Destiny 2 přichází: zveřejněn byl PC trailer i nároky na hardware

Destiny 2 přichází: zveřejněn byl PC trailer i nároky na hardware
, , aktualita
Už za týden přijde na trh pokračování hry Destiny, kterou si mohou majitelé konzolí už více než měsíc užívat na PlayStation 4 a Xbox One. Verze pro PC tak bude teprve vypuštěna a my se nyní můžeme podívat, jakou grafiku nabídne a co na ni budeme potřebovat.
K oblíbeným
reklama
Destiny 2 je čistě onlinová, a tedy multiplayerová střílečka z vlastního pohledu s prvky RPG, kterou vyvíjí Bungie a na trh uvádí Activision. Konzolisté si ji mohou hrát už od 6. září a 24. října přijdou na řadu PC hráči. Hra je zasazena v mýtickém sci-fi světě, kde máme zaujmout roli Ochránce (Guardian), který bude mít na starost poslední bezpečné město na Zemi a jeho obranu proti různým mimozemským rasám, jako je především Cabal. Podíváme se ale i na jiné planety Slunečního systému. 
 
 
Stejně jako v původním díle se budeme pohybovat v prostředích rozdělených na PvE a PvP, takže budeme moci bojovat proti počítačem řízeným protivníkům i proti ostatním hráčům. Lépe než slova ale tuto hru popíše nově zveřejněný trailer, který byl vytvořen právě speciálně pro PC hráče, neboť ukazuje právě grafiku renderovanou na PC sestavě. 
 
 
Destiny 2 byla zatím přijata kladně s tím, že nový díl nabízí mnohá vylepšení oproti původnímu, ovšem kladné hodnocení se týká spíše recenzentů a jejich hodnocení kolem 85 procent. Samotní hráči, a to především majitelé Xbox One, už tak nadšení nejsou, jak ukazuje server metacritic, respektive jsou velice polarizovaní ve svém hodnocení. Někdo je nadšený z celé hry a jejího příběhu a jiný naopak zklamaný a poukazuje na nudné a repetetivní úkoly a rovněž krátké trvání celé hry. A jako obvykle si stěžují i na mikrotransakce. 
 
 
Co se týče požadavků na hardware, potřebovat budeme alespoň 6 GB RAM, procesor o výkonu Core i3-3250 či Pentia G4560, z dílny AMD pak FX-4350 a pak grafiku úrovně GeForce GTX 660/1050 nebo Radeon HD 7850 s alespoň 2 GB paměti. Nároky tak nejsou moc krvavé, což se týká i doporučené sestavy s 8GB RAM, Core i5-2400/Ryzen 5 1600X a GeForce GTX 970/1060 či Radeonem R9 390. 
 
Hra se prodává ve třech verzích, a to ve standardní za 60 dolarů, 90dolarové s expansion pass a 100dolarové digital deluxe edition s bohatým digitálním obsahem navíc. Plánována už jsou tak i další DLC, na něž poukazují nespokojení uživatelé stěžující si na krátké trvání hry. Jdeo Curse of Osiris, ale na to si hráči počkají do zimy. Druhé a zároveň poslední DLC je připravováno na jaro. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh
Jak se dalo očekávat, procesory Intel generace Coffee Lake pro desktopy budou postupně vytlačeny z trhu novou generací. Intel nyní informuje o přesném datu, kdy budou dodány na trh poslední kusy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA
Společnost Sony měla ve čtvrtek večer představit svou novou konzoli PlayStation 5, ovšem toho se nedočkáme a není jasné, kdy lze očekávat náhradní termín. Sony totiž tímto krokem podporuje aktuální protesty probíhající v USA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu
O existenci exoplanety Proxima b se obecně už dávno nepochybuje, ale vždy je dobré mít potvrzení z dalšího nezávislého zdroje. Tím je nový spektrograf ESPRESSO, který potvrdil i hmotnost planety a délku jejího oběhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení
Čerstvě máme na trhu novou verzi systému Windows 10, kterou označujeme za May 2020 Update, verzi 2004, nebo prostě za letošní velkou jarní aktualizaci. Její rozšiřování ale bylo nyní na většině typů zařízení pozastaveno. Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu
Intel se neodhodlal změnit svůj přístup k taktování desktopových procesorů ani v nejnovější generaci Comet Lake-S. Pomocí změny násobiče můžeme takto ladit výkon pouze procesorů K na sadě Z490, ale do toho vstupují výrobci základních desek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek