www.svethardware.cz
>
>
>
>

Do ČR přichází Adata SE800, externí SSD s 1000 MB/s

Do ČR přichází Adata SE800, externí SSD s 1000 MB/s
, , aktualita
Na český trh přichází nové externí SSD disky od společnosti Adata, modely SE800. Ty využívají nejrychlejšího rozhraní USB 3.2 Gen 2, a tak se mohou pochlubit i vysokými přenosovými rychlostmi až 1000 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adata poslední dobou produkuje jeden SSD disk za druhým a v nabídce má také ty externí. Právě sem míří novinka v podobě modelu SE800. Ten využívá velmi rychlého rozhraní USB-C 3.2 Gen 2, které dovoluje velmi vysoké teoretické přenosové rychlosti. Nicméně i ty diskem slibované rozhodně nejsou nízké a dle výrobce by SE800 měl být schopen dosáhnout 1000 MB/s nejen u čtení, ale také u zápisu. Aby takové rychlosti bylo možné dosáhnout, výrobce hovoří o nutnosti využívat USB 3.2 Gen 2 rozhraní a režim UASP. Adata pak tvrdí, že 4K film bude přenesen za pouhých 50 sekund.
 
Adata SE800
 
Tyto SSD disky jsou navíc i odolné a slibují splnění standardu IPX8 (ponor do vody o hloubce 1,5 metru po dobu 60 minut, jiné údaje však tvrdí 30 minut), IP6X pak slibuje odolnost vůči prachu a dle výrobce přežijí i pád z výšky 1,22 metru, resp. 4 stopy (dle MIL-STD-810G 516.6). SE800 se mohou chlubit i malými rozměry, mají 72,7×44×12,2 mm a váží pouhých 40 gramů. České ceny byly stanoveny na 3699 Kč za 512GB verzi a 5499 Kč za variantu s kapacitou 1 TB.
 
Zdroj: TZ Adata


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu
Nedávno se mluvilo o tom, že nová generace grafických čipů společnosti NVIDIA bude mít zpoždění. Nyní tu ale máme zprávu, dle níž bychom se naopak mohli těšit už na jaro a v létě očekávat nástupkyni karty RTX 2080. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek