Doručovací robot Kiwibot shořel, chybu způsobil lidský faktor

Doručovací robot Kiwibot shořel, chybu způsobil lidský faktor
, , aktualita
Akumulátory jsou u elektrických zařízení stále velkým problémem. Nyní se od něj vznítil doručovací robot Kiwibot, který rozvážel jídla po University of California v Berkeley. Lidé už si na sociálních sítích dělají legraci, že robot vaří jídla při doručování.
K oblíbeným
reklama
Stále tu máme problémy se spolehlivým ukládáním elektrické energie v mobilních zařízeních. Lithiové baterie se sice stále zlepšují, nicméně i tak jsou pořád hodně velké, těžké a nepříliš stabilní. To se ukázalo i na University of California v Berkeley, kde jezdí 100kusová flotila autonomních robotů Kiwibot. Ti mají za úkol rozvážet jídla po kampusu lidem, kteří si je objednají z blízkých restaurací a během dvou let provozu už doručily přes 20 tisíc objednávek. Jeden z robotů se ale během jízdy vznítil a začal hořet.
 
Kiwibot
 
Vinou byla právě špatná baterie, která nejprve začala doutnat a posléze došlo k menšímu požáru. Jeden z kolemjdoucích byl dostatečně duchapřítomný a s pomocí nedalekého hasicího přístroje oheň uhasil. Společnost už na incident reagovala tím, že dočasně odstavila celou flotilu robotů a objednávky nyní roznáší lidé. Vyšetřování ukázalo, že i když za požár může vadná baterie jako taková, incident byl způsoben lidským faktorem. Jeden z techniků totiž při servisu robota vložil špatnou baterii a místo té dobré do něj umístil nesprávně fungující.
 
 
Společnost chce zabránit dalším podobným incidentům tím, že bude používat software, který bude lépe monitorovat stav každé baterie. Na sociálních sítích si už lidé dělají legraci robotů např. tím, že nyní vaří jídlo už během jízdy. Společnost reagovala jen tím, že zrovna tehdy robot nic nevezl.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás
Se slabšími a levnějšími procesory AMD to máme těžké. V nové generaci Ryzen 5000 žádné takové nejsou, Ryzeny 3 z generace 3000 jsou dlouhodobě nedostupné a v poslední době se nedostává ani APU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan
NASA využila čas do odletu sondy OSIRIS-REx i k tomu, aby se dobře podívala na místo na asteroidu Bennu, kde tato sonda před řadou měsíců letmo přistála a provedla sběr materiálu. Nyní se už nemůžeme divit, že jej sebrala tolik. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje
Společnost TSMC při příležitosti zveřejnění nových finančních výsledků uvedla také další zajímavosti, které stojí za to si tu zmínit. Dozvídáme se tak i o dalším navýšení kapitálových výdajů firmy pro tento rok.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář