www.svethardware.cz
>
>

Dětské GPS lokátory děravé jak řešeto: bez šifrování a s heslem 123456

Dětské GPS lokátory děravé jak řešeto: bez šifrování a s heslem 123456
, , aktualita
Společnost Avast si posvítila na mobilní GPS lokátory a zjistila, že úroveň zabezpečení snad už ani nemůže být horší. Některé z nich nevyužívají žádnou formu šifrování a heslo k účtu je nedoporučované 123456.
K oblíbeným
reklama
Pokud potřebujete vědět, kde se nachází vaše děti, pes nebo třeba auto v případě krádeže, můžete uvažovat o nákupu GPS lokátoru. Jak ale zjistila společnost Avast, mnohé výrobky mohou nabourávat soukromí kvůli naprosto tristnímu zabezpečení. Místo zvyšování bezpečnosti ji tak mohou naopak snižovat. Základem těchto zařízení je GPS modul, nějaký jednoduchý procesor a GPRS modem se SIM kartou. Jedním ze studovaných zařízení byl T8 Mini GPS Tracker, který lze sehnat pod $50.
 
T8 Mini GPS Tracker
 
Avast zjistil např. to, že webové rozhraní pro přihlašování k systému využívá běžné nešifrované HTTP. Dalším problémem je to, že se zde dá přihlásit pomocí sériového čísla lokátoru a hesla. Jenže sériové číslo IMEI je kratší, než by mělo být (11 číslic místo 15) a mnoho lokátorů má stejnou předponu. Poněvadž je zde nastaveno výchozí heslo 123456 z výroby (a nikoli nějaké unikátní heslo pro každý lokátor zvlášť), je tak velmi jednoduché trefit fungující kombinaci sériového čísla a hesla, protože to spousta lidí nezmění. Snadno si tak ve webovém rozhraní kdokoli může nastavit své telefonní číslo a údaje z lokátoru budou chodit SMS zprávou jemu a nikoli tomu, komu by v případě nouze měly.
 
Avast navíc zjistil, že použité API bylo implementováno v mnoha dalších lokátorech, kde hrozí podobný problém. Zkusil se tedy připojit ke 4 milionům lokátorům a 600 tisíc z nich bylo aktivních s výchozím heslem. Z vybrané podmnožiny 1 milionů čísel IMEI pak byl schopen se připojit k 231 tisícům z nich, přiščemž ze 167 tisíc dostal data o poloze a šlo o zařízení 29 různých výrobců.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu
Výkonný ředitel firmy NVIDIA Jensen Huang si při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál fiskálního roku 2020 popovídal s investory i o tom, jaký dopad mají karty řady RTX a jaká bude budoucnost ray tracingu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek19 komentářů