www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Digitimes: rok 2020 bude pro AMD nejlepší ze všech

Digitimes: rok 2020 bude pro AMD nejlepší ze všech
, , aktualita
Server Digitimes s využitím vlastních zdrojů v tchaj-wanském průmyslu tvrdí, že tento rok bude pro společnost AMD z několika ohledů nejlepší ze všech předchozích. A dá se říci, že takovou věc lze tušit. 
K oblíbeným
reklama
Průzkum serveru Digitimes říká, že různé společnosti se připravují na nebývale široké využití procesorů AMD, k čemuž napomůže i Intel svou pokračující neschopností uspokojit poptávku po svých produktech. Intel tak sám zařídí, aby AMD mohlo proniknout na širší trh, což by jinak nemuselo být tak snadné bez ohledu na kvalitu jeho produktů. Zde se přitom mluví stále o aktuálních procesorech Intel i AMD, ne o těch, které budou následovat. 
 
 
Dále se tu píše, že architektura Zen 3 od AMD bude dle očekávání využita v rekordním množství produktů od výrobců PC a že procesory AMD už jasně získávají na oblibě a už nyní viditelně roste jejich využití v OEM i značkovém hardwaru a tento trend bude v letošním roce pokračovat, jak očekávají průmyslníci. 
 
AMD také bude mít relativně nerušený rok 2020 z hlediska toho, že Intel se bude muset velice snažit, aby dostal na trh více 10nm produktů a zkusil zachytit nástup svého konkurenta. Neočekává se přitom, že by nabídl produkty, které by situaci výrazně zvrátily v jeho prospěch, a to zvláště v případě serverů, HEDT a desktopů. A co víc, tato situace má díky náskoku TSMC a potažmo Samsungu ve výrobních procesech pokračovat i přinejmenším během následujících dvou let. 
 
Co se týče grafických produktů firmy AMD, zde je zpráva mnohem zdrženlivější a mluví o případném nástupu opravdu konkurenceschopné architektury (čili 2. generace Navi). Pokud ta skutečně přijde, a to nejspíše na konci tohoto či začátku příštího roku, může se AMD těšit na další nárůst svých tržeb. Ale to je logické, že? 
 
Nyní se čeká především na to, až aktuálně primární zákazník firmy TSMC v případě 7nm procesu přejde na nový 5nm proces. Jedná se o společnost Apple, kterou by pak na její pozici mělo nahradit právě AMD, což lze už očekávat během tohoto pololetí. V kombinaci s investicemi TSMC do navýšení kapacity 7nm linek to dle očekávání přinese dvojnásobný počet waferů pro AMD a to se pochopitelně odrazí v celkových tržbách i schopnosti uspokojovat poptávku, s čímž mělo AMD v minulosti řadu problémů. 
 
Zkrátka a dobře, budoucnost pro AMD aktuálně vypadá velice pozitivně. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář