DJI uvádí programovatelného robota RoboMaster S1

DJI uvádí programovatelného robota RoboMaster S1
, , aktualita
DJI se se svým novým produktem vrhlo do výuky programování. Vytvořilo totiž robota RoboMaster S1, který je určen nejen pro děti. Může jezdit a dokonce i střílet, nechybí mu kamera a infračervené senzory.
K oblíbeným
reklama
Společnost DJI sice známe především jako výrobce dronů, nicméně nyní představila produkt z jiné kategorie. Nese název RoboMaster S1 a jde o výukového robota. Aby výuka programování nebyla moc nezáživná, existuje mnoho zábavnějších pomůcek. Často se využívá např. Scratch, kde je i pro naprosté laiky dosti jednoduché vytvořit jednoduchou hru, a to děti dost baví. Přitom se v tom naučí všechny základy algoritmizace. A právě Scratch je jedním z podporovaných rozhraní pro nového robota. Programování tak dostane opět jiný náboj, když se objekt nepohybuje jen na obrazovce, ale i v reálném životě (zdaleka však nejde o prvního programovatelného robota na trhu). Dalším podporovaným programovacím jazykem je pak Python.
 
DJI RoboMaster S1
 
RoboMaster S1 má elektromotorky M3508I s výkonem 19 W, podvozek je osazen kolečky Mecanum, nechybí ani několik portů pro připojení příslušenství. Máme zde i vlastní kamerku s 5MPx rozlišením (2560×1440 pixelů), která dokáže dodávat obraz ve Full HD (1920×1080 pixelů) nebo HD (1280×720 pixelů) při 30 fps. Jde o malý 1/4" čip a jeho objektiv poskytuje 120° úhel záběru. Navíc je na gimbalu, aby byl obraz z kamery stabilnější.
 
DJI RoboMaster S1 Scratch
 
Dále tu máme infračervené snímače s viditelností na maximálně 6 metrů a úhlem 10° až 40° dle podmínek, další má pak viditelnost sice jen na 3 metry, ale pokryje všech 360°. Nechybí ani detektor nárazu, neboť roboti mohou také střílet gelové kuličky.Těch dokáže vystřelit až 10 kusů za sekundu s počáteční rychlostí 26 m/s (93,6 km/h). Zásobník jich pojme asi okolo 430 při rozměrech 5,9 až 6,8 mm a hmotnosti 0,12 až 0,17 gramu.
 
DJI RoboMaster S1
 
Celkově je tu několik desítek senzorů, takže možnosti využití se meze opravdu nekladou. Ostatně výše zmíněná kamera podporuje i detekci tváří, rozpoznání gest a robota lze ovládat i akusticky, takže může reagovat např. na tlesknutí. Nechybí tedy mikrofon, ale ani reproduktor. Ovládání probíhá přes Wi-Fi, latence je dle podmínek okolo 80-100 ms. Aplikace existují pro Android 5.0 a novější, resp. iOS 9.0 a novější.
 
DJI RoboMaster S1
 
Robot měří 320×240×270 mm a váží 3,3 kg. Maximální rychlost pohybu je 3,5 m/s (12,6 km/h) dopředu, 2,5 m/s (9 km/h) dozadu a 2,8 m/s (10,1 km/h) do strany. Navíc se dokáže i rychle otáčet, a to až 600° za sekundu. Akumulátor typu LiPo 3S s napětím 10,8 V má kapacitu 2400 mAh a pojme tedy 25,92 Wh energie. Dokáže se nabíjet maximálně s 29 W (nabit by tak mohl být zhruba za hodinu) a vydrží na 35 minut jízdy rychlostí 2 m/s. Podporovány jsou i microSD karty s kapacitou do 64 GB. Prodej začíná v USA už dnes za cenu $499.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář