www.svethardware.cz
>
>

Dánsko vytvoří umělý ostrov pro distribuci až 10 GW elektřiny z větrných elektráren

Dánsko vytvoří umělý ostrov pro distribuci až 10 GW elektřiny z větrných elektráren
, , aktualita
Dánsko to s obnovitelnými zdroji energie myslí opravdu vážně a chystá se postavit obří energetický hub v podobě umělého ostrovu, který bude distribuovat 3 až 10 GW elektrické energie z větrných elektráren.
K oblíbeným
reklama
Mnohé státy chtějí významně navýšit podíl obnovitelných zdrojů elektrické energie a mezi ně patří i Dánsko. To hodlá v Severním moři postavit obří energetický hub pro větrnou energii. Půjde o velký umělý ostrov o rozloze 120 tisíc m2 (445×270 metrů), který by měl být umístěn zhruba 60 km od pobřeží Dánska (západně od Thorsminde). Odtud by elektřina měla putovat nejen do samotného Dánska, ale i dalších evropských zemí (hovoří se o Německu, Nizozemí a Belgii).
 
Dánsko - Energy Island
 
Zdrojem elektrické energie by měly být okolní větrné elektrárny. Ze začátku provozu se počítá s výkonem 3 GW a uvažuje se o tom, že by se později projekt rozšířil až na 10 GW. Abychom to uvedli do kontextu, instalovaný výkon elektráren v ČR činí 22 GW. Umělý ostrov by měl vyjít na částku 34 mld. USD a do provozu by měl být spuštěn v roce 2033. Druhý hub bude postaven v Baltském moři zhruba 20 km jihozápadně od ostrova Bronholm. V tomto případě by měl být instalovaný výkon 2 GW. Počáteční výkon obou hubů by tak činil 5 GW (3 GW + 2 GW) s tím, že by se postupem času mohl dostat mnohem výše.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek24 komentářů