Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake

Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
, , aktualita
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
K oblíbeným
reklama
Soyo H310CM-V3H V2.0 tak podporuje procesory Intel Core generací Coffee Lake Refresh (9. gen), Coffee Lake (8. gen.), Kaby Lake (7. gen.) a Skylake (6. gen). Vybavena je přitom čipsetem Intel H310C, který je novější než 14nm H310, ale vyráběn je 22nm technologií. Intel totiž z důvodu nedostatku výrobních kapacit 14nm linek začal low-endové čipsety opět vyrábět 22nm technologií a je velice pravděpodobné, že prostě použil a přeznačil již starší sady. Ostatně čipset H310C oficiálně podporuje také operační systém Windows 7. 
 
 
Že je to možné, na to nám ukazuje už jen právě ten fakt, že nová deska Soyo podporuje všechny čtyři poslední generace procesorů Core. A ukazuje to ještě na něco. Kdyby Intel opravdu chtěl, umožnil by nám sám využívat i starší desky, však asi opravdu není rozumný důvod, proč bychom si nemohli po aktualizaci BIOSu na desku třeba s čipsetem Z97 namontovat moderní Coffee Lake Refresh, když jde naopak využít starší procesor na nové desce.
 
 
Samotná základní deska H310CM-V3H V2.0 přitom není žádný zázrak, ale na to ukazuje už jen fakt, že využívá low-endový čipset. Nabízí 3+1+1 fází napájení a její přídavný napájecí konektor pro procesorovou patici má jen čtyři piny na rozdíl od obvyklých osmi. 
 
Vedle toho je tato deska vybavena dvěma paměťovými sloty s podporou dvou kanálů a zde je překvapivé, že jde o sloty pro paměti DDR3 a ne DDR4. Podporované procesory (jisté je to přinejmenším v případě 6. a 7. generace) by měly podporovat i DDR3, ovšem velice se doporučují DDR3L se sníženým napětím na 1,35 V, neboť 1,5V DDR3 by mohly procesor časem zničit.
 
Dále tu jsou čtyři porty SATA 6 Gb/s, jeden PCIe x16 a jeden PCIe x1. Na zadní straně jsou dva PS/2 pro klávesnici a myš, analogový D-Sub, HDMI, dva USB 3.0, čtyři USB 2.0, audio konektory a RJ-45 pro Ethernet. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek