www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Další testy Metro Exodus: jaké je škálování výkonu s kvalitou a počtem jader?

Další testy Metro Exodus: jaké je škálování výkonu s kvalitou a počtem jader?
, , aktualita
Už jedny testy výkonu hardwaru v Metro Exodus jsme si ukázaly, ale nyní tu jsou nové a podrobnější. Vedle srovnání karet a důrazu na technologie RTX ukazují i to, jak výkon škáluje na různé nastavení kvality či s různým počtem CPU jader.
K oblíbeným
reklama
Testování her jako Metro Exodus je pro recenzenty celkem složité, a to kvůli rostoucímu počtu prvků, který ovlivňuje výkon. Nově je to především ray tracing a navíc DLSS, kde je navíc i nová otázka kvality, čili zda se ray tracing vyplatí a zda je DLSS lepší či horší než jiné metody vyhlazování hran. Není už tak ani možné v jednom testu rozumně pokrýt všechny možné kombinace nastavení, zvláště s ohledem na různé kombinace hardwaru. Podívejme se ale na to, co je k dispozici. 
 
 
Nejdříve tu máme škálování výkonu na hi-end sestavě s Core i9-9900K a GeForce RTX 2080 Ti v závislosti na nastavení obrazové kvality ve hře. Rozdíly jsou obrovské a dá se říci, že nastavením na extreme přijdeme o téměř polovinu FPS, přičemž rozdíly jsou jasně pozorovatelné, a to především na stínech a na odrazech třeba ve vodní hladině. Že by ale hra na nejnižší kvalitu vypadala vyloženě špatně, to se zase nedá tvrdit, nicméně současně s tím lze poznamenat, že mezi nastaveními high a extreme už je pramalý rozdíl.  
 
 
Dále tu máme škálování výkonu v závislosti na počtu jader. Dvoujádrovým procesorem výkon utrpí, i když je otázka, jak tomu bude v případě slabších karet a ne RTX 2080 Ti. Už čtyřjádrový procesor ale bude bohatě stačit a mezi 6C/6T a 8C/16T prakticky není rozdíl.  
 
 
 
Testy ve Full HD a Ultra HD na kvalitu Ultra ukazují, že si budeme moci pohodlně zahrát na kartě úrovně GeForce GTX 1060 6GB a RX 580. Kdyby nám snad průměrných 53 FPS ve Full HD nestačilo, stačí trošku slevit na kvalitě, a tím bychom se měli pohodlně dostat přes hranici 60 FPS. Pro nejvyšší kvalitu v Ultra HD už bude zapotřebí karta úrovně RTX 2080 či Radeonu VII v případě firmy AMD, i když ten se do těchto testů nedostal. Od něj ale lze v Metru očekávat spíše výkon na úrovni RTX 2070, pokud AMD nezapracovalo na ovladačích. 
 
Tento test nebere v potaz GameWorks, takže se možná někdy příště dočkáme dopadu zapnuté technologie HairWorks a také Advanced PhysX. A pokud vás zajímá dopad ray tracingu, můžete pokračovat právě na stránky wccftech, kde jsou uvedeny i screenshoty, které ukáží rozdíl mezi různými stupni nastavení kvality obrazu. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů