DJI představil nový profesionální dron Inspire 2

DJI představil nový profesionální dron Inspire 2
, , aktualita
Společnost DJI dnes rozšířila nabídku svých dronů o dva nové modely. Tím prvním je profesionální verze Inspire 2 s podporou 5.2K videa s neuvěřitelným datovým tokem 4,2 Gbps v Adobe CinemaDNG RAW formátu. Umí létat rychlostí až 108 km/h
K oblíbeným
reklama
DJI neusíná na vavřínech a rozšiřuje nabídku svých dronů a dva nové kousky. Do profesionálního trhu zamíří DJI Inspire 2, pro běžné zákazníky pak bude určen Phantom 4 Pro. Novinka Inspire 2 dokáže dosáhnout rychlosti až 108 km/h a na 80 km/h zrychlí za pouhé čtyři sekundy. Spolu s dvěma Li-Po6S bateriemi (22,8 V, 4280 mAh) vážícími 515 gramů dokáže vydržet ve vzduchu po dobu 27 minut. Baterie tak uchovají 97,58 Wh energie. Podporováno je 180W nabíjení (26,1V při 6,9A), takže jejich nabití by mělo být dílem trochu více než půl hodiny. Celková hmotnost dronu včetně baterií činí 3290 gramů, není v tom ale započítán stabilizátor s kamerou. Maximální vzletová hmotnost může činit 4 kilogramy. Dron se může pohybovat maximálně ve výšce 2500 metrů nad mořem, se speciálními lopatkami se ale dá dostat až do 5 km.


DJI Inspire 2


Kamerka umí natáčet až 5.2K videosekvence při datovém toku 4,2Gbps v Adobe CinemaDNG RAW formátu. Podporováno je i Adobe CinemaDNG, Apple ProRes 422 HQ i 4444 XQ, H.264 a H.265. Přes Enhanced Lightbridge lze streamovat 1080i50 nebo 720p60 video. K dispozici jsou dvě podporované kamery, Zenmuse X4S a X5S. Model X4S je vybaven 1,0" 20MPx snímačem s dynamickým rozsahem 11,6 EV. Objektiv má 24mm přepočtenou ohniskovou vzdálenost a světelnost F2,8. Využita je mechanická závěrka pro minimalizaci rolling shutter efektu. Druhá kamera Zenmuse X5S má o trochu větší 4/3" snímač s rozlišením 20,8 MPx a umí 20fps sekvenční snímání v RAWu. Podporuje výměnu objektivů, zatím je jich podporováno osm.

Pro větší bezpečnost a detekci překážek je letoun vybaven kamerami pro stero vidění vepředu i vzadu, směrem nahoru pak míří infračervená kamera. Zajímavostí je Spotlight Pro Mode, který sleduje objekt nezávisle na tom, v jaké pozici a kam míří dron. Dálkový ovladač může být použit na vzdálenost až 7 kilometrů podle zvoleného režimu ovládání. Samotný dron vyjde na $2999, s kamerou Zenmuse X5S ale vyjde na $6198.

Zdroj: dji.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek56 komentářů