DJI uvádí programovatelného robota RoboMaster S1

DJI uvádí programovatelného robota RoboMaster S1
, , aktualita
DJI se se svým novým produktem vrhlo do výuky programování. Vytvořilo totiž robota RoboMaster S1, který je určen nejen pro děti. Může jezdit a dokonce i střílet, nechybí mu kamera a infračervené senzory.
K oblíbeným
reklama
Společnost DJI sice známe především jako výrobce dronů, nicméně nyní představila produkt z jiné kategorie. Nese název RoboMaster S1 a jde o výukového robota. Aby výuka programování nebyla moc nezáživná, existuje mnoho zábavnějších pomůcek. Často se využívá např. Scratch, kde je i pro naprosté laiky dosti jednoduché vytvořit jednoduchou hru, a to děti dost baví. Přitom se v tom naučí všechny základy algoritmizace. A právě Scratch je jedním z podporovaných rozhraní pro nového robota. Programování tak dostane opět jiný náboj, když se objekt nepohybuje jen na obrazovce, ale i v reálném životě (zdaleka však nejde o prvního programovatelného robota na trhu). Dalším podporovaným programovacím jazykem je pak Python.
 
DJI RoboMaster S1
 
RoboMaster S1 má elektromotorky M3508I s výkonem 19 W, podvozek je osazen kolečky Mecanum, nechybí ani několik portů pro připojení příslušenství. Máme zde i vlastní kamerku s 5MPx rozlišením (2560×1440 pixelů), která dokáže dodávat obraz ve Full HD (1920×1080 pixelů) nebo HD (1280×720 pixelů) při 30 fps. Jde o malý 1/4" čip a jeho objektiv poskytuje 120° úhel záběru. Navíc je na gimbalu, aby byl obraz z kamery stabilnější.
 
DJI RoboMaster S1 Scratch
 
Dále tu máme infračervené snímače s viditelností na maximálně 6 metrů a úhlem 10° až 40° dle podmínek, další má pak viditelnost sice jen na 3 metry, ale pokryje všech 360°. Nechybí ani detektor nárazu, neboť roboti mohou také střílet gelové kuličky.Těch dokáže vystřelit až 10 kusů za sekundu s počáteční rychlostí 26 m/s (93,6 km/h). Zásobník jich pojme asi okolo 430 při rozměrech 5,9 až 6,8 mm a hmotnosti 0,12 až 0,17 gramu.
 
DJI RoboMaster S1
 
Celkově je tu několik desítek senzorů, takže možnosti využití se meze opravdu nekladou. Ostatně výše zmíněná kamera podporuje i detekci tváří, rozpoznání gest a robota lze ovládat i akusticky, takže může reagovat např. na tlesknutí. Nechybí tedy mikrofon, ale ani reproduktor. Ovládání probíhá přes Wi-Fi, latence je dle podmínek okolo 80-100 ms. Aplikace existují pro Android 5.0 a novější, resp. iOS 9.0 a novější.
 
DJI RoboMaster S1
 
Robot měří 320×240×270 mm a váží 3,3 kg. Maximální rychlost pohybu je 3,5 m/s (12,6 km/h) dopředu, 2,5 m/s (9 km/h) dozadu a 2,8 m/s (10,1 km/h) do strany. Navíc se dokáže i rychle otáčet, a to až 600° za sekundu. Akumulátor typu LiPo 3S s napětím 10,8 V má kapacitu 2400 mAh a pojme tedy 25,92 Wh energie. Dokáže se nabíjet maximálně s 29 W (nabit by tak mohl být zhruba za hodinu) a vydrží na 35 minut jízdy rychlostí 2 m/s. Podporovány jsou i microSD karty s kapacitou do 64 GB. Prodej začíná v USA už dnes za cenu $499.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře