Dokonce i Civilizace VI má nyní režim Battle Royale

Dokonce i Civilizace VI má nyní režim Battle Royale
, , aktualita
Režim Battle Royale se nyní nevyhýbá ani čistě strategickým her, jak dokládá novinka pro titul Civilizace VI. V jejím případě se tedy nový režim pro 12 hráčů jmenuje Red Death, ale princip odpovídá. 
K oblíbeným
reklama
Těžko by si kdo před několika lety mohl představit, jaký rozruch do světa her přinese režim Battle Royale vycházející z námětu stejnojmenného japonského filmu či původně knihy. Zařídila to především hra Playerunknown's Battlegrounds (PUBG), na kterou navázala Fortnite a další tituly, které mají zpravidla jedno společné. Hrajeme ve 3D světě akční hru se zbraněmi a na postupně se zmenšujícím území se snažíme vydržet naživu jako poslední. To jako námět pro strategii typu Civilizace moc nevypadá, ale když se to patřičně adaptuje, tak co by nakonec ne, že? 
 
 
Režim Red Death pro Civilizaci VI přichází v nejnovější aktualizaci a je určen pro celkem 12 hráčů. Je celkem jasné, že ti nebudou kooperovat, ale bojovat proti sobě, aby nakonec vydržel jen jeden, nicméně jak to funguje v prostředí tahové strategie, jejíž jedna hra rozhodně netrvá pár (desítek) minut?  
 
V Red Death si osvojíme skupinu přeživších v post-apokalyptickém zničeném světě, takže to vypadá jako pokračování po závěru mnoha scénářů, v nichž na sebe hráči začnou svrhávat atomové zbraně. Krom přeživších postav tu nemáme žádnou infrastrukturu a ani žádné lídry, pouze jednoho civila, jednoho pěšáka a jednu zbraň, přičemž cílem je se rozrůst a zničit ostatních 11 protivníků. Jde tak především o boj, i když stále tahově založený. 
 
Příběh je vytvořený tak, že přeživší frakce bude mít možnost nasednout na vesmírnou loď, která ji vezme pryč ze zničené Země a ani zde nechybí ten faktor, že herní území se postupně zmenšuje, aby byli hráči donuceni zkřížit zbraně. Pro takové účely byla také ohnuta dosavadní pravidla, aby režim Red Death vůbec byl hratelný. Otázka je, zda ten zaujme významný počet lidí, ovšem ke cti tvůrců slouží alespoň to, že nový update nenabízí jako zpoplatněný, ale zdarma všem majitelům základní verze Civilizace VI, aniž by potřebovali další expanze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář