www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další dva chystané Core i9 X-Series v databázi Geekbench 4

Další dva chystané Core i9 X-Series v databázi Geekbench 4
, , aktualita
V databázi Geekbench 4 se již dříve objevily nové 18jádrové a 10jádrové procesory Core i9 X-Series. Nyní tu máme dva další, které téměř uzavírají celou chystanou nabídku, a sice 12 a 14jádrové modely. 
K oblíbeným
reklama
Intel slibuje velice slušný nárůst poměru výkonu a ceny, což se týká připravovaných HEDT procesorů Core i9 X-Series z generace Cascade Lake. Jejich nejlepší model v podobě Core i9-10980XE se objevil už dříve a nyní tu máme testy jednak 12jádrového Core i9-10920X a 14jádrového Core i9-10940X. Nic z toho pochopitelně ještě není na trhu, ale od tohoto měsíce by mohlo a vedle toho už víme, že AMD chce příští měsíc představit nové procesory Threadripper 3000 s maximálně 24 jádry (zatím). 
 
 
Jak je vidět z grafu, výkon testovaného procesoru Core i9-10980XE není dle Geekbench 4 vedle staršího modelu Core i9-9980XE zrovna přesvědčivý, respektive je v podstatě stejný. Jenomže je jasné, že se tu testuje ještě dost možná ne zcela hotový vzorek a pak jde také o jen jeden benchmark. 
 
Procesory Core i9-10920X a Core i9-10940X už stejně jako Core i9-10900x vykazují citelný nárůst výkonu, a to vždy s velice podobným rozestupem oproti modelům předchozí generace,a to kolem 10 procent. To platí pro výkon všech jader a v podstatě je to slušný nárůst, když si uvědomíme, že to jsou stále 14nm čipy, které se snaží ze svého výrobního procesu vymačkat maximum. 
 
 
Máme tu také jednovláknové testy, dle nichž si polepšil už i Core i9-10980XE a rozdíly jsou zde obecně nižší, a to mezi 2 a 6 procenty. Stále však můžeme být zvědaví především na to, co má znamenat ono ohlášené prudké zvýšení poměru výkonu a ceny. Pokud nepůjde o nějaký trik, jako poměření sil v rámci velice úzkoprofilového testu, pak by to mělo prostě a jednoduše znamenat, že Cascade Lake-X přijdou za mnohem přívětivější ceny než jejich předchůdci. 
 
Ostatně AMD má na trhu 12jádrový desktopový procesor a brzy bude 16jádrový a i když se prostá platforma s AM4 nemůže plně rovnat HEDT platformám, nějaký dopad to mít musí a přinejmenším někteří zákazníci si řeknou, že si vystačí s běžným desktopem a HEDT nepotřebují.
 
Pak také nesmíme zapomínat na nové Threadrippery, které by i s omezeným počtem 24 jader neměly mít co do hrubého výkonu s 18jádrovými Cascade Lake-X velké potíže, ovšem to uvažuji s ohledem na dosavadní zvyklosti týkající se cen. Však Intel už prohlásil, že chce být vůči AMD agresivnější, tak že by se konečně rozhoupal i k nové cenové politice?
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rembrandt, van Gogh, Genesis, Floyd, anebo budoucnost společnosti AMD Rembrandt, van Gogh, Genesis, Floyd, anebo budoucnost společnosti AMD
Server Expreview nabízí přehled o budoucích, respektive možných budoucích procesorových generacích společnosti AMD včetně serverových platforem a APU. Kam si tak můžeme zařadit kódové názvy jako Rembrandt, van Gogh, Genesis či Floyd?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala