Diablo se vrací jako klasická i kompatibilní verze s Windows 10

Diablo se vrací jako klasická i kompatibilní verze s Windows 10
, , aktualita
GOG přispěchal se znovuoživeným titulem Diablo, který se dostal do jeho digitální nabídky. Tuto hru z roku 1996 si můžeme zahrát v původním stavu v rozlišení SVGA při 20 snímcích za sekundu, anebo v trošku modernějším hávu. 
K oblíbeným
reklama
Původní Diablo už bude za dva roky slavit čtvrt století, a tak není divu, že hráči zvyklí na vysoké rozlišení, detailní textury i 3D modely mohou koukat na rozkostičkovanou 2D grafiku s pobavením či odporem. Však ani jako hra pro mobily by Diablo s takovou grafikou těžko obstálo, ale o to tu nejde. Jde o hru, která řádně odstartovala éru titulů aRPG, čili akčních her na hrdiny, stejně jako Baldur's Gate můžeme považovat za matku moderních isometrických cRPG. Tady bychom se ale už pouštěli na opravdu tenký led, protože příkladů legendárních cRPG využívajících stejný ptačí pohled najdeme dost i v době před Baldur's Gate. 
 
To platí do jisté míry i o Diablu, jenomže i když to nebylo první aRPG, umístilo laťku do nových výšin, stejně jako Baldur's Gate.
 
 
GOG tak právem očekává, že o Diablo bude zájem a že si lidé budou chtít vyzkoušet nebo připomenout, jak se hrálo v roce 1996. Právě proto je k dispozici i v původním stavu, kdy jsme si mohli nastavit rozlišení SVGA a spokojit se se 20 snímky za sekundu. V nabídce je rovněž klasická verze online herní služby Blizzard Battle.net. 
 
Pokud ale o něco takového nemáte zájem, můžete si Diablo zahrát také v modernější verzi, na níž zapracoval GOG společně s Blizzardem, aby ta odpovídala možnostem dnešních PC. Ostatně ani v roce 1996 by asi nikdo nestál o 20 FPS, kdyby měl možnost hrát daleko plynuleji. Znamená to tak i kompatibilitu s operačním systémem Windows 10 a podporu různých vysokých rozlišení. Samozřejmě také můžeme očekávat, že samotná hra bude mít vychytané chyby a bude tak v nejlepší možné kondici. Snad. 
 
Pro hraní nám postačí PC s 1GHz procesorem, 2 GB RAM a 1 GB na disku. Uživatelé tuto hru vesměs vítají, ovšem považují její cenu (8,89 eur) za poněkud vysokou. S tím se dá souhlasit, když jde o tak starý titul a bez datadisku Hellfire a i Diablo 3 se dá sehnat za 320 Kč. Někteří si také vtipně stěžují na jednoduchý design úrovní, který působí genericky. 
 
Zdroj: GOG


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala