www.svethardware.cz
>
>
>
>

Digitimes: příští rok nastoupí NVIDIA Ampere na 7nm procesu s EUV

Digitimes: příští rok nastoupí NVIDIA Ampere na 7nm procesu s EUV
, , aktualita
Server Digitimes odvolávající se na své zdroje z průmyslu prozradil, že další generace grafických čipů NVIDIA, již známe jako Ampere, přijde na trh v příštím roce a postavena bude na 7nm procesu s EUV. Ovšem nebude to proces od TSMC.
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě je třeba říci, že ačkoliv je tato zpráva zajímavá, není na ní celkem nic překvapivého nebo neočekávaného, tedy snad jen to, že NVIDIA dle Digitimes tentokrát neosloví jako obvykle firmu TSMC, ale Samsung, který nabídne svůj 7nm proces využívající EUV.  
 
 
Dozvídáme se tak to, že NVIDIA na příští rok chystá generaci Ampere, která bude založena na 7nm procesu s EUV firmy Samsung. Dříve jsme přitom očekávali Ampere už po generaci Volta, ale jaksi se nám mezi ně vloudil aktuální Turing. 
 
Otázka je, co bude konkrétně v roce 2020 připraveno, nebo co NVIDIA vypustí do světa nejdříve. Vzhledem k dosavadním zkušenostem si můžeme vsadit spíše na AI akcelerátory než herní nebo i profesionální grafické karty. Konkrétně tak lze očekávat nové verze akcelerátorů Tesla. Takže zbývá otázka, kdy by se mohly dostat na trh herní verze Amperu, a to samozřejmě za předpokladu, že tu vůbec nějaké herní verze budou. Však dobře víme, že po i herních Pascalech následovala generace Volta, která však nepřinesla žádné čistě herní modely, takže skutečně nelze automaticky očekávat, že v případě generace Ampere to bude jiné. 
 
NVIDII ovšem po uvedení Pascalu trvalo více než dva roky, než vypustila na trh další herní generaci a pokud by to příště mělo být podobné, dala by se očekávat další obměna spíše na konci roku 2020 nebo na začátku 2021. 
 
Co se týče 7nm EUV procesu firmy Samsung, ten by měl být v příštím roce už vyspělý, ostatně už dnes ani nejde o žádnou skutečně horkou novinku. Nyní už se TSMC se Samsungem snaží spíše o to, aby zprovoznily další procesy, a to 6nm či 5nm. Ty také využijí technologii EUV na ještě více vrstvách než v případě prvních pokusů na 7nm procesech. Otázka je, proč si NVIDIA tentokrát zvolila Samsung a ne TSMC, ale odpověď na ni se asi těžko dozvíme. Může jít o cenu spojenou s výtěžností, výrobní kapacitu či snad něco jiného?
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů