Dataminer přistihl CFO firmy Electronic Arts se staženými kalhotami

Dataminer přistihl CFO firmy Electronic Arts se staženými kalhotami
, , aktualita
Včera jsme se podívali na to, jak reagovaly akcie EA na celou aféru s Battlefront II a při té příležitosti jsme uvedli vyjádření CFO této firmy. Ten uvedl, že kosmetické doplňky nemohly být do hry dány kvůli možnému porušení kánonu Hvězdných válek.
K oblíbeným
reklama
CFO firmy EA Blake Jorgensen obhajoval rozhodnutí firmy zahrnout do mikrotransakcí a loot boxů věci, které výrazně ovlivňují samotnou hru a naši šancí v ní uspět. To ne proto, že by vývojářům šlo o vytvoření nějakého Pay to Win systému, ale prý proto, že neměli jinou možnost, pokud nechtěli porušit kánon Hvězdných válek zahrnutím kosmetických doplňků. Jorgensen dal hned extrémní případ Darth Vadera v bílé či růžové, ovšem už včera jeho vysvětlení mělo značně hořkou pachuť vzhledem k tomu, že Battlefront z roku 2015 takové doplňky obsahuje a nikdo nemá pocit, že by to cokoliv porušovalo. Darth Vader v růžovém tam samozřejmě není. 
 
 
Je pak naprosto běžné, že hry na našich discích mají v sobě obsah, který nemůžeme normální cestou využít. Jde o věci, které mohou být později v rámci aktualizací odemknuty, nebo také ne a o ně se zajímají tzv. datamineři. Jeden z nich (uninspired_zebra - Reddit) se tak možná rovnou na popud vyjádření Jorgensena zaměřil právě na Battlefront II a objevil slušné množství kosmetických doplňků, jako jsou třeba různé skiny pro Stormtroopery, atd. 
 
​  
Už jsem asi párkrát psal, že jednání firmy Electronic Arts je trapné, ale v tomto případě se opravdu sama překonává, když její nástupce říká, že vývojáři nemohli do hry kvůli obavám o neporušení světa Star Wars zahrnout něco, co v ní ve skutečnosti je. 
 
Ve videu zobrazené skiny pro různé frakce navíc ani v nejmenším neporušují kánon Star Wars a byly k vidění už dříve. A jak je na internetu často zmiňováno, i kdyby tu byl růžový Darth Vader, nebylo by to o moc horší, než případ, kdy může v Battlefront II bojovat Rey právě proti Vaderovi v klonovacím zařízení na Kaminu. 
 
Z toho nám tak vyplývá, že kosmetických doplňků se v Battlefront II asi už nedočkáme, a to zvláště po této eskapádě lží a mlžení. Možná že se ale stane něco jiného, neboť se objevila internetová petice, jejíž signatáři chtějí po Disney ukončení smlouvy s EA právě ohledně světa Star Wars, jehož herní ztvárnění by tak mohla převzít jiná firma. Tu už podpořilo přes 70 tisíc lidí a počet prudce stoupá, ale bylo by naivní si myslet, že bude mít pro vztah mezi Disney a EA zásadní význam. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala