www.svethardware.cz
>
>

Digitální dárky na sociální síti TikTok se vymykají kontrole

Digitální dárky na sociální síti TikTok se vymykají kontrole
, , aktualita
Sociální síť TikTok je v poslední době neuvěřitelným hitem a má na kontě také i několik kontroverzních problémů. Jedním z nich jsou digitální dárky, které někteří influenceři začali nepříjemně zneužívat.
K oblíbeným
reklama
I když mnozí lidé o sociální síti TikTok nikdy neslyšeli, faktem je, že mezi velmi mladým publikem (teenagery) jde o obrovský hit a počet uživatelů se už odhaduje na půl miliardy. Známá je však také u různých policejních a jiných podobných složek, neboť mladé publikum je velmi snadno ovlivnitelné a zneužitelné. Jedná se v poslední době např. i o tzv. digitální dárky, kdy sledující fanoušci mohou svým oblíbeným hvězdám poslat finanční obnos jako dárek a podporu v jejich tvorbě. Ta se skládá z krátkých videí, často s hudební tématikou. Zatímco na posílání dárků svým způsobem není nic špatného, dá se toho zneužívat a to se začíná vymykat kontrole.
 
TikTok logo
 
Mladí teenageři (a zejména děti, které by zde ani neměly mít registraci) mnohdy ještě nemají dostatečný úsudek a byly zaznamenány případy, kdy děti svým idolům poslaly i stovky liber. Někteří už toho začali i zneužívat a za dostatečně vysoký obnos (např. 49 liber) slíbili např. zaslat své telefonní číslo. Ne vždy k tomu došlo a pokud ano, obvykle ho nikdo nikdy nezvedal.
 
Dalšími strategiemi je např. slib, že je ve svém přenosu osloví a podobně. Nejrůznější kontrolní orgány, ale i sami někteří influenceři tlačí na to, aby TikTok změnil svou politiku a např. omezil věkovou hranici, pod kterou nebude možné zasílat tyto peněžní dárky. Nicméně víme jak to chodí a už dnes je na této síti mnoho dětí, které ještě nedovršily věk 13 let, který je minimem. Např. Stephanie Barbour z Toronta zjistila, že její teprve 11letá dcera je na síti aktivní a utratila zde 400 kanadských dolarů, aniž by za to něco dostala.
 
Zdroj: bbc.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek