Diablo se vrací jako klasická i kompatibilní verze s Windows 10

Diablo se vrací jako klasická i kompatibilní verze s Windows 10
, , aktualita
GOG přispěchal se znovuoživeným titulem Diablo, který se dostal do jeho digitální nabídky. Tuto hru z roku 1996 si můžeme zahrát v původním stavu v rozlišení SVGA při 20 snímcích za sekundu, anebo v trošku modernějším hávu. 
K oblíbeným
reklama
Původní Diablo už bude za dva roky slavit čtvrt století, a tak není divu, že hráči zvyklí na vysoké rozlišení, detailní textury i 3D modely mohou koukat na rozkostičkovanou 2D grafiku s pobavením či odporem. Však ani jako hra pro mobily by Diablo s takovou grafikou těžko obstálo, ale o to tu nejde. Jde o hru, která řádně odstartovala éru titulů aRPG, čili akčních her na hrdiny, stejně jako Baldur's Gate můžeme považovat za matku moderních isometrických cRPG. Tady bychom se ale už pouštěli na opravdu tenký led, protože příkladů legendárních cRPG využívajících stejný ptačí pohled najdeme dost i v době před Baldur's Gate. 
 
To platí do jisté míry i o Diablu, jenomže i když to nebylo první aRPG, umístilo laťku do nových výšin, stejně jako Baldur's Gate.
 
 
GOG tak právem očekává, že o Diablo bude zájem a že si lidé budou chtít vyzkoušet nebo připomenout, jak se hrálo v roce 1996. Právě proto je k dispozici i v původním stavu, kdy jsme si mohli nastavit rozlišení SVGA a spokojit se se 20 snímky za sekundu. V nabídce je rovněž klasická verze online herní služby Blizzard Battle.net. 
 
Pokud ale o něco takového nemáte zájem, můžete si Diablo zahrát také v modernější verzi, na níž zapracoval GOG společně s Blizzardem, aby ta odpovídala možnostem dnešních PC. Ostatně ani v roce 1996 by asi nikdo nestál o 20 FPS, kdyby měl možnost hrát daleko plynuleji. Znamená to tak i kompatibilitu s operačním systémem Windows 10 a podporu různých vysokých rozlišení. Samozřejmě také můžeme očekávat, že samotná hra bude mít vychytané chyby a bude tak v nejlepší možné kondici. Snad. 
 
Pro hraní nám postačí PC s 1GHz procesorem, 2 GB RAM a 1 GB na disku. Uživatelé tuto hru vesměs vítají, ovšem považují její cenu (8,89 eur) za poněkud vysokou. S tím se dá souhlasit, když jde o tak starý titul a bez datadisku Hellfire a i Diablo 3 se dá sehnat za 320 Kč. Někteří si také vtipně stěžují na jednoduchý design úrovní, který působí genericky. 
 
Zdroj: GOG


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů