www.svethardware.cz
>
>

Diskuzní platforma Disqus hackuta, unikla data 17,5 milionu lidí

Diskuzní platforma Disqus hackuta, unikla data 17,5 milionu lidí
, , aktualita
Diskuzní platforma Disqus, která je používána nejrůznějšími weby po celém světě, byla hacknuta. Na únik dat více než 17 milionů lidí se ale přišlo až po několika letech. Mezi daty byla i hesla ke službě.
K oblíbeným
reklama
Jednou z velmi oblíbených diskuzních platforem zejména na zahraničních webech je Disqus a jako taková je vítaným cílem hackerů. Bezpečnostní výzkumník Troy Hunt našel na dark webu databázi pocházející právě z této diskuzní služby a ihned informoval její provozovatele. Zjistilo se, že k úniku dat z databáze došlo před několika lety v červenci 2012. Obsahuje tak data 17,5 milionu lidí z let 2007 až 2012.
 
Disqus logo
 
Vedle e-mailové adresy obsahuje i uživatelská jména, datum registrace, datum posledního přístupu a v případě jedné třetiny uživatelů i jejich hesla. Ta byla zakódována pomocí hashovací funkce SHA1, nicméně ta je dnes považována za nedostatečně bezpečnou.
 
Všem uživatelům, kteří byli únikem dotčeni, bylo resetováno heslo a byli vyzváni k vytvoření nového. Zároveň jim bylo doporučeno, aby si případně změnili hesla na všech takových stránkách, kde použili totéž heslo jako v Disqus. Sám Disqus bezpečnost průběžně zvyšuje a např. koncem roku 2012 změnil hashovací algoritmus z SHA1 na bcrypt.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů