www.svethardware.cz
>
>
>
>

Do ČR přichází Adata SE800, externí SSD s 1000 MB/s

Do ČR přichází Adata SE800, externí SSD s 1000 MB/s
, , aktualita
Na český trh přichází nové externí SSD disky od společnosti Adata, modely SE800. Ty využívají nejrychlejšího rozhraní USB 3.2 Gen 2, a tak se mohou pochlubit i vysokými přenosovými rychlostmi až 1000 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adata poslední dobou produkuje jeden SSD disk za druhým a v nabídce má také ty externí. Právě sem míří novinka v podobě modelu SE800. Ten využívá velmi rychlého rozhraní USB-C 3.2 Gen 2, které dovoluje velmi vysoké teoretické přenosové rychlosti. Nicméně i ty diskem slibované rozhodně nejsou nízké a dle výrobce by SE800 měl být schopen dosáhnout 1000 MB/s nejen u čtení, ale také u zápisu. Aby takové rychlosti bylo možné dosáhnout, výrobce hovoří o nutnosti využívat USB 3.2 Gen 2 rozhraní a režim UASP. Adata pak tvrdí, že 4K film bude přenesen za pouhých 50 sekund.
 
Adata SE800
 
Tyto SSD disky jsou navíc i odolné a slibují splnění standardu IPX8 (ponor do vody o hloubce 1,5 metru po dobu 60 minut, jiné údaje však tvrdí 30 minut), IP6X pak slibuje odolnost vůči prachu a dle výrobce přežijí i pád z výšky 1,22 metru, resp. 4 stopy (dle MIL-STD-810G 516.6). SE800 se mohou chlubit i malými rozměry, mají 72,7×44×12,2 mm a váží pouhých 40 gramů. České ceny byly stanoveny na 3699 Kč za 512GB verzi a 5499 Kč za variantu s kapacitou 1 TB.
 
Zdroj: TZ Adata


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
Včera, aktualita, Jan Vítek