Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake

Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
, , aktualita
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
K oblíbeným
reklama
Soyo H310CM-V3H V2.0 tak podporuje procesory Intel Core generací Coffee Lake Refresh (9. gen), Coffee Lake (8. gen.), Kaby Lake (7. gen.) a Skylake (6. gen). Vybavena je přitom čipsetem Intel H310C, který je novější než 14nm H310, ale vyráběn je 22nm technologií. Intel totiž z důvodu nedostatku výrobních kapacit 14nm linek začal low-endové čipsety opět vyrábět 22nm technologií a je velice pravděpodobné, že prostě použil a přeznačil již starší sady. Ostatně čipset H310C oficiálně podporuje také operační systém Windows 7. 
 
 
Že je to možné, na to nám ukazuje už jen právě ten fakt, že nová deska Soyo podporuje všechny čtyři poslední generace procesorů Core. A ukazuje to ještě na něco. Kdyby Intel opravdu chtěl, umožnil by nám sám využívat i starší desky, však asi opravdu není rozumný důvod, proč bychom si nemohli po aktualizaci BIOSu na desku třeba s čipsetem Z97 namontovat moderní Coffee Lake Refresh, když jde naopak využít starší procesor na nové desce.
 
 
Samotná základní deska H310CM-V3H V2.0 přitom není žádný zázrak, ale na to ukazuje už jen fakt, že využívá low-endový čipset. Nabízí 3+1+1 fází napájení a její přídavný napájecí konektor pro procesorovou patici má jen čtyři piny na rozdíl od obvyklých osmi. 
 
Vedle toho je tato deska vybavena dvěma paměťovými sloty s podporou dvou kanálů a zde je překvapivé, že jde o sloty pro paměti DDR3 a ne DDR4. Podporované procesory (jisté je to přinejmenším v případě 6. a 7. generace) by měly podporovat i DDR3, ovšem velice se doporučují DDR3L se sníženým napětím na 1,35 V, neboť 1,5V DDR3 by mohly procesor časem zničit.
 
Dále tu jsou čtyři porty SATA 6 Gb/s, jeden PCIe x16 a jeden PCIe x1. Na zadní straně jsou dva PS/2 pro klávesnici a myš, analogový D-Sub, HDMI, dva USB 3.0, čtyři USB 2.0, audio konektory a RJ-45 pro Ethernet. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek