Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dataminer přistihl CFO firmy Electronic Arts se staženými kalhotami

1.12.2017, Jan Vítek, aktualita
Dataminer přistihl CFO firmy Electronic Arts se staženými kalhotami
Včera jsme se podívali na to, jak reagovaly akcie EA na celou aféru s Battlefront II a při té příležitosti jsme uvedli vyjádření CFO této firmy. Ten uvedl, že kosmetické doplňky nemohly být do hry dány kvůli možnému porušení kánonu Hvězdných válek.
CFO firmy EA Blake Jorgensen obhajoval rozhodnutí firmy zahrnout do mikrotransakcí a loot boxů věci, které výrazně ovlivňují samotnou hru a naši šancí v ní uspět. To ne proto, že by vývojářům šlo o vytvoření nějakého Pay to Win systému, ale prý proto, že neměli jinou možnost, pokud nechtěli porušit kánon Hvězdných válek zahrnutím kosmetických doplňků. Jorgensen dal hned extrémní případ Darth Vadera v bílé či růžové, ovšem už včera jeho vysvětlení mělo značně hořkou pachuť vzhledem k tomu, že Battlefront z roku 2015 takové doplňky obsahuje a nikdo nemá pocit, že by to cokoliv porušovalo. Darth Vader v růžovém tam samozřejmě není. 
 
 
Je pak naprosto běžné, že hry na našich discích mají v sobě obsah, který nemůžeme normální cestou využít. Jde o věci, které mohou být později v rámci aktualizací odemknuty, nebo také ne a o ně se zajímají tzv. datamineři. Jeden z nich (uninspired_zebra - Reddit) se tak možná rovnou na popud vyjádření Jorgensena zaměřil právě na Battlefront II a objevil slušné množství kosmetických doplňků, jako jsou třeba různé skiny pro Stormtroopery, atd. 
 
​  
Už jsem asi párkrát psal, že jednání firmy Electronic Arts je trapné, ale v tomto případě se opravdu sama překonává, když její nástupce říká, že vývojáři nemohli do hry kvůli obavám o neporušení světa Star Wars zahrnout něco, co v ní ve skutečnosti je. 
 
Ve videu zobrazené skiny pro různé frakce navíc ani v nejmenším neporušují kánon Star Wars a byly k vidění už dříve. A jak je na internetu často zmiňováno, i kdyby tu byl růžový Darth Vader, nebylo by to o moc horší, než případ, kdy může v Battlefront II bojovat Rey právě proti Vaderovi v klonovacím zařízení na Kaminu. 
 
Z toho nám tak vyplývá, že kosmetických doplňků se v Battlefront II asi už nedočkáme, a to zvláště po této eskapádě lží a mlžení. Možná že se ale stane něco jiného, neboť se objevila internetová petice, jejíž signatáři chtějí po Disney ukončení smlouvy s EA právě ohledně světa Star Wars, jehož herní ztvárnění by tak mohla převzít jiná firma. Tu už podpořilo přes 70 tisíc lidí a počet prudce stoupá, ale bylo by naivní si myslet, že bude mít pro vztah mezi Disney a EA zásadní význam. 
 
Zdroj: Reddit