www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Desky s AMD X570 dorazily do obchodů, jaká je nabídka?

Desky s AMD X570 dorazily do obchodů, jaká je nabídka?
, , aktualita
Už dlouho víme, že ceny základních desek s čipsetem AMD X570 nebudou moc příznivé a zcela jistě se budou pohybovat výše v porovnání s X470. Nyní se můžeme podívat na to, jaká je realita v našich obchodech.
K oblíbeným
reklama
Společně s procesory Ryzen 3000 a grafickými kartami Radeon "Navi" dorazily do obchodů i na stoly recenzentů různé desky, a to především od společností Asus, Gigabyte a MSI. Informace o vysokých cenách vesměs platí, protože ty nejlevnější kusy lze pořídit od cca 4400 Kč a spíše je potřeba počítat s hranicí 5000 Kč, abychom měli ještě i nějaký výběr a nemuseli sahat pouze a jen po tom nejlevnějším. 
 
 
Pokud si tak vezmeme jako slušný základ například desku Asus PRIME X470-PRO, pak ta přijde na cenu od 4000 do 5000 Kč, přičemž její nástupce Asus PRIME X570-PRO je prodáván za 6800 Kč. Cena jistě v dohledné době trošku spadne, ale toto srovnání velice dobře ilustruje, jak nám narostly ceny desek s novým čipsetem. 
 
Taková deska tak rozhodně nepatří mezi nejlevnější. Asus má ale v nabídce ještě model PRIME X570-P jako zástupce s cenou právě kolem 5000 Kč a do této kategorie patří ještě MSI X570-A Pro, Gigabyte X570 Gaming X a ještě levnější může být ASRock X570 PHANTOM GAMING 4. Vesměs přitom nejde po všech stránkách o špatně vybavené desky, však i ASRock nabízí osmifázové napájení procesoru a jmenovaná X570-P od Asusu dokonce dvanáctifázové. 
 
Obecně je ale třeba se připravit na to, že levnější desky s X570 mají osekanou portovou výbavu, což je vidět na jejich poloprázdných I/O štítcích. Například toto je výbava právě modelu PRIME X570-P, která skutečně nenadchne. 
 
 
Mezi výše postavené modely pak patří MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon Wi-Fi, Gigabyte X570 Aorus Pro nebo the Asus ROG Strix X570-F Gaming a tady už se pohybujeme v hladině 7000 Kč a výše. Zde už výbava čítá chladiče M.2 SSD plus obecně lépe řešené chlazení, které v případě čipsetu X570 opět začíná být aktuální, napájení je posíleno další fáze (16 apod), portová výbava je celkově bohatější a zahrnuje i USB-C nebo S/PDIF. 
 
Zajímavé je, že nové desky už moc nesvítí jako vánoční stromečky, respektive to alespoň neukazují jejich prezentace. Výrobci se snaží u nich vyřádit především na systému chlazení, ale jinak je vidět, že éra barevných LED je možná už na ústupu, jak se ostatně dalo čekat poté, co se rozblikaly i moduly DIMM, SSD i kabely. 
 
Co se týče těch nejdražších desek, máme tu již alespoň šest modelů, které se pohybují nad 10 tisíci korunami. Mezi nimi jasně vede (alespoň cenou) deska MSI MEG X570 GODLIKE, která stojí téměř 20 tisíc a za ně nabízí 14+4+1 fází napájení, Dual Kuller LAN, WiFi 6, tři sloty M.2, Xtreme Audio DAC s ALC S1200A a čtyři PCIe x16. 
 
Vybírat už tak rozhodně je z čeho, i když zdaleka ne všechny modely v nabídce jsou v obchodech skladem.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek