Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Doom: The Dark Ages nabídne akci ve středověku a létání na drakovi

11.6.2024, Karel Polívka, aktualita
Doom: The Dark Ages nabídne akci ve středověku a létání na drakovi
Došlo k oznámení nového dílu ze série Doom pomocí prvního traileru s gameplay ukázkami. Tentokrát budeme bojovat s démony ve středověku a budeme moci např. ovládat i obřího mecha Atlan nebo létat na mechanickém drakovi.
Démoni, heavy metal, dvouhlavňová brokovnice, taková kombinace přijde už ostříleným PC hráčům naprosto v pořádku, protože hned ví, o čem je řeč a hlavou jim prolétnou zkratky jako IDDQD nebo IDKFA. Těžko by nás ale v této souvislosti napadlo mluvit o dracích, nebo dokonce abychom na nich mohli létat.
 
A přitom i právě tohle můžeme vidět v prvním traileru na nejnovější díl ze série Doom od vývojářů z id Software s názvem Doom: The Dark Ages, který vyjde v roce 2025 (vydavatelem je Bethesda Softworks). Drak, kterého budeme moci osedlat, sice vypadá jako mechanicky vylepšené monstrum, ale to už na výsledném herním zážitku nic nezmění. K tomu ještě přibude i možnost ovládat obřího mecha s názvem Atlan pro boj se stejně velkými démony.
 
 
A aby toho nebylo málo, k typické zbroji Doom Slayera si můžeme nově přidat kožešinu a jednoruční štít, který nejenže poslouží pro blokaci nepřátelských útoků, ale bude možné u něj po obvodu vysunout kovové ostny a pak jej nastartovat (jako se startuje motorová pila) před tím, než jej vymrštíme vpřed za účelem blízkého setkání s nepřítelem, aby se pak vrátil zpět k nám (alá Kapitán Amerika).
 
- screenshoty ze hry Doom: The Dark Ages, pro zvětšení klikněte -
 
Z hlediska příběhu půjde o prequel k událostem ve hře Doom z roku 2016. V porovnání s ním a s pokračováním Doom Eternal z roku 2020 bude rychlost akce pomalejší a nebude tu už takový důraz na ovládání akrobatických schopností a obecně vertikální pohyb. Naše postava bude celkově více při zemi, ale zároveň by toho měla i více vydržet. Autoři v tomto ohledu mluví o návratu k prvnímu dílu z roku 1993. V následující tabulce se můžeme podívat na přehled všech titulů ze série Doom, které kdy vyšly na PC:
 
Název hry Vydání Engine
Doom 1993 Doom engine
Doom II: Hell on Earth 1994 Doom engine
The Ultimate Doom 1995 Doom engine
Final Doom 1996 Doom engine
Doom 3 2004 id Tech 4
Doom 3: Resurrection of Evil 2005 id Tech 4
Doom 3: BFG Edition 2012 id Tech 4
Doom 2016 id Tech 6
Doom Eternal 2020 id Tech 7
Doom 64 (remaster hry z roku 1997 - původně pro N64) 2020 Doom engine
Doom Eternal: The Ancient Gods - Part One 2020 id Tech 7
Doom Eternal: The Ancient Gods - Part Two 2021 id Tech 7
 
Doom: The Dark Ages vyjde v roce 2025 na PC, konzole Xbox Series X|S i PS5 a už od prvního dne bude k dispozici v Game Passu od Microsoftu. Hra už má svou stránku na Steamu, takže si ji lze přidat na seznam přání, nicméně zatím nemá uvedenou cenu.
 
Zdroj: Bethesda
Máte v plánu si zahrát Doom: The Dark Ages?
V anketě lze hlasovat do 11.7.2024. Počet hlasujících: 18
Ano50 %
Zatím nevím, chci si o hře zjistit více informací.22 %
Ne28 %