DOSBox Pure nabízí éru starých her v jednoduché podobě

DOSBox Pure nabízí éru starých her v jednoduché podobě
, , aktualita
DOSBox se nikdy nedal označit jako vyloženě uživatelsky přívětivý, i když na druhou stranu nejde ani o přehnaně složitý software. Občas to ale chtělo zkoušet všechno možné, než se povedlo kýženou hru rozběhat, ale nyní je tu DOSBox Pure. 
K oblíbeným
reklama
DOSBox Pure se zaměřuje právě na uživatelskou přívětivost, aby připomínal spíše konzolový emulátor, než aby na nás působil jako klasický virtualizovaný systém se všemi důsledky. Ostatně ne každý už je dnes schopen nebo ochoten fungovat v DOSovém prostředí a tvůrci si jistě uvědomují, že díky snadnější obsluze budou moci nalákat více lidí. 
 
Pokud máte zájem, DOSBox Pure je už k dispozici na GitHubu, takže si jej můžete ihned vyzkoušet na starých hrách, jako je třeba Descent. Co ale tato verze DOSBoxu umí? 
 
 
Mezi klíčové vlastnosti nové verze patří možnost spouštět hry přímo ze ZIP archivů anebo z nich zavádět obrazy CD. Dále tu máme menu autostart s různými možnostmi pro automatické využití, databázi s podporou mnoha různých her zasahujících do cca 20leté éry systému DOS a nechybí ani široká podpora ovladačů s předmapovanými funkcemi, ale primárně je podporována pochopitelně klávesnice a myš. Pokud však klávesnice nebude k dispozici, budeme moci využít virtuální na obrazovce. 
 
Dále bude k dispozici cheatovací menu, možnost uložení stavu celého DOSBoxu pro jeho budoucí obnovení a pak tu máme podporu MIDI a SoundFont. Verze Pure ovšem má mít ještě automaticky fungující nastavení výkonu s předvolbami, které odpovídají různým hardwarovým konfiguracím DOSové éry. V té době totiž výkon či lépe řečeno rychlost mnoha her závisela na výkonu hardwaru, takže pokud jsme využili až moc výkonný počítač, hra mohla běžet až moc rychle, a byla proto nehratelná. I k tomu se na starých PC (především s CPU 286 a 386) hodila funkce turbo, jejímž primárním úkolem bylo počítač zpomalit, aby hry či jiné programy neběžely příliš rychle. 
 
DOSBox Pure je zatím k dispozici ve zkušební verzi 0.1 pro systémy Windows, Linux a Raspberry Pi (Arm7). 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář