DJI představuje drony Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom

DJI představuje drony Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom
, , aktualita
Známý výrobce dronů DJI představuje dvě novinky v řadě Mavic. Dron Mavic 2 Pro přináší velký 1" snímač a podporu 4k 10bit HDR videa, Mavic 2 Zoom pak dostává 2× optický zoom a podporu Dolly Zoom efektu.
K oblíbeným
reklama
Nabídka dronů společnosti DJI byla obohacena o dvě zajímavé novinky Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom. Obě jsou v zásadě stejné a liší se v kamerce. Oba drony tak mají skládací konstrukci, která jim dovoluje výrazně snížit rozměry při transportu. Z rozměrů nesloženého dronu 322×242×84 mm se tak dá dostat na 214×91×84 milimetrů. Hmotnost dronů je 907 gramů v případě verze Pro a 905 gramů u varianty Zoom. Drony mohou létat rychlostí až 72 km/h, nahoru lze stoupat maximálně 5 m/s (18 km/h), klesat pak 3 m/s (11 km/h).
 
DJI Mavic 2 Pro
 
Na místě ve vzduchu mají drony vydržet 29 minut, při rychlosti 25 km/h pak mohou letět dokonce 31 minut. Pokud by letěl 50 km/h, baterie bude stačit na uletění 18 kilometrů (jde o 15,4V 3850mAh baterii). Dálkový ovladač pracuje v pásmech 2,4 GHz i 5,8 GHz a dle výrobce má být schopen ovládat jej až na vzdálenost 8 kilometrů (FCC). Podporuje smartphony s délkou do 160 mm a má jak micro USB, tak i USB-C port. Využít lze aplikaci DJI GO 4 a používá se přenosový systém OcuSync 2.0. Přenášet lze až Full HD obraz při 30 fps s latencí okolo 120 až 130 ms.
 
DJI Mavic 2 Pro
 
Mavic 2 Pro má kamerku Hasselblad s velkým 1,0" 20MPx CMOS senzorem, který slibuje dynamický rozsah až 14 EV a fotografie může ukládat do JPEGu i RAWu (DNG soubory). Úhel záběru činí 77°, což odpovídá přepočtené 28mm ohniskové vzdálenosti. Světelnost objektivu má solidní hodnotu F2,8, clonit pak lze až na F11. Rozsah citlivostí začíná na ISO 100, u fotografií pak končí na ISO 3200 u automatiky nebo ISO 12800 při manuálním nastavení. U videa je pak maximem ISO 6400, to už ale musíte počítat s velkým šumem. Elektronická závěrka nabídne časy od 1/8000 sekundy do 8 sekund.
 
DJI Mavic 2 Pro
 
Vedle fotografií lze pořizovat snímky i sekvenčním snímáním (3 nebo 5 snímků), dále je tu expoziční bracketing (3 nebo 5 snímků s až 0,7EV rozdíly). Nechybí dokonce ani intervalové snímání s intervaly od 5 do 60 sekund v RAWu (2-60 sekund v JPEGu). Pokud jde o video, maximem jsou 4K videosekvence (3840×2160 pixelů), které lze natáčet nanejvýš při 30 fps. 2.7K video už je podporováno při 60 fps a Full HD můžete natáčet dokonce při 120 snímcích za sekundu. Maximální datový tok činí 100 Mbps a podporovány jsou dokonce i režimy Dlog-M HDR HLG, oba s 10bitovými barvami. Videa lze ukládat jak v souborech MOV, tak i MP4 a lze využít nejen MPEG-4 AVC/H.264 kompresi, ale také úspornější HEVC/H.265.
 
DJI Mavic 2 Zoom
 
Mavic 2 Zoom má odlišnou kamerku a nyní zmíníme rozdíly (spoustu výše zmíněných vlastností je shodných). Má tedy 1/2,3" CMOS snímač s rozlišením 12 megapixelů (dynamický rozsah 13 EV) a objektiv má 2× optický zoom v přepočteném rozsahu 24 až 48 milimetrů (úhel záběru 83° až 48°). Jeho světelnost činí F2,8 až F3,8. Citlivosti sice také začínají na ISO 100, ale končí už při ISO 1600, resp. ISO 3200 při manuálním nastavení a u videa. Snímací režimy jsou totožné, rozsahy časů rovněž a totéž se týká i rozlišení a snímkovacích frekvencí videa. Rozdílem je akorát to, že místo HDR 10bitových režimů je zde D-Cinelike záznam.
 
DJI Mavic 2 Zoom
 
Zajímavostí této verze je také možnost pořizovat 48MPx fotografie díky skládání 9 expozic dohromady. Další pozoruhodností je podpora Dolly Zoom efektu, kdy se zoomuje objektivem, ale hlavní objekt má stále stejnou velikost, neboť se v průběhu zoomování mění vzdálenost kamery od objektu. Tento efekt ve svých filmech miloval Alfred Hitchcock. Kamerka také podporuje hybridní autofokus (má fázové senzory na čipu).
 
Jak Mavic 2 Pro, tak Mavic 2 Zoom mají gimbal s 3osou stabilizací a možností mechanického otáčení o 100° do stran a -135° až +45° dolů a nahoru. Elektronicky je pak podporováno 75° do stran a -90° až +30° dolů a nahoru. Nechybí ani funkce Hypelapse a sledování objektů. K dispozici je ActiveTrack 2.0, která je schopna předpovědět pohyb objektu po další 2 sekundy, takže jej může sledovat i poté, co jej zakryje překážka. Advanced Pilot Assistance System díky 10 senzorům zajišťuje navigování dronu a vyhýbání se překážkám.
 
Data se ukládají na 8GB vnitřní úložiště, ale je možné využít i microSD kartu. Mavic 2 Pro bude stát $1149, Mavic 2 Zoom pak $1249. Fly More Kit s dalšími dvěma bateriemi, nabíjecím hubem, nabíječkou do auta, taškou a dalšími dvěma sadami vrtulí vyjde na $319.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře