uživatelé reportují, že aplikace pro operační systém iOS samovolně spouští selfie kamerku na telefonech. Sama aplikace to sice legitimně umožňuje např. pro záznam Facebook Stories (tzn. to pro toto použití musí uživatel povolit), ale není v pořádku, že to spustí kameru, aniž by o to požádal uživatel.
 
Facebook logo
 
Původní problém vznikl ještě dříve, kdy se v aplikaci objevila chyba při překlápění telefonu z výšky na šířku. Tehdy se automaticky spustila kamera pro záznam Facebook Stories, což vývojáři opravili. Nová verze aplikace ale s opravou tohoto bugu zanesla do systému nový, kdy se při skrolování mohla spustit selfie kamerka v telefonu. Stačilo jen to, aby se na obrazovce objevilo video, při jehož přehrávání se mohl začít i záznam selfie kamerkou (nemuselo to dělat vždy a na všech telefonech). Nepříjemnou chybu už Facebook opravil a my jen můžeme doufat, že se při její opravě nestal jiný problém.
 
Sociální síť tvrdí, že díky tomuto bugu nezískala žádná videa, která by neměla. I když šlo podle všeho jen o klasický bug při vývoji aplikace a ne záměrné sledování uživatelů, opět to vzbuzuje a posiluje nedůvěru v produkty Facebooku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik