www.svethardware.cz
>
>
>

Skončí to někdy? Facebook má další bezpečnostní průšvih

Skončí to někdy? Facebook má další bezpečnostní průšvih
, , aktualita
Bezpečnostní skandály Facebooku nemají konce. Každou chvíli se objeví zpráva o tom, že mu unikla někde nějaká data. Tentokrát se zjistila, že nová pravidla pro Groups API moc nefungují a až 100 vývojářů mohlo přistupovat k nepovoleným datům.
K oblíbeným
reklama
Průšvihy sociální sítě Facebook neberou konce. Poté, co se před dvěma měsíci volně na internetu objevila databáze více než 400 milionů lidí této sítě, máme tu další problém. Po skandálu s Cambridge Analytica z minulého roku sice Facebook změnil pravidla pro přístup k Groups API, ukázalo se, že se skutečná praxe trochu liší od záměru. Vývojáři měli nově mít přístup jen k názvu skupiny, počtu členů a příspěvkům, ale pro další údaje o členech už museli tito členové dát souhlas k jejich zveřejnění.
 
Facebook logo
 
Zjistilo se však, že zhruba 100 partnerů Facebooku mělo i po změnách pravidel nadále přístup k těmto údajům a minimálně u 11 z nich se ví, že k nepovoleným údajům přistoupili v posledních 60 dnech. Zatím se neví o tom, že by byla tato data nějak zneužita, každopádně to pro Facebook rozhodně není dobrá vizitka. Sociální síť nyní tyto partnery požádala o smazání dat a plánuje audit, který prověří, zda se tak skutečně stalo. Dále také těmto aplikacím, které měly i nadále přístup k datům, přístupová práva zrušila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala