Dokonce i Civilizace VI má nyní režim Battle Royale

Dokonce i Civilizace VI má nyní režim Battle Royale
, , aktualita
Režim Battle Royale se nyní nevyhýbá ani čistě strategickým her, jak dokládá novinka pro titul Civilizace VI. V jejím případě se tedy nový režim pro 12 hráčů jmenuje Red Death, ale princip odpovídá. 
K oblíbeným
reklama
Těžko by si kdo před několika lety mohl představit, jaký rozruch do světa her přinese režim Battle Royale vycházející z námětu stejnojmenného japonského filmu či původně knihy. Zařídila to především hra Playerunknown's Battlegrounds (PUBG), na kterou navázala Fortnite a další tituly, které mají zpravidla jedno společné. Hrajeme ve 3D světě akční hru se zbraněmi a na postupně se zmenšujícím území se snažíme vydržet naživu jako poslední. To jako námět pro strategii typu Civilizace moc nevypadá, ale když se to patřičně adaptuje, tak co by nakonec ne, že? 
 
 
Režim Red Death pro Civilizaci VI přichází v nejnovější aktualizaci a je určen pro celkem 12 hráčů. Je celkem jasné, že ti nebudou kooperovat, ale bojovat proti sobě, aby nakonec vydržel jen jeden, nicméně jak to funguje v prostředí tahové strategie, jejíž jedna hra rozhodně netrvá pár (desítek) minut?  
 
V Red Death si osvojíme skupinu přeživších v post-apokalyptickém zničeném světě, takže to vypadá jako pokračování po závěru mnoha scénářů, v nichž na sebe hráči začnou svrhávat atomové zbraně. Krom přeživších postav tu nemáme žádnou infrastrukturu a ani žádné lídry, pouze jednoho civila, jednoho pěšáka a jednu zbraň, přičemž cílem je se rozrůst a zničit ostatních 11 protivníků. Jde tak především o boj, i když stále tahově založený. 
 
Příběh je vytvořený tak, že přeživší frakce bude mít možnost nasednout na vesmírnou loď, která ji vezme pryč ze zničené Země a ani zde nechybí ten faktor, že herní území se postupně zmenšuje, aby byli hráči donuceni zkřížit zbraně. Pro takové účely byla také ohnuta dosavadní pravidla, aby režim Red Death vůbec byl hratelný. Otázka je, zda ten zaujme významný počet lidí, ovšem ke cti tvůrců slouží alespoň to, že nový update nenabízí jako zpoplatněný, ale zdarma všem majitelům základní verze Civilizace VI, aniž by potřebovali další expanze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář