Diablo se vrací jako klasická i kompatibilní verze s Windows 10

Diablo se vrací jako klasická i kompatibilní verze s Windows 10
, , aktualita
GOG přispěchal se znovuoživeným titulem Diablo, který se dostal do jeho digitální nabídky. Tuto hru z roku 1996 si můžeme zahrát v původním stavu v rozlišení SVGA při 20 snímcích za sekundu, anebo v trošku modernějším hávu. 
K oblíbeným
reklama
Původní Diablo už bude za dva roky slavit čtvrt století, a tak není divu, že hráči zvyklí na vysoké rozlišení, detailní textury i 3D modely mohou koukat na rozkostičkovanou 2D grafiku s pobavením či odporem. Však ani jako hra pro mobily by Diablo s takovou grafikou těžko obstálo, ale o to tu nejde. Jde o hru, která řádně odstartovala éru titulů aRPG, čili akčních her na hrdiny, stejně jako Baldur's Gate můžeme považovat za matku moderních isometrických cRPG. Tady bychom se ale už pouštěli na opravdu tenký led, protože příkladů legendárních cRPG využívajících stejný ptačí pohled najdeme dost i v době před Baldur's Gate. 
 
To platí do jisté míry i o Diablu, jenomže i když to nebylo první aRPG, umístilo laťku do nových výšin, stejně jako Baldur's Gate.
 
 
GOG tak právem očekává, že o Diablo bude zájem a že si lidé budou chtít vyzkoušet nebo připomenout, jak se hrálo v roce 1996. Právě proto je k dispozici i v původním stavu, kdy jsme si mohli nastavit rozlišení SVGA a spokojit se se 20 snímky za sekundu. V nabídce je rovněž klasická verze online herní služby Blizzard Battle.net. 
 
Pokud ale o něco takového nemáte zájem, můžete si Diablo zahrát také v modernější verzi, na níž zapracoval GOG společně s Blizzardem, aby ta odpovídala možnostem dnešních PC. Ostatně ani v roce 1996 by asi nikdo nestál o 20 FPS, kdyby měl možnost hrát daleko plynuleji. Znamená to tak i kompatibilitu s operačním systémem Windows 10 a podporu různých vysokých rozlišení. Samozřejmě také můžeme očekávat, že samotná hra bude mít vychytané chyby a bude tak v nejlepší možné kondici. Snad. 
 
Pro hraní nám postačí PC s 1GHz procesorem, 2 GB RAM a 1 GB na disku. Uživatelé tuto hru vesměs vítají, ovšem považují její cenu (8,89 eur) za poněkud vysokou. S tím se dá souhlasit, když jde o tak starý titul a bez datadisku Hellfire a i Diablo 3 se dá sehnat za 320 Kč. Někteří si také vtipně stěžují na jednoduchý design úrovní, který působí genericky. 
 
Zdroj: GOG


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ uvádí novou řadu herních monitorů Mobiuz. Známe české ceny BenQ uvádí novou řadu herních monitorů Mobiuz. Známe české ceny
Pod označeními EX2710 a EX2510 se skrývají první dva zástupci ze série BenQ Mobiuz, která byla vytvořena na míru hráčům. Monitory podporují technologii HDRi a používají elektrostatické reproduktory.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NTU vyvinulo perovskitový solární panel s nebývalou 18,1% účinností NTU vyvinulo perovskitový solární panel s nebývalou 18,1% účinností
Také na Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore) se věnují vývoji perovskitových solárních panelů, které vypadají být slibným zdrojem elektrické energie do budoucna. Jejich verze dosáhla 18,1% účinnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Porsche a Mahle testují 3D tisk pístů: přidávají 30 koní Porsche a Mahle testují 3D tisk pístů: přidávají 30 koní
Společnosti Porsche a Mahle zkouší inovativní metodu výroby pístů do spalovacích motorů. Pomocí 3D tisku lze vyrobit lehčí písty, díky čemuž mohou zvýšit výkon motoru. První testy ukazují nárůst až 30 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů Apple prý Samsungu zaplatí pokutu 950 mil. USD, koupil málo OLED displejů
Pokud nesplníte smluvní závazky, obvykle nastanou nepříjemné důsledky. Podle neoficiálních informací mělo toto postihnout společnost Apple, která má Samsungu zaplatit na pokutách okolo 950 mil. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií Softbank zvažuje prodej firmy Arm Holdings, ve hře je i primární emise akcií
Společnost Softbank dle The Wall Street Journal (TWSJ) začala zvažovat možnost prodeje Arm Holdings, který přitom vlastní jen čtyři roky. Alternativou pro to může být primární emise cenných papírů, čili Initial Public Offering. 
Včera, aktualita, Jan Vítek