www.svethardware.cz
>
>
>
>

Další dva chystané Core i9 X-Series v databázi Geekbench 4

Další dva chystané Core i9 X-Series v databázi Geekbench 4
, , aktualita
V databázi Geekbench 4 se již dříve objevily nové 18jádrové a 10jádrové procesory Core i9 X-Series. Nyní tu máme dva další, které téměř uzavírají celou chystanou nabídku, a sice 12 a 14jádrové modely. 
K oblíbeným
reklama
Intel slibuje velice slušný nárůst poměru výkonu a ceny, což se týká připravovaných HEDT procesorů Core i9 X-Series z generace Cascade Lake. Jejich nejlepší model v podobě Core i9-10980XE se objevil už dříve a nyní tu máme testy jednak 12jádrového Core i9-10920X a 14jádrového Core i9-10940X. Nic z toho pochopitelně ještě není na trhu, ale od tohoto měsíce by mohlo a vedle toho už víme, že AMD chce příští měsíc představit nové procesory Threadripper 3000 s maximálně 24 jádry (zatím). 
 
 
Jak je vidět z grafu, výkon testovaného procesoru Core i9-10980XE není dle Geekbench 4 vedle staršího modelu Core i9-9980XE zrovna přesvědčivý, respektive je v podstatě stejný. Jenomže je jasné, že se tu testuje ještě dost možná ne zcela hotový vzorek a pak jde také o jen jeden benchmark. 
 
Procesory Core i9-10920X a Core i9-10940X už stejně jako Core i9-10900x vykazují citelný nárůst výkonu, a to vždy s velice podobným rozestupem oproti modelům předchozí generace,a to kolem 10 procent. To platí pro výkon všech jader a v podstatě je to slušný nárůst, když si uvědomíme, že to jsou stále 14nm čipy, které se snaží ze svého výrobního procesu vymačkat maximum. 
 
 
Máme tu také jednovláknové testy, dle nichž si polepšil už i Core i9-10980XE a rozdíly jsou zde obecně nižší, a to mezi 2 a 6 procenty. Stále však můžeme být zvědaví především na to, co má znamenat ono ohlášené prudké zvýšení poměru výkonu a ceny. Pokud nepůjde o nějaký trik, jako poměření sil v rámci velice úzkoprofilového testu, pak by to mělo prostě a jednoduše znamenat, že Cascade Lake-X přijdou za mnohem přívětivější ceny než jejich předchůdci. 
 
Ostatně AMD má na trhu 12jádrový desktopový procesor a brzy bude 16jádrový a i když se prostá platforma s AM4 nemůže plně rovnat HEDT platformám, nějaký dopad to mít musí a přinejmenším někteří zákazníci si řeknou, že si vystačí s běžným desktopem a HEDT nepotřebují.
 
Pak také nesmíme zapomínat na nové Threadrippery, které by i s omezeným počtem 24 jader neměly mít co do hrubého výkonu s 18jádrovými Cascade Lake-X velké potíže, ovšem to uvažuji s ohledem na dosavadní zvyklosti týkající se cen. Však Intel už prohlásil, že chce být vůči AMD agresivnější, tak že by se konečně rozhoupal i k nové cenové politice?
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek