www.svethardware.cz
>
>
>

Dell nabízí 55" OLED Alienware 55 se 4K při 120 Hz

Dell nabízí 55" OLED Alienware 55 se 4K při 120 Hz
, , aktualita
Nový Alienware 55 od firmy Dell by se dal dle hlavních specifikací označit za přímo snový počítačový monitor pro hráče. Jde o velký 55" panel typu OLED, který nabízí rozlišení 4K při 120 Hz. A jaké jsou ostatní vlastnosti?
K oblíbeným
reklama
Dell přispěchal se svým monitorem na právě probíhající Gamescom, kde jistě dokáží jeho kvality patřičně ocenit. Ostatně kdo by nechtěl mít doma 55" OLED panel s rozlišením 3840 x 2160 při obnovovací frekvenci 120 Hz? To samozřejmě společně s příslušnou sestavou a v kombinaci s takovým zobrazovadlem nelze uvažovat o ničem jiném než hi-endu a to ještě nejlépe se dvěma grafickými kartami. Ovšem je Alienware 55 vůbec vhodný pro herní PC?
 
 
Díky technologii OLED můžeme očekávat velice vysoký kontrast, a to konkrétně 130.000:1, i když maximální jas 400 cd/m2 zase tak úžasný není. Právě díky schopnosti ukázat velice hlubokou černou by však mohl bohatě stačit, nicméně dle specifikací tu bohužel nemáme podporu HDR v žádné z dostupných podob. 
 
Potěšit nás ale může fakt, že odezva GtG dosahuje pouze půl milisekundy a že monitor dokáže z 98,5 procent pokrýt barevný prostor DCI-P3. Povrch panelu je pokryt tvrdým antireflexním povlakem. Je tak otázka, z jakého důvodu se u takovéhoto panelu nedostalo na podporu HDR či Dolby Vision, ostatně to by mohlo řadu uživatelů přimět k tomu, aby od koupě tohoto panelu upustili. 
 
Alienware 55 (AW5520QF) 
Panel 55" OLED
Rozlišení 3840 × 2160
Obnovovací frekvence 120 Hz
Odezv 0,5 ms šedá - šedá
Jas max. 400 cd/m²
Kontrast 130 000:1
Pozorovací úhly 120°/120° horizontal/vertical
Gamut 98,5% DCI-P3
Počet barev 1,07 mld.
3D-LUT ? bitů
Velikost pixelu 0,3108 mm²
Hustota pixelů 81 PPI
Antireflexní vrstva (tvrdost) 2H
Vstupy 1 × DP 1.4
4 × HDMI 2.0
USB hub 4x USB 3.1 Gen 1 hub
Audio 2 × 14 W repro
3,5mm mini jack
S/PDIF
Ostatní AlienFX RGB lighting
Spotřeba Vypnutý 0,3 W
V provozu 100 W ~ 390 W
 
Dle specifikací tu máme ve výbavě USB 3.0 hub se čtyřmi porty, podsvícení a audio systém se dvěma výkonnými reproduktory. Zajímavá je spotřeba, která v provozu teprve začíná na 100 W a s maximálními 390 W už to vypadá, že by šlo očekávat i nějaké aktivní chlazení.
 
 
Vedle toho dostaneme také dálkový ovladač pro nastavení jasu, hlasitosti a dalších věcí, takže Alienware 55 vypadá spíše na to, že by se měl stát součástí obývacího pokoje než stolu s herním PC. Ostatně pro ten už je 55 palců přeci jen příliš a monitor dle obrázků nemá prohnutý povrch, takže o to hůře by se na něj zblízka koukalo. 
 
A nyní ta nejméně příjemná část zprávy, informace o ceně. Alienware 55 přijde na trh od samotného konce září, a to za 4000 dolarů. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek