DJI představil nový profesionální dron Inspire 2

DJI představil nový profesionální dron Inspire 2
, , aktualita
Společnost DJI dnes rozšířila nabídku svých dronů o dva nové modely. Tím prvním je profesionální verze Inspire 2 s podporou 5.2K videa s neuvěřitelným datovým tokem 4,2 Gbps v Adobe CinemaDNG RAW formátu. Umí létat rychlostí až 108 km/h
K oblíbeným
reklama
DJI neusíná na vavřínech a rozšiřuje nabídku svých dronů a dva nové kousky. Do profesionálního trhu zamíří DJI Inspire 2, pro běžné zákazníky pak bude určen Phantom 4 Pro. Novinka Inspire 2 dokáže dosáhnout rychlosti až 108 km/h a na 80 km/h zrychlí za pouhé čtyři sekundy. Spolu s dvěma Li-Po6S bateriemi (22,8 V, 4280 mAh) vážícími 515 gramů dokáže vydržet ve vzduchu po dobu 27 minut. Baterie tak uchovají 97,58 Wh energie. Podporováno je 180W nabíjení (26,1V při 6,9A), takže jejich nabití by mělo být dílem trochu více než půl hodiny. Celková hmotnost dronu včetně baterií činí 3290 gramů, není v tom ale započítán stabilizátor s kamerou. Maximální vzletová hmotnost může činit 4 kilogramy. Dron se může pohybovat maximálně ve výšce 2500 metrů nad mořem, se speciálními lopatkami se ale dá dostat až do 5 km.


DJI Inspire 2


Kamerka umí natáčet až 5.2K videosekvence při datovém toku 4,2Gbps v Adobe CinemaDNG RAW formátu. Podporováno je i Adobe CinemaDNG, Apple ProRes 422 HQ i 4444 XQ, H.264 a H.265. Přes Enhanced Lightbridge lze streamovat 1080i50 nebo 720p60 video. K dispozici jsou dvě podporované kamery, Zenmuse X4S a X5S. Model X4S je vybaven 1,0" 20MPx snímačem s dynamickým rozsahem 11,6 EV. Objektiv má 24mm přepočtenou ohniskovou vzdálenost a světelnost F2,8. Využita je mechanická závěrka pro minimalizaci rolling shutter efektu. Druhá kamera Zenmuse X5S má o trochu větší 4/3" snímač s rozlišením 20,8 MPx a umí 20fps sekvenční snímání v RAWu. Podporuje výměnu objektivů, zatím je jich podporováno osm.

Pro větší bezpečnost a detekci překážek je letoun vybaven kamerami pro stero vidění vepředu i vzadu, směrem nahoru pak míří infračervená kamera. Zajímavostí je Spotlight Pro Mode, který sleduje objekt nezávisle na tom, v jaké pozici a kam míří dron. Dálkový ovladač může být použit na vzdálenost až 7 kilometrů podle zvoleného režimu ovládání. Samotný dron vyjde na $2999, s kamerou Zenmuse X5S ale vyjde na $6198.

Zdroj: dji.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala