reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Dokonce i Civilizace VI má nyní režim Battle Royale

, , aktualita
Dokonce i Civilizace VI má nyní režim Battle Royale
Režim Battle Royale se nyní nevyhýbá ani čistě strategickým her, jak dokládá novinka pro titul Civilizace VI. V jejím případě se tedy nový režim pro 12 hráčů jmenuje Red Death, ale princip odpovídá. 
Těžko by si kdo před několika lety mohl představit, jaký rozruch do světa her přinese režim Battle Royale vycházející z námětu stejnojmenného japonského filmu či původně knihy. Zařídila to především hra Playerunknown's Battlegrounds (PUBG), na kterou navázala Fortnite a další tituly, které mají zpravidla jedno společné. Hrajeme ve 3D světě akční hru se zbraněmi a na postupně se zmenšujícím území se snažíme vydržet naživu jako poslední. To jako námět pro strategii typu Civilizace moc nevypadá, ale když se to patřičně adaptuje, tak co by nakonec ne, že? 
 
 
Režim Red Death pro Civilizaci VI přichází v nejnovější aktualizaci a je určen pro celkem 12 hráčů. Je celkem jasné, že ti nebudou kooperovat, ale bojovat proti sobě, aby nakonec vydržel jen jeden, nicméně jak to funguje v prostředí tahové strategie, jejíž jedna hra rozhodně netrvá pár (desítek) minut?  
 
V Red Death si osvojíme skupinu přeživších v post-apokalyptickém zničeném světě, takže to vypadá jako pokračování po závěru mnoha scénářů, v nichž na sebe hráči začnou svrhávat atomové zbraně. Krom přeživších postav tu nemáme žádnou infrastrukturu a ani žádné lídry, pouze jednoho civila, jednoho pěšáka a jednu zbraň, přičemž cílem je se rozrůst a zničit ostatních 11 protivníků. Jde tak především o boj, i když stále tahově založený. 
 
Příběh je vytvořený tak, že přeživší frakce bude mít možnost nasednout na vesmírnou loď, která ji vezme pryč ze zničené Země a ani zde nechybí ten faktor, že herní území se postupně zmenšuje, aby byli hráči donuceni zkřížit zbraně. Pro takové účely byla také ohnuta dosavadní pravidla, aby režim Red Death vůbec byl hratelný. Otázka je, zda ten zaujme významný počet lidí, ovšem ke cti tvůrců slouží alespoň to, že nový update nenabízí jako zpoplatněný, ale zdarma všem majitelům základní verze Civilizace VI, aniž by potřebovali další expanze. 
 


reklama
reklama
reklama
reklama