www.svethardware.cz
>
>
>

Dell nabízí 55" OLED Alienware 55 se 4K při 120 Hz

Dell nabízí 55" OLED Alienware 55 se 4K při 120 Hz
, , aktualita
Nový Alienware 55 od firmy Dell by se dal dle hlavních specifikací označit za přímo snový počítačový monitor pro hráče. Jde o velký 55" panel typu OLED, který nabízí rozlišení 4K při 120 Hz. A jaké jsou ostatní vlastnosti?
K oblíbeným
reklama
Dell přispěchal se svým monitorem na právě probíhající Gamescom, kde jistě dokáží jeho kvality patřičně ocenit. Ostatně kdo by nechtěl mít doma 55" OLED panel s rozlišením 3840 x 2160 při obnovovací frekvenci 120 Hz? To samozřejmě společně s příslušnou sestavou a v kombinaci s takovým zobrazovadlem nelze uvažovat o ničem jiném než hi-endu a to ještě nejlépe se dvěma grafickými kartami. Ovšem je Alienware 55 vůbec vhodný pro herní PC?
 
 
Díky technologii OLED můžeme očekávat velice vysoký kontrast, a to konkrétně 130.000:1, i když maximální jas 400 cd/m2 zase tak úžasný není. Právě díky schopnosti ukázat velice hlubokou černou by však mohl bohatě stačit, nicméně dle specifikací tu bohužel nemáme podporu HDR v žádné z dostupných podob. 
 
Potěšit nás ale může fakt, že odezva GtG dosahuje pouze půl milisekundy a že monitor dokáže z 98,5 procent pokrýt barevný prostor DCI-P3. Povrch panelu je pokryt tvrdým antireflexním povlakem. Je tak otázka, z jakého důvodu se u takovéhoto panelu nedostalo na podporu HDR či Dolby Vision, ostatně to by mohlo řadu uživatelů přimět k tomu, aby od koupě tohoto panelu upustili. 
 
Alienware 55 (AW5520QF) 
Panel 55" OLED
Rozlišení 3840 × 2160
Obnovovací frekvence 120 Hz
Odezv 0,5 ms šedá - šedá
Jas max. 400 cd/m²
Kontrast 130 000:1
Pozorovací úhly 120°/120° horizontal/vertical
Gamut 98,5% DCI-P3
Počet barev 1,07 mld.
3D-LUT ? bitů
Velikost pixelu 0,3108 mm²
Hustota pixelů 81 PPI
Antireflexní vrstva (tvrdost) 2H
Vstupy 1 × DP 1.4
4 × HDMI 2.0
USB hub 4x USB 3.1 Gen 1 hub
Audio 2 × 14 W repro
3,5mm mini jack
S/PDIF
Ostatní AlienFX RGB lighting
Spotřeba Vypnutý 0,3 W
V provozu 100 W ~ 390 W
 
Dle specifikací tu máme ve výbavě USB 3.0 hub se čtyřmi porty, podsvícení a audio systém se dvěma výkonnými reproduktory. Zajímavá je spotřeba, která v provozu teprve začíná na 100 W a s maximálními 390 W už to vypadá, že by šlo očekávat i nějaké aktivní chlazení.
 
 
Vedle toho dostaneme také dálkový ovladač pro nastavení jasu, hlasitosti a dalších věcí, takže Alienware 55 vypadá spíše na to, že by se měl stát součástí obývacího pokoje než stolu s herním PC. Ostatně pro ten už je 55 palců přeci jen příliš a monitor dle obrázků nemá prohnutý povrch, takže o to hůře by se na něj zblízka koukalo. 
 
A nyní ta nejméně příjemná část zprávy, informace o ceně. Alienware 55 přijde na trh od samotného konce září, a to za 4000 dolarů. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře