www.svethardware.cz
>
>
>

Další bezpečnostní problém, Facebook skrytě spouštěl kameru v iOS aplikaci

Další bezpečnostní problém, Facebook skrytě spouštěl kameru v iOS aplikaci
, , aktualita
Sociální síť Facebook má opravdu mnoho bezpečnostních problémů. Teď se zjistilo, že aplikace Facebook pro operační systém iOS obsahovala chybu, kdy mohla samovolně spouštět selfie kamerku fotoaparátu.
K oblíbeným
reklama
Možnost věřit čemukoli od Facebooku z bezpečnostního hlediska dostává další ránu. Poté, co se před pár dny zjistilo, že Groups API není zabezpečeno proti neoprávněnému přístupu, jak by mělo, nyní uživatelé reportují, že aplikace pro operační systém iOS samovolně spouští selfie kamerku na telefonech. Sama aplikace to sice legitimně umožňuje např. pro záznam Facebook Stories (tzn. to pro toto použití musí uživatel povolit), ale není v pořádku, že to spustí kameru, aniž by o to požádal uživatel.
 
Facebook logo
 
Původní problém vznikl ještě dříve, kdy se v aplikaci objevila chyba při překlápění telefonu z výšky na šířku. Tehdy se automaticky spustila kamera pro záznam Facebook Stories, což vývojáři opravili. Nová verze aplikace ale s opravou tohoto bugu zanesla do systému nový, kdy se při skrolování mohla spustit selfie kamerka v telefonu. Stačilo jen to, aby se na obrazovce objevilo video, při jehož přehrávání se mohl začít i záznam selfie kamerkou (nemuselo to dělat vždy a na všech telefonech). Nepříjemnou chybu už Facebook opravil a my jen můžeme doufat, že se při její opravě nestal jiný problém.
 
Sociální síť tvrdí, že díky tomuto bugu nezískala žádná videa, která by neměla. I když šlo podle všeho jen o klasický bug při vývoji aplikace a ne záměrné sledování uživatelů, opět to vzbuzuje a posiluje nedůvěru v produkty Facebooku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala