www.svethardware.cz
>
>
>
>

Do ČR přichází Adata SE800, externí SSD s 1000 MB/s

Do ČR přichází Adata SE800, externí SSD s 1000 MB/s
, , aktualita
Na český trh přichází nové externí SSD disky od společnosti Adata, modely SE800. Ty využívají nejrychlejšího rozhraní USB 3.2 Gen 2, a tak se mohou pochlubit i vysokými přenosovými rychlostmi až 1000 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adata poslední dobou produkuje jeden SSD disk za druhým a v nabídce má také ty externí. Právě sem míří novinka v podobě modelu SE800. Ten využívá velmi rychlého rozhraní USB-C 3.2 Gen 2, které dovoluje velmi vysoké teoretické přenosové rychlosti. Nicméně i ty diskem slibované rozhodně nejsou nízké a dle výrobce by SE800 měl být schopen dosáhnout 1000 MB/s nejen u čtení, ale také u zápisu. Aby takové rychlosti bylo možné dosáhnout, výrobce hovoří o nutnosti využívat USB 3.2 Gen 2 rozhraní a režim UASP. Adata pak tvrdí, že 4K film bude přenesen za pouhých 50 sekund.
 
Adata SE800
 
Tyto SSD disky jsou navíc i odolné a slibují splnění standardu IPX8 (ponor do vody o hloubce 1,5 metru po dobu 60 minut, jiné údaje však tvrdí 30 minut), IP6X pak slibuje odolnost vůči prachu a dle výrobce přežijí i pád z výšky 1,22 metru, resp. 4 stopy (dle MIL-STD-810G 516.6). SE800 se mohou chlubit i malými rozměry, mají 72,7×44×12,2 mm a váží pouhých 40 gramů. České ceny byly stanoveny na 3699 Kč za 512GB verzi a 5499 Kč za variantu s kapacitou 1 TB.
 
Zdroj: TZ Adata


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek