Dokonce i Civilizace VI má nyní režim Battle Royale

Dokonce i Civilizace VI má nyní režim Battle Royale
, , aktualita
Režim Battle Royale se nyní nevyhýbá ani čistě strategickým her, jak dokládá novinka pro titul Civilizace VI. V jejím případě se tedy nový režim pro 12 hráčů jmenuje Red Death, ale princip odpovídá. 
K oblíbeným
reklama
Těžko by si kdo před několika lety mohl představit, jaký rozruch do světa her přinese režim Battle Royale vycházející z námětu stejnojmenného japonského filmu či původně knihy. Zařídila to především hra Playerunknown's Battlegrounds (PUBG), na kterou navázala Fortnite a další tituly, které mají zpravidla jedno společné. Hrajeme ve 3D světě akční hru se zbraněmi a na postupně se zmenšujícím území se snažíme vydržet naživu jako poslední. To jako námět pro strategii typu Civilizace moc nevypadá, ale když se to patřičně adaptuje, tak co by nakonec ne, že? 
 
 
Režim Red Death pro Civilizaci VI přichází v nejnovější aktualizaci a je určen pro celkem 12 hráčů. Je celkem jasné, že ti nebudou kooperovat, ale bojovat proti sobě, aby nakonec vydržel jen jeden, nicméně jak to funguje v prostředí tahové strategie, jejíž jedna hra rozhodně netrvá pár (desítek) minut?  
 
V Red Death si osvojíme skupinu přeživších v post-apokalyptickém zničeném světě, takže to vypadá jako pokračování po závěru mnoha scénářů, v nichž na sebe hráči začnou svrhávat atomové zbraně. Krom přeživších postav tu nemáme žádnou infrastrukturu a ani žádné lídry, pouze jednoho civila, jednoho pěšáka a jednu zbraň, přičemž cílem je se rozrůst a zničit ostatních 11 protivníků. Jde tak především o boj, i když stále tahově založený. 
 
Příběh je vytvořený tak, že přeživší frakce bude mít možnost nasednout na vesmírnou loď, která ji vezme pryč ze zničené Země a ani zde nechybí ten faktor, že herní území se postupně zmenšuje, aby byli hráči donuceni zkřížit zbraně. Pro takové účely byla také ohnuta dosavadní pravidla, aby režim Red Death vůbec byl hratelný. Otázka je, zda ten zaujme významný počet lidí, ovšem ke cti tvůrců slouží alespoň to, že nový update nenabízí jako zpoplatněný, ale zdarma všem majitelům základní verze Civilizace VI, aniž by potřebovali další expanze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek