www.svethardware.cz
>
>
>
>

Digitimes: příští rok nastoupí NVIDIA Ampere na 7nm procesu s EUV

Digitimes: příští rok nastoupí NVIDIA Ampere na 7nm procesu s EUV
, , aktualita
Server Digitimes odvolávající se na své zdroje z průmyslu prozradil, že další generace grafických čipů NVIDIA, již známe jako Ampere, přijde na trh v příštím roce a postavena bude na 7nm procesu s EUV. Ovšem nebude to proces od TSMC.
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě je třeba říci, že ačkoliv je tato zpráva zajímavá, není na ní celkem nic překvapivého nebo neočekávaného, tedy snad jen to, že NVIDIA dle Digitimes tentokrát neosloví jako obvykle firmu TSMC, ale Samsung, který nabídne svůj 7nm proces využívající EUV.  
 
 
Dozvídáme se tak to, že NVIDIA na příští rok chystá generaci Ampere, která bude založena na 7nm procesu s EUV firmy Samsung. Dříve jsme přitom očekávali Ampere už po generaci Volta, ale jaksi se nám mezi ně vloudil aktuální Turing. 
 
Otázka je, co bude konkrétně v roce 2020 připraveno, nebo co NVIDIA vypustí do světa nejdříve. Vzhledem k dosavadním zkušenostem si můžeme vsadit spíše na AI akcelerátory než herní nebo i profesionální grafické karty. Konkrétně tak lze očekávat nové verze akcelerátorů Tesla. Takže zbývá otázka, kdy by se mohly dostat na trh herní verze Amperu, a to samozřejmě za předpokladu, že tu vůbec nějaké herní verze budou. Však dobře víme, že po i herních Pascalech následovala generace Volta, která však nepřinesla žádné čistě herní modely, takže skutečně nelze automaticky očekávat, že v případě generace Ampere to bude jiné. 
 
NVIDII ovšem po uvedení Pascalu trvalo více než dva roky, než vypustila na trh další herní generaci a pokud by to příště mělo být podobné, dala by se očekávat další obměna spíše na konci roku 2020 nebo na začátku 2021. 
 
Co se týče 7nm EUV procesu firmy Samsung, ten by měl být v příštím roce už vyspělý, ostatně už dnes ani nejde o žádnou skutečně horkou novinku. Nyní už se TSMC se Samsungem snaží spíše o to, aby zprovoznily další procesy, a to 6nm či 5nm. Ty také využijí technologii EUV na ještě více vrstvách než v případě prvních pokusů na 7nm procesech. Otázka je, proč si NVIDIA tentokrát zvolila Samsung a ne TSMC, ale odpověď na ni se asi těžko dozvíme. Může jít o cenu spojenou s výtěžností, výrobní kapacitu či snad něco jiného?
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře