Dokonce i Civilizace VI má nyní režim Battle Royale

Dokonce i Civilizace VI má nyní režim Battle Royale
, , aktualita
Režim Battle Royale se nyní nevyhýbá ani čistě strategickým her, jak dokládá novinka pro titul Civilizace VI. V jejím případě se tedy nový režim pro 12 hráčů jmenuje Red Death, ale princip odpovídá. 
K oblíbeným
reklama
Těžko by si kdo před několika lety mohl představit, jaký rozruch do světa her přinese režim Battle Royale vycházející z námětu stejnojmenného japonského filmu či původně knihy. Zařídila to především hra Playerunknown's Battlegrounds (PUBG), na kterou navázala Fortnite a další tituly, které mají zpravidla jedno společné. Hrajeme ve 3D světě akční hru se zbraněmi a na postupně se zmenšujícím území se snažíme vydržet naživu jako poslední. To jako námět pro strategii typu Civilizace moc nevypadá, ale když se to patřičně adaptuje, tak co by nakonec ne, že? 
 
 
Režim Red Death pro Civilizaci VI přichází v nejnovější aktualizaci a je určen pro celkem 12 hráčů. Je celkem jasné, že ti nebudou kooperovat, ale bojovat proti sobě, aby nakonec vydržel jen jeden, nicméně jak to funguje v prostředí tahové strategie, jejíž jedna hra rozhodně netrvá pár (desítek) minut?  
 
V Red Death si osvojíme skupinu přeživších v post-apokalyptickém zničeném světě, takže to vypadá jako pokračování po závěru mnoha scénářů, v nichž na sebe hráči začnou svrhávat atomové zbraně. Krom přeživších postav tu nemáme žádnou infrastrukturu a ani žádné lídry, pouze jednoho civila, jednoho pěšáka a jednu zbraň, přičemž cílem je se rozrůst a zničit ostatních 11 protivníků. Jde tak především o boj, i když stále tahově založený. 
 
Příběh je vytvořený tak, že přeživší frakce bude mít možnost nasednout na vesmírnou loď, která ji vezme pryč ze zničené Země a ani zde nechybí ten faktor, že herní území se postupně zmenšuje, aby byli hráči donuceni zkřížit zbraně. Pro takové účely byla také ohnuta dosavadní pravidla, aby režim Red Death vůbec byl hratelný. Otázka je, zda ten zaujme významný počet lidí, ovšem ke cti tvůrců slouží alespoň to, že nový update nenabízí jako zpoplatněný, ale zdarma všem majitelům základní verze Civilizace VI, aniž by potřebovali další expanze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek