www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Další testy Metro Exodus: jaké je škálování výkonu s kvalitou a počtem jader?

Další testy Metro Exodus: jaké je škálování výkonu s kvalitou a počtem jader?
, , aktualita
Už jedny testy výkonu hardwaru v Metro Exodus jsme si ukázaly, ale nyní tu jsou nové a podrobnější. Vedle srovnání karet a důrazu na technologie RTX ukazují i to, jak výkon škáluje na různé nastavení kvality či s různým počtem CPU jader.
K oblíbeným
reklama
Testování her jako Metro Exodus je pro recenzenty celkem složité, a to kvůli rostoucímu počtu prvků, který ovlivňuje výkon. Nově je to především ray tracing a navíc DLSS, kde je navíc i nová otázka kvality, čili zda se ray tracing vyplatí a zda je DLSS lepší či horší než jiné metody vyhlazování hran. Není už tak ani možné v jednom testu rozumně pokrýt všechny možné kombinace nastavení, zvláště s ohledem na různé kombinace hardwaru. Podívejme se ale na to, co je k dispozici. 
 
 
Nejdříve tu máme škálování výkonu na hi-end sestavě s Core i9-9900K a GeForce RTX 2080 Ti v závislosti na nastavení obrazové kvality ve hře. Rozdíly jsou obrovské a dá se říci, že nastavením na extreme přijdeme o téměř polovinu FPS, přičemž rozdíly jsou jasně pozorovatelné, a to především na stínech a na odrazech třeba ve vodní hladině. Že by ale hra na nejnižší kvalitu vypadala vyloženě špatně, to se zase nedá tvrdit, nicméně současně s tím lze poznamenat, že mezi nastaveními high a extreme už je pramalý rozdíl.  
 
 
Dále tu máme škálování výkonu v závislosti na počtu jader. Dvoujádrovým procesorem výkon utrpí, i když je otázka, jak tomu bude v případě slabších karet a ne RTX 2080 Ti. Už čtyřjádrový procesor ale bude bohatě stačit a mezi 6C/6T a 8C/16T prakticky není rozdíl.  
 
 
 
Testy ve Full HD a Ultra HD na kvalitu Ultra ukazují, že si budeme moci pohodlně zahrát na kartě úrovně GeForce GTX 1060 6GB a RX 580. Kdyby nám snad průměrných 53 FPS ve Full HD nestačilo, stačí trošku slevit na kvalitě, a tím bychom se měli pohodlně dostat přes hranici 60 FPS. Pro nejvyšší kvalitu v Ultra HD už bude zapotřebí karta úrovně RTX 2080 či Radeonu VII v případě firmy AMD, i když ten se do těchto testů nedostal. Od něj ale lze v Metru očekávat spíše výkon na úrovni RTX 2070, pokud AMD nezapracovalo na ovladačích. 
 
Tento test nebere v potaz GameWorks, takže se možná někdy příště dočkáme dopadu zapnuté technologie HairWorks a také Advanced PhysX. A pokud vás zajímá dopad ray tracingu, můžete pokračovat právě na stránky wccftech, kde jsou uvedeny i screenshoty, které ukáží rozdíl mezi různými stupni nastavení kvality obrazu. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře