www.svethardware.cz
>
>
>

Skončí to někdy? Facebook má další bezpečnostní průšvih

Skončí to někdy? Facebook má další bezpečnostní průšvih
, , aktualita
Bezpečnostní skandály Facebooku nemají konce. Každou chvíli se objeví zpráva o tom, že mu unikla někde nějaká data. Tentokrát se zjistila, že nová pravidla pro Groups API moc nefungují a až 100 vývojářů mohlo přistupovat k nepovoleným datům.
K oblíbeným
reklama
Průšvihy sociální sítě Facebook neberou konce. Poté, co se před dvěma měsíci volně na internetu objevila databáze více než 400 milionů lidí této sítě, máme tu další problém. Po skandálu s Cambridge Analytica z minulého roku sice Facebook změnil pravidla pro přístup k Groups API, ukázalo se, že se skutečná praxe trochu liší od záměru. Vývojáři měli nově mít přístup jen k názvu skupiny, počtu členů a příspěvkům, ale pro další údaje o členech už museli tito členové dát souhlas k jejich zveřejnění.
 
Facebook logo
 
Zjistilo se však, že zhruba 100 partnerů Facebooku mělo i po změnách pravidel nadále přístup k těmto údajům a minimálně u 11 z nich se ví, že k nepovoleným údajům přistoupili v posledních 60 dnech. Zatím se neví o tom, že by byla tato data nějak zneužita, každopádně to pro Facebook rozhodně není dobrá vizitka. Sociální síť nyní tyto partnery požádala o smazání dat a plánuje audit, který prověří, zda se tak skutečně stalo. Dále také těmto aplikacím, které měly i nadále přístup k datům, přístupová práva zrušila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 má pozoruhodně mírné nároky na hardware Cyberpunk 2077 má pozoruhodně mírné nároky na hardware
Pokud bych si mohl tipnout, zda Cyberpunk 2077 bude hardwarově méně, či více náročná hra, sázel bych spíše na to druhé. Ve skutečnosti je ale studio CD Projekt Red v tomto ohledu pozoruhodně mírné. Posuďte sami. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 21 se 16 GB RAM a Navi 22 s 12 GB RAM AMD Navi 21 se 16 GB RAM a Navi 22 s 12 GB RAM
Postupem času se k nám budou dostávat nové a nové informace o chystaných kartách Radeon RX 6000 a nyní tu jsou další střípky o dvou GPU. První Navi 21, čili ono očekávané "velké Navi" slibuje 16 GB paměti a slabší Navi 22 pak 12 GB. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře