DJI uvádí programovatelného robota RoboMaster S1

DJI uvádí programovatelného robota RoboMaster S1
, , aktualita
DJI se se svým novým produktem vrhlo do výuky programování. Vytvořilo totiž robota RoboMaster S1, který je určen nejen pro děti. Může jezdit a dokonce i střílet, nechybí mu kamera a infračervené senzory.
K oblíbeným
reklama
Společnost DJI sice známe především jako výrobce dronů, nicméně nyní představila produkt z jiné kategorie. Nese název RoboMaster S1 a jde o výukového robota. Aby výuka programování nebyla moc nezáživná, existuje mnoho zábavnějších pomůcek. Často se využívá např. Scratch, kde je i pro naprosté laiky dosti jednoduché vytvořit jednoduchou hru, a to děti dost baví. Přitom se v tom naučí všechny základy algoritmizace. A právě Scratch je jedním z podporovaných rozhraní pro nového robota. Programování tak dostane opět jiný náboj, když se objekt nepohybuje jen na obrazovce, ale i v reálném životě (zdaleka však nejde o prvního programovatelného robota na trhu). Dalším podporovaným programovacím jazykem je pak Python.
 
DJI RoboMaster S1
 
RoboMaster S1 má elektromotorky M3508I s výkonem 19 W, podvozek je osazen kolečky Mecanum, nechybí ani několik portů pro připojení příslušenství. Máme zde i vlastní kamerku s 5MPx rozlišením (2560×1440 pixelů), která dokáže dodávat obraz ve Full HD (1920×1080 pixelů) nebo HD (1280×720 pixelů) při 30 fps. Jde o malý 1/4" čip a jeho objektiv poskytuje 120° úhel záběru. Navíc je na gimbalu, aby byl obraz z kamery stabilnější.
 
DJI RoboMaster S1 Scratch
 
Dále tu máme infračervené snímače s viditelností na maximálně 6 metrů a úhlem 10° až 40° dle podmínek, další má pak viditelnost sice jen na 3 metry, ale pokryje všech 360°. Nechybí ani detektor nárazu, neboť roboti mohou také střílet gelové kuličky.Těch dokáže vystřelit až 10 kusů za sekundu s počáteční rychlostí 26 m/s (93,6 km/h). Zásobník jich pojme asi okolo 430 při rozměrech 5,9 až 6,8 mm a hmotnosti 0,12 až 0,17 gramu.
 
DJI RoboMaster S1
 
Celkově je tu několik desítek senzorů, takže možnosti využití se meze opravdu nekladou. Ostatně výše zmíněná kamera podporuje i detekci tváří, rozpoznání gest a robota lze ovládat i akusticky, takže může reagovat např. na tlesknutí. Nechybí tedy mikrofon, ale ani reproduktor. Ovládání probíhá přes Wi-Fi, latence je dle podmínek okolo 80-100 ms. Aplikace existují pro Android 5.0 a novější, resp. iOS 9.0 a novější.
 
DJI RoboMaster S1
 
Robot měří 320×240×270 mm a váží 3,3 kg. Maximální rychlost pohybu je 3,5 m/s (12,6 km/h) dopředu, 2,5 m/s (9 km/h) dozadu a 2,8 m/s (10,1 km/h) do strany. Navíc se dokáže i rychle otáčet, a to až 600° za sekundu. Akumulátor typu LiPo 3S s napětím 10,8 V má kapacitu 2400 mAh a pojme tedy 25,92 Wh energie. Dokáže se nabíjet maximálně s 29 W (nabit by tak mohl být zhruba za hodinu) a vydrží na 35 minut jízdy rychlostí 2 m/s. Podporovány jsou i microSD karty s kapacitou do 64 GB. Prodej začíná v USA už dnes za cenu $499.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel vytvořil novou divizi Network and Custom-logic Group pro 5G Intel vytvořil novou divizi Network and Custom-logic Group pro 5G
Intel se rozhodl, že vytvoří novou divizi, a sice Network and Custom-logic Group. Ta se bude týkat síťových technologií a různých specializovaných čipů, ovšem nejde o přírůstek mezi ostatní, ale o spojení dvou starších skupin.
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek