www.svethardware.cz
>
>

Digitální dárky na sociální síti TikTok se vymykají kontrole

Digitální dárky na sociální síti TikTok se vymykají kontrole
, , aktualita
Sociální síť TikTok je v poslední době neuvěřitelným hitem a má na kontě také i několik kontroverzních problémů. Jedním z nich jsou digitální dárky, které někteří influenceři začali nepříjemně zneužívat.
K oblíbeným
reklama
I když mnozí lidé o sociální síti TikTok nikdy neslyšeli, faktem je, že mezi velmi mladým publikem (teenagery) jde o obrovský hit a počet uživatelů se už odhaduje na půl miliardy. Známá je však také u různých policejních a jiných podobných složek, neboť mladé publikum je velmi snadno ovlivnitelné a zneužitelné. Jedná se v poslední době např. i o tzv. digitální dárky, kdy sledující fanoušci mohou svým oblíbeným hvězdám poslat finanční obnos jako dárek a podporu v jejich tvorbě. Ta se skládá z krátkých videí, často s hudební tématikou. Zatímco na posílání dárků svým způsobem není nic špatného, dá se toho zneužívat a to se začíná vymykat kontrole.
 
TikTok logo
 
Mladí teenageři (a zejména děti, které by zde ani neměly mít registraci) mnohdy ještě nemají dostatečný úsudek a byly zaznamenány případy, kdy děti svým idolům poslaly i stovky liber. Někteří už toho začali i zneužívat a za dostatečně vysoký obnos (např. 49 liber) slíbili např. zaslat své telefonní číslo. Ne vždy k tomu došlo a pokud ano, obvykle ho nikdo nikdy nezvedal.
 
Dalšími strategiemi je např. slib, že je ve svém přenosu osloví a podobně. Nejrůznější kontrolní orgány, ale i sami někteří influenceři tlačí na to, aby TikTok změnil svou politiku a např. omezil věkovou hranici, pod kterou nebude možné zasílat tyto peněžní dárky. Nicméně víme jak to chodí a už dnes je na této síti mnoho dětí, které ještě nedovršily věk 13 let, který je minimem. Např. Stephanie Barbour z Toronta zjistila, že její teprve 11letá dcera je na síti aktivní a utratila zde 400 kanadských dolarů, aniž by za to něco dostala.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek