DJI uvádí programovatelného robota RoboMaster S1

DJI uvádí programovatelného robota RoboMaster S1
, , aktualita
DJI se se svým novým produktem vrhlo do výuky programování. Vytvořilo totiž robota RoboMaster S1, který je určen nejen pro děti. Může jezdit a dokonce i střílet, nechybí mu kamera a infračervené senzory.
K oblíbeným
reklama
Společnost DJI sice známe především jako výrobce dronů, nicméně nyní představila produkt z jiné kategorie. Nese název RoboMaster S1 a jde o výukového robota. Aby výuka programování nebyla moc nezáživná, existuje mnoho zábavnějších pomůcek. Často se využívá např. Scratch, kde je i pro naprosté laiky dosti jednoduché vytvořit jednoduchou hru, a to děti dost baví. Přitom se v tom naučí všechny základy algoritmizace. A právě Scratch je jedním z podporovaných rozhraní pro nového robota. Programování tak dostane opět jiný náboj, když se objekt nepohybuje jen na obrazovce, ale i v reálném životě (zdaleka však nejde o prvního programovatelného robota na trhu). Dalším podporovaným programovacím jazykem je pak Python.
 
DJI RoboMaster S1
 
RoboMaster S1 má elektromotorky M3508I s výkonem 19 W, podvozek je osazen kolečky Mecanum, nechybí ani několik portů pro připojení příslušenství. Máme zde i vlastní kamerku s 5MPx rozlišením (2560×1440 pixelů), která dokáže dodávat obraz ve Full HD (1920×1080 pixelů) nebo HD (1280×720 pixelů) při 30 fps. Jde o malý 1/4" čip a jeho objektiv poskytuje 120° úhel záběru. Navíc je na gimbalu, aby byl obraz z kamery stabilnější.
 
DJI RoboMaster S1 Scratch
 
Dále tu máme infračervené snímače s viditelností na maximálně 6 metrů a úhlem 10° až 40° dle podmínek, další má pak viditelnost sice jen na 3 metry, ale pokryje všech 360°. Nechybí ani detektor nárazu, neboť roboti mohou také střílet gelové kuličky.Těch dokáže vystřelit až 10 kusů za sekundu s počáteční rychlostí 26 m/s (93,6 km/h). Zásobník jich pojme asi okolo 430 při rozměrech 5,9 až 6,8 mm a hmotnosti 0,12 až 0,17 gramu.
 
DJI RoboMaster S1
 
Celkově je tu několik desítek senzorů, takže možnosti využití se meze opravdu nekladou. Ostatně výše zmíněná kamera podporuje i detekci tváří, rozpoznání gest a robota lze ovládat i akusticky, takže může reagovat např. na tlesknutí. Nechybí tedy mikrofon, ale ani reproduktor. Ovládání probíhá přes Wi-Fi, latence je dle podmínek okolo 80-100 ms. Aplikace existují pro Android 5.0 a novější, resp. iOS 9.0 a novější.
 
DJI RoboMaster S1
 
Robot měří 320×240×270 mm a váží 3,3 kg. Maximální rychlost pohybu je 3,5 m/s (12,6 km/h) dopředu, 2,5 m/s (9 km/h) dozadu a 2,8 m/s (10,1 km/h) do strany. Navíc se dokáže i rychle otáčet, a to až 600° za sekundu. Akumulátor typu LiPo 3S s napětím 10,8 V má kapacitu 2400 mAh a pojme tedy 25,92 Wh energie. Dokáže se nabíjet maximálně s 29 W (nabit by tak mohl být zhruba za hodinu) a vydrží na 35 minut jízdy rychlostí 2 m/s. Podporovány jsou i microSD karty s kapacitou do 64 GB. Prodej začíná v USA už dnes za cenu $499.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek